Mamici inimoase de Constanta ***131***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui mygirl

Referitor la bani, noi am incercat sa o invatam valarea lor, o responsabilizam prin a-i da diverse sarcini pe care le recompensam cu bani (sume mici, 1 leu, 5 lei), pe care-i strange in portmoneul ei si cu care-si cumpara ce-si doreste. E foarte incantata cand isi cumpara reviste, acadele cu banutii ei, ne cumpara chiar si noua cate ceva- mie cafea 3 in 1 si sotzului pufuleti :).


Apropos de bb2, ati testat vreodata eficacitatea calendarului chinezesc ce prezice sexul copilului in functie de varsta mamei si luna conceperii?

Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)



Oana multi, bine ai revenit!

Cu banii si noi procedam la fel.
In privinta calendarului chinezesca, la Sofia s-a potrivit, la Alex nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Hmm, acu m-ati facut si mai curioasa, care-i treaba cu calendarul asta?

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)
Daca va place , votati-ne! Pozele noastre:
http://desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Lulu iata-ma-s, da'-s cu spatele teapan si am avut treaba, n-am mai citit aici de luni. Mi-a luat 2 ore sa va prind din urma. Si pt mine e ok data de 20, nu ma pricep eu la serbarile din gradinita, noi suntem in primul an, dar daca voi ziceti ca nu se suprapun, noi venim.

Da, creioanele alea se gasesc in orice hypermarket. Cine vrea colorant alimentar gel Wilton sa-mi zica ca ni le ia cineva direct de la Tg. Mures - magazinul e lumeabasmelor.ro Dar asta-i pentru cine vrea sa coloreze pasta de zahar, bezele, royal icing... Eu vreu sa fac si plastelina de casa si sa o colorez cu ele.

Si da, am facut si noi biscuiti sambata, cei din prima reteta a Roxanei, mare distractie, cred ca am mai pus un kil pe mine ca fi'mea ii face dar nu-i si mananca. Pana la urma am trimis ultimul sfert din cantitate la mama ca ma trezeam cu gandul la ei si nu stiu cum imi tot faceam drum prin bucatarie si bobinam

Happy si mie mi-a placea cursul de creatie, de la ce varsta ii primesc?




Monica si Nancy, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

happy, dovleacul se pune taiat in bucati subtiri si lungi de maxim 3-4 cm.
Cate ore ai zis ca tine acel curs de creatie? am prins ideea de ...duminica...dar cate ore/ cand/ cat/ ce varsta, nu am retinut....mai poti detalia si ptr babe ca mine?

Ledi, si eu gatesc in oala de lut...am 3 bucati...si fac sarmale, ardei umplut, varza cu afumatura, si pui intreg cu legume si altele.


Azi, adik in aceasta dupa amiaza am lenevit...am ajuns acasa, pustiu, Luca era plekat in plimbari cu bunica, eu am lenevit, nu gatit, nu calcat. cam nimik.
Maine recuperez..cu ciorba, inca ceva si briose(am cerinte ca s-au terminat).


Mamicile de baieti...idei de cadou ptr Craciun?
Ca ma tot uit pe diverse site-uri, nimik nou, nimik intersant( ptr mine, ca poate copilului iar place), si el schimba lista zilnic


boti, pupam fata sa treaca intepeneala.sa iti revi, ca avem treaba ptr Craciun.Te sun maine...acum stiu ca nu raspunzi


apropos, care e chestia cu acel calendar chinezesc?


pup si o seara minunata.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Boti, lulu, nu stiu exact de la ce virsta primesc, daca nu uit maine la servici, sun sa intreb.Precizez ca este un curs de creatie, nu de desen, banui ca ar trebui sa fie copii relativ maricei, adica sa se descurce cu foarfeca in primul rind. Parerea mea!V-am povestit ca eu cind am picat acolo in timpul unei ore, poleiau cu foita de aur niste masti venetiene.Cursul tine 2 ore , lulu, si costa intre 15-25 ron, in functie de materialele folosite si de tehncia invatata, ptr ca materialele sunt puse la dispozitie de catre ei. Banui ca se invata si cum se lucreaza cu fimo, si tehnica decupajului , pictura pe sticla, etc. Cam asta e ce am inteles eu.
M-ati imbolnavit cu magazinul acela de povesti, ma simt ca un copil intr-o casuta de turta dulce, si as vrea din toate ce am vazut pe acolo .
Lulu, scuze, tot nu inteleg, feliile acelea se fierb inainte sau cum? Ca altfel nu-mi imaginez cum se fac.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)
Daca va place , votati-ne! Pozele noastre:
http://desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

hapilico, deci...un strat dovleac crud taiat subtire si lung de maxim 4 cm, bucata langa bucata, apoi deasupra un strat de orez putin fiert, apoi deasupra zahar, scortisoara, stafide daca vrei, din nou dovleac , orez, zahar si tot asa pana se umple tava sau in ce le pui. pui f putin ulei sau unt printre ele si deasupra apa, pana la jumatate sau 3/4. bagi la cuptor pana se face dovleacul si orezul e fiert.

poate nu uiti maine si intrebi varsta minima la care sunt primiti pusti.poate ne alaturam grupului.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dimineata,
[las si
O zi frumoasa si numai bine va doresc.

Azi e zi de gradi cu sportsi asta tare-l incanta pe Donu'
Isabella e plina de viata dar tare cea mai fericita cand e cu Bogdi

all


dod-participarea noastra in concurs



Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineatza,


pup toate inimoasele.

Boti, eu sunt ptr acel colorant..desi nu stiu ce sa fac cu el...am fost tare , nu?

azi am zi de gatit....inainte ma duc sa imi achizitionez fructe de padure,cirese, etc, sa fac briose.
apoi un bors de curcan, Ledi este vinovata, mi-a facut pofta, si o tochitura.

Am vb aseara cu 007, sunt la Bucuresti, mai au si azi drumuri la medic, si probabil revin maine sau sambata.

pup.revin.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Neatza! Dau eu cafeaua calda in dimineata asta .

Ca sa va lamuresc cum e cu calendarul chinezesc - e un tabel unde arata sexul viitorului copil in functie de varsta mamei la momentul conceptiei si luna in care a ramas insarcinata. La Alex s-a potrivit, insa cand am ramas insarcinata nu stiam de existenta lui.Sotzul isi dorea un baiat si am incercat varianta explicabila stiintific cu ziua ovulatiei, cu cromozomii...da n-a mers si a iesit o frumusete de fetita care ne-a facut tare fericiti. Cel de Sus a facut cea mai buna alegere pentru noi. Acum, cand in sfarsit ne-am hotarat ca ar fi bine sa mai facem un bb, as vrea ptr sufletul sotzului sa aiba si el un partener de fotbal, ca eu am cu cine sa-mi impart fardurile si zdranganelele :). asa ca dc ma ajutati, as vrea sa vad dc se confirma, macar 60% calendarul asta
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=835

O zi frumosa va doresc!




Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Oana, eu trebuie sa te dezamagesc...dupa acel calendar, Luca ar fi trebuit sa iasa o fata , adik scrie asa acolo...la varsta mamei de 29 ani(atat aveam) in perioada conceptiei in lunile nov-dec, se va naste o fata. Iete ca nu a fost asa......ca a iesit un baiat de toata frumusetea.

Poate alte fete au avut "mai mult noroc" la potriveala .

Io vreau orice, sa fie clar, fie minge de fotbal, fie zdranganele .

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput