Aradence DC - (153) - Drum bun pufymic!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Saluti!
DUCKY pacat ca am fost asa pe fuga,dar tot am apucat macar sa o vad oleaca pe Elena
ILDI va sa zica David e la inot? La cine,in ce zile si la ce ore? Nu ne nimerim deodata pe-acolo? Ca daca tot n-am parale sa ma balacesc si io ,macar sa am partener de conversatie cat stau pe-acolo.Azi mergem de la 17.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Eu tot la pat. Asa bolnava n-am mai fost de mult.

Moni nu stii ce se intmpla cu orele la care am lipsit? se recupereaza sau nu?



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIHA eu am intrebat-o pe aia de la receptie si mi-a zis ca daca nu lipseste prea mult se poate recupera oarecum: de exemplu o zi (cat a lipsit Diana) sa fie recuperata venind de doua ori mai devreme cu jumate de ora.Asa am fost noi lunea trecuta cu jumate de ora mai devreme.Azi nu stiu daca ajungem asa ca pana iasa Diana de la gradi ... dar am vazut ca acum si vinerea are Moni ore si de la 17 si cum noi avem de la 18,putem merge atunci de la 17,30 sa mai recupereze cealalta jumatate de ora.La cat a lipsit Mattia cred ca numai daca vorbesti direct cu Moni sa il primeasca si la cursul urmator ca oricum nu cred ca alea de la receptie controleaza care cum vine .

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Miha, imi pare rau ca esti la pat... E raceala sau ce, de te-a rapus asa? Sanatate multa si refacere rapida!
Ildi, nici eu nu stiu ce sa-ti spun de David. Eu cu Vlad nu pot spune ca am probleme, e incapatanat si el dar ne intelegem.


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Aradencele alaturi de maria_rubi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Miha, imi pare rau ca esti asa bolnava, multa sanatate iti doresc!

Niko, las-o in pace pe soacra, n-o baga in seama!

Ildi, hai pune poze cu Ivett tunsulica.
Succes cu inotul!

Fetelor, ce mai cumparati copiilor de Mos, ce-si mai doresc?
Eu sunt in pana de idei ...Adelina nu prea are preferinte, dar Dragos are niste "pretentii" si nu stiu cum sa-l mai "domolesc".
"Bugetul e-n galeata..."

Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Azi am de gand sa-l duc pe Bogdi la Grand Center dupa ce ies de la munca, probabil de pe la 19. Daca mai vrea careva sa vina ne vedem acolo.

de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)

Alaturi de Cristina (maria_rubi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA si eu sunt in aceeasi oala cu tine.Diana habar nu are ce vrea,iar bugetul la mine e in fantana nu doar in galeata Atat ca eu oricum ii iau mereu carti si le impart pe urma in trei: de mos Nicolae,de mos Craciun si de ziua ei ca vine imediat dupa in 1 ianuarie.Si macar pe astea deja le-am comandat,primit si dosit Nu cine stie ce - una e doar de povesti,vreo doua de colorat,d-astea ... noutatea consta insa intr-un abecedar + un caiet de scriere anexa si o carte de matematica distractiva.Asta fiindca macar in privinta asta si-a manifestat cereri (gen "caiet de scris pentru scoala")
Mai vrea si ochelari de inot ,p-astia demuuult ii tot cere dar n-am ajuns pe la tarabe sa dau de-asa ceva - avea mai demult o pereche dar i-a rupt fara sa apuce sa ii foloseasca,ca pe vremea aia nici pomeneala sa intre ea cu capul sub apa - dar ochelari tot a prostit-o pe mami sa ii cumpere . Altceva - mai vrea creioane coorate ca i s-a cam gatat rosul si rozul.
Dar astea nu prea suna a cadouri de mosi sau de onomastica ,ca macar cu ocaziile astea ar fi cazul sa primeasca ceva mai deosebit.Lui Tudor i-oi lua vreo ieftinatura de camion din plastic probabil ca din asta nu are sa il mosteneasca de la Diana.Dar Dianei zau ca nu stiu,poate un set de curatenie (inclusiv aspirator) daca as gasi ceva dragut si ieftin.A mai avut cand era mica asa ceva, dar e rupt demuult.Si in mod sigur s-ar mai juca si Tudor cu el.Ca sa nu mai zic ca ar avea la indemana Diana mereu matura + lopata sa stranga ce firmituri tot imprastie Tudor prin zona


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Salut!
Nu-i bag in seama pe socrii, am trecut de faza asta!
La copilasi nu stiu ce sa le iau de sarbatori.Mai intai de ziua lor trebuie sa-mi bat capul ce le iau.La Maia ii trebuie Beados, ceva margelute ce se pun in forme cu un creion special, stropesti cu apa si se lipesc intre ele, si la Bogdi nu stiu inca.
Cristina -am printesele sa le treaca repede mucii si tusea!
Tinem pumnii sa iasa bine analizele!
Serviti niste cafea si tu, Miha , un ceai cu multa multa lamaie sa te mai puna pe picioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Salut!
Si eu tare bolnava. Ma doare gatul ingrozitor.

Imi pare rau Miha ca esti bonava

Ale vrea de Mos Craciun un bebe amore. Exista asa ceva?Nu am apucat sa caut.I-am spus ca si la Mosu' este criza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DIANA ia mai bine pune-te tu si fa-i un bebe (amore - ne-amore) dar original ca dupa aia sigur nu-i mai trebuie papusi bebe Diana are nu mai putin de trei - una luata de mine si doua de nasa-sa si s-a jucat cu ele in disperare dar numai pana a aparut Tudor.De-atunci zac nebagate in seama.
Chiar asa,la noi nasa suna in fiecare an ma intreaba ce sa la ia (buna idee ca asa macar le ia intotdeauna ceva ce char am nevoie/le place + plus mereu ceva bonus pe deasupra ).Si anul asta chiar habar nu am ce sa ii zic ... De exemplu lui Tudor i-a luat de ziua lui in august tricicleta,iar Dianei anul trecut de ziua ei parca microfon cu Hanna Montana,plus ceva haine.Trebuie sa ma gandesc serios,numai ca nevoile stringente-s la ora asta mai mult de genul imbracaminte-incaltaminte.
Ma gandeam la niste patine pentru Diana , atat ca nu stiu nici daca va functiona patinoarul anul asta ca nu am citit nimic in presa,dar mai ales daca ar fi vreun curs de patinaj pentru copii pe-acolo ... ca eu habar nu am si nici patine n-am .Desi mi-ar cam placea ideea.Voi i-ati dus la patinaj pe copii? Dar voi ati fost? Cam cat costa intrarea,inchiriatul de patine? Si au diverse masuri pe-acolo?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput