Pufi iubiti de ian-feb 2010(160)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Seara buna

Pe ultima suta de metri vreau sa urez si eu:
La mutli ani tuturor mamicilor si pufuletilor ce poarta nume de mihai/mihaela gabriel/gabriela

In legatura cu alaptatul la noi...eu de cam o luna ii dau si biberon de lapte indoit cu apa deoarece laptele meu nu-i mai ajunge. Ii mai dau lapte de la san dar nu e de ajuns pentru ea. Probabil pe la 1 an suntem intarcate. Si eu imi doream sa alaptez pana macar la 1 jumate dar bine ca am putut si pana acum.



31.12.2009 Roxi de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Cris D si Yanis cand a facut febra mare aici in Gr (mi-a facut 39,2 la 40 de minute dupa ce ii administrasem paracetamol supozitor si 2,5 de nurofen pe gura ca avea 38,8...) la dr era totul bine: urechi curat, respiratie curata deci nu raceala nu nimic la plamani, nas curat, de dinti nu putea fi asa mare febra cik numa in gat avea un punct mic rosu si a zis dr ca a fost un virus in gatcare nu s-a dezlantuit multa sanatate si monitorizeaz-o. Da-i ceva numa peste 38.

Livia si eu as mai vrea 1 dar eu tot cezariana am facut si ma gandesc...1 ca nu am voie f repede, 2 daca fac...cu cat fac mai repede cu atat am interdictia mai mare la ridicat orice si...cum fac cu yannis care e inca mic si trebuie sa il ridic? Iar cu cezariana... 2 zile dupa operatie plangeam noaptea singura in camera de spital si-mi blestemam zilele de ce nu oi fi semnat pe proprie raspundere sa nasc natural si asta e...muream nascand acolo, orice numa sa nu ma simt atat de hacuita! si mi se parea ca tot restul vietii voi fi in dureri si neputincioasa, nu ma voi putea ridica singura din pat, nu imi voi putea trage chilotii de jos, nu voi putea pasi peste cada sa-mi fac un dus....dar dupa ce am inceput sa merg si au trecut durerile si am vazut ca nu am murit din asta...acum ca stiu exact cat dureaza neputinta am mai mult curaj

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Am facut si noi curatenie in album ca erau peste 100 de poze acolo! cu ocazia asta mi-am dat seama ca din Septembrie nu am mai postat nimic...bine nici nu am mai facut poze ptr ca am stat numa' inn casa cu mutatu' spalatu' calcatu'
..

Avem poze noi , de unde incep titlurile cu Nafplio, nov sunt poze noi

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

alexutzzza,ce distractie ai avut de ziua ta! fi bucuroasa ca se adapteaza yannis usor oriunde

danyelana,arthur la ce/care mos e in brate? a venit mos craciun deja?
eleganta si frumoasa mami,ca de obicei


mami de Alex si Radu



E la Saint Nicholas Au inceput sa vina mosi prin magazine si sa ii dai lista cu ce vrei sa-ti aduca.
Era ieri la un magazin de jucarii din apropiere si ne-am dus si noi sa-l vada copilul. Si cum eram acolo nu am putut pleca cu mana goala si i-am luat doua jocuri de cuburi (merci Simply )

V-am admirat pozele si tortul Sunteti niste frumosi toti patru


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

despre noi:

Yannis convietuieste in pace cu dintishoru dar il mai apuca nervii seara, nu in fiecare seara, o data la 2 seri asa si ii dau un pic de nurofen (numai gelu de dinti nu functioneaza) si ii trece.

In weekend am facut ceva ce nu credeam ca se poate face si cu copil mic . Ne-am trezit pe la 9, am vazut ca e frumos afara, sotzul a verificat daca au camera la un hotel pe care il stia si pe la 10 juma' eram deja in masina cu bagajul facut , copilu trezit, schimbat, hranit cu fructe .

Si am petrecut 2 zile de vis in prima capitala a Greciei, Nafplio ii zice, un orasel f dragutz cu o cetate-fortareatza- castel whatever sus pe un deal stancos asa. Noi am stat la baza dealului dar suficient de sus cat sa admiram tot orasul, portul si toate dealurile din jur, o priveliste superba . Oraselul vechi plin de magazine cu cadouri si tot felul de prostioare, haine , decoratiuni... multe strazi pietonale, cladiri vechi si frumoase, multe taverne unde am papat f bun, cafenele,restaurante. Totul f linistit asa, vreme de vis, ne-am plimbat, am mancat, ne-am relaxat, am iesit seara la un pahar de vin si am avut timp sa stam si noi 2 la o tigara -2-3 si povesti, exact asa cum imi place mie. Yannis a fost cuminte, ne-a lasat sa manca, sa bem, a fost un dulce. Am avut la hotel un pat imens, de cel putin 3,5 m latime . Si ptr Yannis ne-au dat pat separat. Nu stiu...Yannis asta calatoreste peste tot si inca nu pare sa se planga ca e alta casa, alta camera, alte peisaje...cred caare ceva sange de tigan d-ala cu cortu asa ca maica-sa ca si io as calatori non stop si as dormi si sub ceru liber daca nu am bani , nu conteaza unde dorm si ce mananc , numa sa calatoresc

de Yannis




Ce wk-end frumos ati petrecut si ce poze frumoase. Sa va fie de bine si lui Yannis.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

MP,"tortuletz" zici.e ditamai tortu'...si cuscra DANYELANa a facut altu de 10 luni,ce sa mai,,,am bagat o cioco intreaga azi, sa suplinesc.

am fost la dr, ca sa ma intorc vaca. macar a ascultat-o la plamani si vazut in gat. cicca "o fi de la dintzi".nu a palpat ganglioni, cautat deeruptie, nik. i-am zis ca poate e o infectie urinara si zice ca...mda, poate, faceti-i maine o urocultura.a fost tare pleoshtita azi, a dormitat la san nonstop, iar spre seara hiar cu plansete/febra.

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



Of, Ema mica. Ce ma enerveaza doctorii astia care nu pot pune un diagnostic si mai rau te baga in ceata. Sunt buni de
sa treaca si sa nu ai o noapte prea agitata.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

LMA de nume XELA si TOMACA!

MULTUMESC FETELOR PT URARI!

MP si Danyelana, sunteti niste dulci ca v-ati amintit de vampirash!


Alexutzzza...cat te invidiez!!!!
Ce frumu povestesti!!

si eu stau in casa de ziua mea
sunt imbutoiata...ma duc sa bag nasu'n perna sa bocesc nizel!

va puuuup!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_




Hai ma Lorex, ma capul sus Ce idee e asta cu butoiul mai ales de ziua ta. Chiar daca stai in casa esti cu bobitza si asta e cel mai frumos cadou pt ziua ta.

Nu mai fi suparata si sunt sigura ca lucurile se vor aranja.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Hello!
Ma alatur ultimului mesaj pe care il vad si ii urez si eu La Multi ani Xelei! Si ma bucur alaturi de Nik0le ca nu are Irina alergii si alaturi de alexxxuta ca s-a ridicat yannis in picioruse...
Foarte pe scurt (poate mai apuc maine sa intru, ca tot stau acasa cu una bucata copchil bolnav) despre noi. Luc e tot ca o placintica (MP ), adica nu se deplaseaza si nu se ridica. Nu sta in picioruse nici daca il tin eu. In schimb zice "Ade" cand il vede pe frate-su. Nu tu mama, nu tu tata, el e cu frate-su. Si ia a treia oara in ultimele 3 luni AB . De data asta viroza cu otita bilateral. Si eu m-am cam saturat si am imens de lucru, ca noiembrie e inotdeauna complicata si suntem stresati cu criza si cu locurile de munca si...mai vreti sa auziti de probleme?!
Va pup pe toate si mi-e foarte dor de stat la o poveste cu voi.
Poate reusesc maine, daca e mai bine pruncul.



Oani, imi pare tare rau sa citesc ca Luca e iar bolnavior. sa treaca repede.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Am facut si noi curatenie in album ca erau peste 100 de poze acolo! cu ocazia asta mi-am dat seama ca din Septembrie nu am mai postat nimic...bine nici nu am mai facut poze ptr ca am stat numa' inn casa cu mutatu' spalatu' calcatu'
..

Avem poze noi , de unde incep titlurile cu Nafplio, nov sunt poze noi

de Yannis





V-am admirat in poze si in acelasi timp v-am invidiat pt peisajele frumoase si pt caldura (in tricou in nov ) Sa va fie de bine.

Am pus si noi cateva poze noi.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Sunt singura pe aici asa ca ma duc la culcare langa Picu meu care doarme de la 20.30. Abia astept sa-l simt aproape (doarme la el in patut dar e la noi in camera asa ca e aproape )

Noapte buna sa aveti si fara multe treziri.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput