Mamici inimoase de Constanta ***131***

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Oana, la mine se verifica . Dar a fost si conceputa cu 2-3 zile inainte de ovulatie, deci nu stiu care a fost predictorul cel mai puternic

Dar la mine totul era calat pe fetita, poftele, forma burtii, creierii mei, cred ca puneam de-o coma daca-mi zicea doc ca e baiat . Eu cred in continuare ca mai misto decat sa ai o fata e sa ai 2 fete. Imi cer scuze de la mamele de baieti, stiu ca si ei sunt absolut minunati dar eu nu ma vad mama de baiat . Explic cu placere galustei mele despre ciocanele pneumatice din dotarea excavatoarelor dar nu mi-as fi dorit sa aprofundez problema



Monica si Nancy, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

boti, de ce sa iti ceri scuze...ca io vreau orice, dar zau daca ma vad mama de fata, desi le iubesc de morrrrr, pur si simplu nu ma vad cu un ginere, mai degraba cu 2-3 nurori...soacra-poama acra!

Nu ma intrebati de ce..ca nu stiu nici eu!

Nici nu eram insarcinata si stiam/simteam ca voi fi mama de baiat.
Cand am fost la morfo fetala, la Iosup la Bucuresti, aveam 20 de saptamani(parca) si ma intreaba :
Ce credeti ca este?
Baiat, normal...am raspuns

Si ca tot vb de bebei...ce vremuri

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Oana, iti spuneam ca la mine nu se potriveste nici un calendar chinezesc. Surpriza, cel de pe DC e 100%, daca stiu eu sa calculez. Totusi, cel "original" de jos se potriveste in proportie de 33% .

Boti, eu tare mi-as fi dorit doua fete . Compenseaza insa baietii la "mamosenie" .

Georgi, prea tinerel sotul tau ca sa ma cunoasca .

Dar colorant alimentar lichid, nu stiti unde pot gasi? Am o reteta de chec psihedelic si mi s-a pus pata sa il fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui boticelina

Oana, la mine se verifica . Dar a fost si conceputa cu 2-3 zile inainte de ovulatie, deci nu stiu care a fost predictorul cel mai puternic

Dar la mine totul era calat pe fetita, poftele, forma burtii, creierii mei, cred ca puneam de-o coma daca-mi zicea doc ca e baiat . Eu cred in continuare ca mai misto decat sa ai o fata e sa ai 2 fete. Imi cer scuze de la mamele de baieti, stiu ca si ei sunt absolut minunati dar eu nu ma vad mama de baiat . Explic cu placere galustei mele despre ciocanele pneumatice din dotarea excavatoarelor dar nu mi-as fi dorit sa aprofundez problema



Monica si Nancy, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"


Asa gandeam si eu inainte sa se nasca Alexandru, obisnuita cu fetita si ii spuneam sotului:"Cum sa sterg eu un putoi la oua? Nu stiu sa fac asta..."(scuzati exprimarea)...iar acum cand il vad cat de scump este si il pupacesc toata ziua si-s topita dupa el, sotul meu rade si-mi zice: "Si cum e sa stergi un putoi?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Neata la fete... azi imi doresc o zi numai si numai de forumit...

Asa e, Cornelia.. am realizat citind ieri mai departe mesajele de recuperat...

La mine calendarul chinezesc arata fix pe invers... Mony e baiatul lu mama si Teo e fetita lu tata

Boti... niciodata sa nu spui niciodata... stii ce gandeam eu cand eram gravida cu Teo? (asta cu toate ca era un copil planificat si dorit mult si nu ne interesa in mod deosebit sexul)...ii spuneam unei prietene ca eu nu ma cred in stare sa mai iubesc un copil, cum o iubesc pe Mony, cum as putea sa rup din sentimentele mele pt ea si sa mai pot iubi bebe 2? cata inima de mare tre sa ai... plus ca fetitele le giugiulesti, le impopotonezi... dar m-am convins acum de zicala "baiatul e a lu mama si fata a tatii"... cat am iubit-o pe Mony cand era bebica ... acum as putea sa spun ca Teo e majoritar la inimioara mea si din pacate am sesizat de muult timp ca tati ocupa majoritar inima la fata... iar Teo pe mine ma iubeste mai mult decat pe tati (asta cand nu il cert)

Asa ca, aviz mamicilor, nu va doriti neaparat fata ca s-ar putea tot voi sa pierdeti

Ingerasii mei: Mony (03.12.2003) si Teo (17.05.2007)

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgipuia

Neata la fete... azi imi doresc o zi numai si numai de forumit...

Asa e, Cornelia.. am realizat citind ieri mai departe mesajele de recuperat...

La mine calendarul chinezesc arata fix pe invers... Mony e baiatul lu mama si Teo e fetita lu tata

Boti... niciodata sa nu spui niciodata... stii ce gandeam eu cand eram gravida cu Teo? (asta cu toate ca era un copil planificat si dorit mult si nu ne interesa in mod deosebit sexul)...ii spuneam unei prietene ca eu nu ma cred in stare sa mai iubesc un copil, cum o iubesc pe Mony, cum as putea sa rup din sentimentele mele pt ea si sa mai pot iubi bebe 2? cata inima de mare tre sa ai... plus ca fetitele le giugiulesti, le impopotonezi... dar m-am convins acum de zicala "baiatul e a lu mama si fata a tatii"... cat am iubit-o pe Mony cand era bebica ... acum as putea sa spun ca Teo e majoritar la inimioara mea si din pacate am sesizat de muult timp ca tati ocupa majoritar inima la fata... iar Teo pe mine ma iubeste mai mult decat pe tati (asta cand nu il cert)

Asa ca, aviz mamicilor, nu va doriti neaparat fata ca s-ar putea tot voi sa pierdeti

Ingerasii mei: Mony (03.12.2003) si Teo (17.05.2007)

Ce am eu de oferit si/sau vandut?


Georgi (esti tiza mea...si pe mine ma cheama Georgiana), asa este, fata e a lui tati, iar baiatul iubeste "ta'e-ta'e" pe mami...
Apropos de asta, avem aici dovezi: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=157349884301435&set=a.157346300968460.25564.100000792721520

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Eeeee, la mine baiatu' e al lui tata fara nici o discutie..e chimie, iubire, orice la maxim intre ei

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Cornelia am eu colorant alimentar lichid, rosu, galben si albastru. L-am luat de la Kaufland dar daca nu mai gasesti ti le dau eu...

Poate aveti dreptate, ca si eu sunt mai mult fata lu' tata, dar eu mi-am dorit fetita si pt un eventual bb2 tot fetita mi-ar placea



Monica si Nancy, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Salutare inimoaselor,

Scuzati indrazneala dar pt ca am vazut topicul la prieteni am zis sa va rog daca aveti vreme si va plac pozele noastre din concurs poate ne dati si noua un vot.

Va foarme multumesc si va pup apasat

un vot daca va place www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=23" target="_blank">rab1 sau rab2 multumim

sunt mamica de 1 AnRemus Andrei(8 nov '09)

pt bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!

Citat:
citat din mesajul lui happymumy
Rox, intrebam cu cine seamna galusca, ca Patrick stiu cu cine seamana .


galusca seamana cu frate-su

Boti, vreau!!! cum si ce? detalii? danke!! (nici io nu ma vad mama de fata.. nici acum . mandra e setata pe trenulete, dinozauri, etc :)) )

Cornelia, colorant alimentar lichid e la selgros, langa tine. la raftul cu decoratiuni ptr prajituri, glazuri, arome, etc. erau undeva chiar pe cel mai de jos raft.

Mada, io nu poci sa vaz poze pe FB ca n-am cont. da si tu pe un site

hai ca ma intorc la trasul la jug
pup iu all!

Oana, chestia aia vaz ca s-a aplicat la amandoi copchii mei. da zau ca nu stiam de el pana acum

Mergi la inceput