Pufi iubiti de ian-feb 2010(160)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

MP,"tortuletz" zici.e ditamai tortu'...si cuscra DANYELANa a facut altu de 10 luni,ce sa mai,,,am bagat o cioco intreaga azi, sa suplinesc.

am fost la dr, ca sa ma intorc vaca. macar a ascultat-o la plamani si vazut in gat. cicca "o fi de la dintzi".nu a palpat ganglioni, cautat deeruptie, nik. i-am zis ca poate e o infectie urinara si zice ca...mda, poate, faceti-i maine o urocultura.a fost tare pleoshtita azi, a dormitat la san nonstop, iar spre seara hiar cu plansete/febra.

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Ma bucur ca v-a placut tortul, a fost si f bun (blat de cacao si crema de branza cu ciocolata alba). Din fericire l-am cam mancat singura ca sotul si A nu sunt cu dulciurile si de C nici nu poate fi vorba. A mananca ciocolata, bomboane dar nu s-ar atinge de astea facute in casa . L-am facut mai mult pentru ea ca data trecuta cand a fost ziua mea a fost f nedumerita ca de ce nu avem tort daca e ziua mea . Asa ca de data asta am fost pregatita ... ma rog m-a intrebat ca de ce nu avem musafiri dar asta e alta poveste .

Cris.d - ce naspa. Febra de la dinti n-ar trebui sa fie mare. Poate e o viroza doar. Noi am avut la A o data cand a facut doar febra vreo 3 zile fara nici un alt simptom si cica era viroza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

LMA de nume XELA si TOMACA!

MULTUMESC FETELOR PT URARI!

MP si Danyelana, sunteti niste dulci ca v-ati amintit de vampirash!


Alexutzzza...cat te invidiez!!!!
Ce frumu povestesti!!

si eu stau in casa de ziua mea
sunt imbutoiata...ma duc sa bag nasu'n perna sa bocesc nizel!

va puuuup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Hello!
Ma alatur ultimului mesaj pe care il vad si ii urez si eu La Multi ani Xelei! Si ma bucur alaturi de Nik0le ca nu are Irina alergii si alaturi de alexxxuta ca s-a ridicat yannis in picioruse...
Foarte pe scurt (poate mai apuc maine sa intru, ca tot stau acasa cu una bucata copchil bolnav) despre noi. Luc e tot ca o placintica (MP ), adica nu se deplaseaza si nu se ridica. Nu sta in picioruse nici daca il tin eu. In schimb zice "Ade" cand il vede pe frate-su. Nu tu mama, nu tu tata, el e cu frate-su. Si ia a treia oara in ultimele 3 luni AB . De data asta viroza cu otita bilateral. Si eu m-am cam saturat si am imens de lucru, ca noiembrie e inotdeauna complicata si suntem stresati cu criza si cu locurile de munca si...mai vreti sa auziti de probleme?!
Va pup pe toate si mi-e foarte dor de stat la o poveste cu voi.
Poate reusesc maine, daca e mai bine pruncul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

LMA de nume XELA si TOMACA!

MULTUMESC FETELOR PT URARI!

MP si Danyelana, sunteti niste dulci ca v-ati amintit de vampirash!


Alexutzzza...cat te invidiez!!!!
Ce frumu povestesti!!

si eu stau in casa de ziua mea
sunt imbutoiata...ma duc sa bag nasu'n perna sa bocesc nizel!

va puuuup!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



LA MULTI ANI! Nu are rost sa bocesti de ziua ta. Problema e ca ai anumite asteptari si ... nu comentez. Cel mai bine e sa nu-ti faci idei/planuri si nu are ce sa te dezamageasca. Cel putin la mine functioneaza .
Uite la mine nu conteaza ca al meu a plecat toata saptamana cu jobul (nu a depins de el ofc), ca A are pe langa otita si probleme cu burtica dupa niste sorici pe care l-a mancat la soacra-mea, ca lui C cred ca-i ies niste dinti si nu sta nici macar o secuna fara mine si lista ar putea continua. Chiar nu conteaza ... si sunt chiar fericita (o fi de la paharul de vinpe care l-am baut ).

CUSCRA, DECE,TOMACA, MIKI - LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

SEARA BUNA
PE ULTIMA SUTA DE METRI INTRU SI EU SA MULTUMESC PT URARI SI SA LE INTORC CU DRAG TUTUROR PUFULETILOR SI MAMICILOR SARBATORITE

AZI AM FOST TOATA ZIUA CAM PLEOSTITA,ABIA ACUM SPRE SEARA M-AM MAI REVIGORAT


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Hello!
Ma alatur ultimului mesaj pe care il vad si ii urez si eu La Multi ani Xelei! Si ma bucur alaturi de Nik0le ca nu are Irina alergii si alaturi de alexxxuta ca s-a ridicat yannis in picioruse...
Foarte pe scurt (poate mai apuc maine sa intru, ca tot stau acasa cu una bucata copchil bolnav) despre noi. Luc e tot ca o placintica (MP ), adica nu se deplaseaza si nu se ridica. Nu sta in picioruse nici daca il tin eu. In schimb zice "Ade" cand il vede pe frate-su. Nu tu mama, nu tu tata, el e cu frate-su. Si ia a treia oara in ultimele 3 luni AB . De data asta viroza cu otita bilateral. Si eu m-am cam saturat si am imens de lucru, ca noiembrie e inotdeauna complicata si suntem stresati cu criza si cu locurile de munca si...mai vreti sa auziti de probleme?!
Va pup pe toate si mi-e foarte dor de stat la o poveste cu voi.
Poate reusesc maine, daca e mai bine pruncul.



iti intorc cu drag
multa sanatate la pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna seara!

Inca o data La multi ani tuturor sarbatoriltilor si sarbatoritelor de astazi!...si multi ani fericiti!


Eu am ajuns la concluzia in seara asta ca in doua saptamani am facut 7 placinte cu mere
Eu mananc o jumatate de tava sotul o jumatate...!Am luat-o razna..cred!

De alaptat..eu as vrea sa-l alaptez pana la 2 ani!Cand imi ridic bluza incepe sa rada in hohote si intinde manutele spre mine parca ar fi gasit aur...!Scumpul meu!Si cand imi aduc aminte ca imi spunea mama cand am venit din maternitate ca sa-l alaptez cat de mult pot..si eu ii spineam ca ce ?!il alptez pana la maxim 6 luni!ca va fi vara si o sa-mi fie cald, si o sa-mi curga sanii..ei..da!Nu as intrerupe alaptarea pentru nimic in lume acum!Stiu ele ce stiu mamele!

Simpli-de admir pentru curajul tau de a mai face un bebe...si eu parca mi-as mai dori unul..dar fara sa mai trec prin cezariana.Poate sunt eu mai slaba de inger..dar nu mai vreau!Si oricum cred ca singura cu doi copii mici ...ar fi foarte greu! Desi noi suntem trei copii si mama inca e intreaga...aproape


O noapte linistita in brate cu pufuletii minunati!!!care dorm desigur!

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

LMA de nume XELA si TOMACA!

MULTUMESC FETELOR PT URARI!

MP si Danyelana, sunteti niste dulci ca v-ati amintit de vampirash!


Alexutzzza...cat te invidiez!!!!
Ce frumu povestesti!!

si eu stau in casa de ziua mea
sunt imbutoiata...ma duc sa bag nasu'n perna sa bocesc nizel!

va puuuup!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Vin sa-ti dinamitez butoiul! si eu de ziua mea (de nastere, nu de nume!) am stat in casa si am beneficiat de urari numa' pe internet, telefon nu ca e scump roamingu, fara sotz, fara prieteni dragi , abia seara tarziu (pe la 23) a ajuns sotzul de la aeroport. So....eu m-am scos in weekend, sunt sigura ca ai sa faci si tu ceva frumos in weekend! Si in afara de excursie si de dintishorul lui Yannis nu am primit nici un alt cadou ori tu de ziua ta ...numa io ti-am luat pantofii frumosi, cine stie ce minunatii ai mai primit! asa ca...ia hai capul sus ca vin cu militzia peste tine sa dam butoiu' la vale

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Hello!
Ma alatur ultimului mesaj pe care il vad si ii urez si eu La Multi ani Xelei! Si ma bucur alaturi de Nik0le ca nu are Irina alergii si alaturi de alexxxuta ca s-a ridicat yannis in picioruse...
Foarte pe scurt (poate mai apuc maine sa intru, ca tot stau acasa cu una bucata copchil bolnav) despre noi. Luc e tot ca o placintica (MP ), adica nu se deplaseaza si nu se ridica. Nu sta in picioruse nici daca il tin eu. In schimb zice "Ade" cand il vede pe frate-su. Nu tu mama, nu tu tata, el e cu frate-su. Si ia a treia oara in ultimele 3 luni AB . De data asta viroza cu otita bilateral. Si eu m-am cam saturat si am imens de lucru, ca noiembrie e inotdeauna complicata si suntem stresati cu criza si cu locurile de munca si...mai vreti sa auziti de probleme?!
Va pup pe toate si mi-e foarte dor de stat la o poveste cu voi.
Poate reusesc maine, daca e mai bine pruncul.



ooooofffff! multa sanatate si mult spor la job! , ma bucur sa te citesc!

de Yannis

Mergi la inceput