Mamici inimoase de Constanta ***131***

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Multumim pt complimente Rox, Camelia, Ghiulten si Dodo pui.
Azi l-am tuns pe Alex pt prima data...a fost super cuminte, n-a zis nici "pas"...acum e si mai barbatel, nu mai are puful de bebe...
Am fost prin Carrefour...au schimbat locul de joaca...initial mi s-a parut mai ok, am facut greseala sa-i bag si apoi fugeam dintr-o parte in alta sa vad pe unde-i Alex, ca poate fugi lejer de acolo, cade de pe tobogan direct in drum...o tampenie, la naiba cu locul lor! dupa 20 de minute deja obosisem si le-am zis copiilor ca a trecut ora si ca tb sa plecam...noroc ca Sofi nu stie inca sa aprecieze trecerea timpului
Mihaela, deci una peste alta e de bine, nu ( cu exceptia cheltuielii inutile)?

Bubitele sunt mici, nu au vezicule. Varicela are vezicule de prima data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fiquelle
[
Mihaela, deci una peste alta e de bine, nu ( cu exceptia cheltuielii inutile)?

Bubitele sunt mici, nu au vezicule. Varicela are vezicule de prima data?




Mada,de bine,in sensul ca nu s-a schimbat nimic din ceea ce stiam deja....


Bubitele nu sunt vezicule de la inceput,prima data sunt niste pete rosii,care intr-o zi doua se transforma in vezicule....

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

Citat:
citat din mesajul lui Fiquelle
[
Mihaela, deci una peste alta e de bine, nu ( cu exceptia cheltuielii inutile)?

Bubitele sunt mici, nu au vezicule. Varicela are vezicule de prima data?




Mada,de bine,in sensul ca nu s-a schimbat nimic din ceea ce stiam deja....


Bubitele nu sunt vezicule de la inceput,prima data sunt niste pete rosii,care intr-o zi doua se transforma in vezicule....

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2




Multam, Miha...om vedea daca-i varicela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Mada,lasa ca mai bine face acum cand este mic(daca este sa faca)...Paul,a facut anul asta in mai,Mihaita imediat dupa el,apoi terapeuta lui Mihaita....

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

inca una si ma duc....la dus si la somn,ca-s rupta de oboseala....

Mihaita este trezit de azi de la 6.30 si pt ca m-am intors singura cu el de la Bucuresti,i-am pus scaunul in fata(a fost copilotul meu),mai fetelor,ma asteptam sa doarma dus,dar asa de incantat a fost de drum...vedere frontala si stanga,dreapta...sa nu ma faceti inconstienta,dar imi era mai greu de supravegheat in spate,plus ca mai voia apa,ceva de rontait si le aveam intre scaune si asa mi-a fost mai usor....

asa si la stiri,vad cum o tipa,in Bucuresti,este oprita de politie,ca avea pustiul de 4-5 ani,in fata langa ea,fara centura,ba mai mult n-a vrut sa opreasca,cand a vrut sa o opreasca poilitia....dar eu eram oarecum pregatita si pt faza in care m-ar fi oprit politia...actele lui Mihaita,reteta de azi din Bucuresti....

edit:si nu pot sa nu-l laud,cat de cuminte a stat cand i-a pus electrozii aia pe cap,pt encefalograma..nici nu ma asteptam...are mama baiat cuminte!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

Mada,lasa ca mai bine face acum cand este mic(daca este sa faca)...Paul,a facut anul asta in mai,Mihaita imediat dupa el,apoi terapeuta lui Mihaita....

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)



Miha, tare faza cu "impartitul" bolii...
Nu stiu totusi daca e vreo boala a copilariei, nu are febra si e ok, mananca, nu-l doare nimic, cum am citit pe net...ma gandesc ca or fi bubite de caldura (ca tot e "vara" afara), dar are ff multe pe manute...nu pe burta, nu in spatele urechilor....in fine, vedem noi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fiquelle


Miha, tare faza cu "impartitul" bolii...
Nu stiu totusi daca e vreo boala a copilariei, nu are febra si e ok, mananca, nu-l doare nimic, cum am citit pe net...ma gandesc ca or fi bubite de caldura (ca tot e "vara" afara), dar are ff multe pe manute...nu pe burta, nu in spatele urechilor....in fine, vedem noi...





andreea a scapat,are imunitate buna zic eu,iar eu am facut pe la 14 ani....

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Miha, nu degeaba ti-a zis oo7, esti intr-o continua aventura! Sa-ti dea cel de sus putere si multa sanatate! Copii au mare nevoie de tine, de un Om curajos!! Eu nu te comndamn ca l-ai luat in fata, e normal, chiar daca e ilegal! Stiam eu ca te vei descurca in acest drum!!!

Ghiulten, daca vreti sa fiti 6 ca sa ocupati locul de sambata, ma inscriu si eu cu Alexia. Am ezitat caci imi e cam greu sa ma impart si pt Ana si pt Alexia, cu ambele nu vreau sa vin; fiind la ora cand doarme Ana poate reusesc sa vin. Duminica nu pot.

Fiquelle, nu stiu cum e cu bubitele

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=9" target="_blank"> Astept un vot AICI pentru Clipele de vara alaturi de Alexia (cri.jpeg)
Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

buna seara,

acum am iesit din bucatarie

007, ma bucur ca sunteti ok, si ati ajuns acasa, si ca nu mai este nimik in plus...pe langa cele existente maine te sun, sa ne vedem sa recuperez pachetul

happy, deci noi sarim de la acest curs, e prea mic, de stat cuminte va sta, in sensul ca nu va alerga prin magazin, dar va cere ustensile, va vrea sa participe si el, si nu are rost. anul viitor.

cine are chef, daca tine vremea cu noi, de o mica intalnire in aer liber, cu copii, sambata dimineatza..la un loc de joaca gen PetromOmv sau pe plaja? Ce ziceti?

fug sa ma relaxez...








Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata! Intru si eu repede, azi plec mai tarziu la servici ca trebuie sa ajung la circa financiara.Treb sa dau un raspuns azi doamnei cu workshopul pina in 10-11.
Miha, tinem pumnii in continuare, nu-mi vine sa cred prin ce te-a pus sa treci, emotional vorbind, cu o simpla greseala de exprimare.
pupici, fug!

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)
Daca va place , votati-ne! Pozele noastre:
http://desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=13

Mergi la inceput