Mamici inimoase de Constanta ***131***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Lulu, de creioanele astea vorbeam si eu.

Crix, daca nu ai cu cine imparti dovleacul (gatit), ma scarific eu . Nici ai mei nu mananca dovleac, dar cand a facut soacra mea placinta i-a spus Alexandrei ca-i da placinta de mango si a mers pacaleala, a spus ca-i delicioasa :). Referitor la bani, noi am incercat sa o invatam valarea lor, o responsabilizam prin a-i da diverse sarcini pe care le recompensam cu bani (sume mici, 1 leu, 5 lei), pe care-i strange in portmoneul ei si cu care-si cumpara ce-si doreste. E foarte incantata cand isi cumpara reviste, acadele cu banutii ei, ne cumpara chiar si noua cate ceva- mie cafea 3 in 1 si sotzului pufuleti :).


Apropos de bb2, ati testat vreodata eficacitatea calendarului chinezesc ce prezice sexul copilului in functie de varsta mamei si luna conceperii?

Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Eu sunt prin zona..gatesc.Cred ca m-au prins baietii la inghesuiala,ca nush ce-i cu mine atat prin bucatarie.
Va pupam si va dorim o zi superba.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:



Apropos de bb2, ati testat vreodata eficacitatea calendarului chinezesc ce prezice sexul copilului in functie de varsta mamei si luna conceperii?

Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)



Te bate vreun gand? Ai vreo veste?

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia

Eu sunt prin zona..gatesc.Cred ca m-au prins baietii la inghesuiala,ca nush ce-i cu mine atat prin bucatarie.
Va pupam si va dorim o zi superba.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar pt copilasi speciali!.


Ce faci bun? Si eu trebuie sa gatesc ceva maine sau vineri musai, sunt in pana de idei.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cornelia

Happy, lasa ca nu e tarziu. Ne ajungi din urma

Voi gasca din Inel 2, nu ma cunoasteti si pe mine ? Ca si eu pe acolo am copilarit vreo 20 de ani . Am invatat la scoala 39.

Va pup,


Probabil sotu meu te-ar cunoaste...nascut in '80, depinde in ce generatie esti tu... eu sunt "parvenita" in cartier si in 8 ani nu am reusit sa-mi "inregistrez" nici vecinii... ce vreti daca neuronu meu si-a luat de mult... pensie...

Ingerasii mei: Mony (03.12.2003) si Teo (17.05.2007)

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

CRIXIA, Mi-am adus aminte de o reteta cu dovleac, facuta de mama f des in copilaria noastra.
Bucati de dovleac taiate subtire si maxim 4-5 cm lungime, se pun in tava. Un strat de orez putin fiert, un strat de dovleac, zahar, scortisoara, printre, si tot asa in straturi pana umplem cratita/oala/tava, putina apa, si bagam la cuptor.
Iese o minunatie.

Deci si tu ai creioanele comestibile si nu zici de unde/ce/cum/cat/etc.
Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine



Chiar saptamana asta am vazut un barbat din neam gatind ceva asemanator... diferenta consta in faptul ca punea gris nefiert in loc de orezul din reteta ta si in loc de dovleac a pus mere rase...

Vreau si eu creioane de gel comestibil... poate ati apucat sa dati detalii in paginile ce urmeaza...din pacate acasa mi-au taiat de tot netul... pentru neplata, fixul era intrerupt de vre-o saptamana da sa fiu eu sanatoasa sa-mi platesc bazarul si Oriflame-ul

Am avut o zi naspa rau azi... asteptam Agentia de protectia mediului, si mi-a venit si Garda de mediu incerc sa-mi revin ca tare m-au bulversat...

Ingerasii mei: Mony (03.12.2003) si Teo (17.05.2007)

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Georgi
Creioanele comestibile, m-au lamurit fetele, le gasim la orice hipermarket.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

lulu,am facut o ciorbita de curcan cu zdrente de ou si acum am o mancarica de pui cu ciuperci si cartofi la cuptor,in oala de lut.(am mai facut si acu 2 zile varza in ea si-a iesit bestiala..numa' ca e tare pretentioasa oala asta)Si tot astept de vreo 2 ore sa se termine,dar dureaza mult rau la oala de lut..tre' sa-ti iei liber sa faci o mancare:)))
pup.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns batmanita spune:

crixia stai linistita si mie i-mi place sa improvizez, s-o mancati cu placere.
super interesante creioanele de gel comestibil, trebuie sa ne cumparam si noi.
mygirl inainte sa raman gravida cu fetita citisem ca daca vrei sa ai baiat trebuie sa ai contact inainte cu o zi sau in ziua cand ai ovulatia,si pt fetita inainte cu 2-3 zile.la noi a functionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Mai, vreau si creioane din acelea cu gel comestibil!!!
Rox, intrebam cu cine seamna galusca, ca Patrick stiu cu cine seamana .
Iar ati fost harnice cu scrisul si mi-am bulversat iar ideile.
Oana . Care- treaba cu calendarul chinezesc? Ca eu nu am auzit de asa ceva...
Crix, si eu fac dovleacul de obicei, exact cum au zis lulu si rox, dar ultima oara am zis sa mai incerc si altceva, si nu e rea tarta deloc, dar parca tot mai buna placinta noastra clasica.
Lulu, in chestia aia cu dovleac si orez, dovleacul se pune razuit?
Uff, nu mai tin minte ce vroiam sa mai scriu...
Deci, pentru cursul de creatie( nu e de desen), avem deocamdata urmatoarele doamne doritoare: Rox, Oana, moi, Adinutza( nu mi-a confirmat inca)...Alte doritoare????

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)
Daca va place , votati-ne! Pozele noastre:
http://desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=13

Mergi la inceput