PEPENASI de 2008 - bine ai venit VICTOR! (200)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

in alta ordine de idei,sunt f suparata,am ajuns pe prima pagina a ziarului,inutil.pt ca se incearca gasirea unui acar paun.
http://www.adevarul.ro/locale/giurgiu/INCREDIBIL_10_elevi_de_la_o_scoala_din_Giurgiu-internati_cu_dureri_de_burta-_ei_spun_ca_au_fost_otraviti-profesorii_spun_ca_se_prefac_0_366563760.html

detaliez mai tz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

vai Mona, ce dea belele. e posibil pustii sa isi faca de cap... o sa verifice apa aceea si se va rezolva misterul!

Concurs CLIPE DE VARA: pozele ma9-1 si ma9-2

----------------------------------------
Marina10+ & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

ia admirati aici opera de arta

Concurs CLIPE DE VARA: pozele ma9-1 si ma9-2

----------------------------------------
Marina10+ & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bun venit Victor! Turtu, sa fiti sanatosi! Ce misto, acuma sunteti in numar par

Mona - da' de ce esti tu suparata? Nu vad amestecul, ipotezele sunt ORI ca s-au prefacut, ORI ca a avut apa ceva. Nu am priceput de ce te vezi vizata, de ce ar trebui sa scuzi o evaluare, si de ce ar trebui sa justifici ca "oricum" nu le-ai fi pus in catalog.

Marina - super catel!

Ma lasa bateria la laptop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Marina, fain de tot!

Mona, deschid si eu linkul sa vad despre ce este vorba.

E cald, soare...iesim afara imediat ce mancam

pupam gasca!

blog
proud




Clipe de vara 2010: ana-1 si ana-2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

anka,sunt suparata pt ca asta e o facatura a directorului pt a deturna atentia mass media catre altceva....joi au lipsit 3 cadre didactice,iar directorul habar n avea.copiilor nu li s a facut rau pt ca s au speriat de test,mai ales ca unii dintre ei primisera deja notele si erau mari...
in tp orei de sport,copiii au iesit pe terenul de sport,nesupravegheati,pt ca prof lipsea.si o alta clasa de a 7 a ,care de asemenea era fara profesor,a intrat la ei in clasa si le a umblat in ghiozdane.nu stiu daca le au pus ceva in apa,eu cred ca nu si ca celor de a 5 a li s a facut rau pt ca au alergat pe teren,apoi au baut apa imediat.in plus,cam toti sunt raciti,pt ca la noi la scoala nu se face focul nici acum.
chestia cu testul de romana e fabricata pt a deturna atentia politiei de la adevaratele probleme,prof care nu vin la ore,prof care nu si fac serviciul pe scoala cum tb...
luni vine parchetul si abia astept sa prezint lucrurile asa cum sunt ele in realitate...
pt ca deja acum toata lumea crede ca eu sunt o prof dura,care a bagat elevii in sperieti si va jur ca nu i asa...
mai mult,directorul si a permis sa dea nr meu de tel ziaristilor,fara sa mi ceara permisiunea sau fara sa ma avertizeze ulterior.
eu vineri nu am fost la scoala pt ca am zi metodica si cand m am trezit pe la 12 cu un tel in care am fost intrebata de jurnalisti daca e adevarat ca din cauza mea s au speriat copiii,am ramas masca,mai ales ca joi seara am ramas la scoala pana la 21 pt ca a venit politia sa ne ia declaratii si nu s a vehiculat ideea asta...
e clar o idee fabricata peste noapte,de niste oameni carora le tataie fundul pt ca nu si fac treaba cum trebuie...
in plus,directorul si a permis sa si aduca nevasta pe jumatate de catedra de romana la noi la scoala,in conditiile in care ea e titulara in alta parte si aici aveam dreptul la inca jumatate de norma peste catedra...ce sa mai zic ca mie mi a dat clasele cele mai slabe...si ca ei i a dat clasa a 8 a pt meditatii...am tacut pana acum,dar n o sa mai tac...
stiti cum le vb directorul copiilor?
''ai dracu de lichele''''etc,plus ca i si loveste...
pai eu n am lovit niciodata vreun copil,n am jignit niciodata pe vreun elev...si culmea,chiar de mine s au speriat...
cica a aparut stirea si n click si acum suna tel la mine ca n gara,sa ma intrebe lumea ce le am facut bietilor copii de s au speriat asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

TURTURICA, FELICITARI! RECUPERARE RAPIDA SI MULT LAPTIC! SA CREASCA VICTOR SANATOS, NECOLICOS SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!

Mona
, imi pare tare rau de momentele pric care treci! Nu-mi vine sa cred cata rautate si marsavie e in lumea asta! doamne ce director, ce copii...sa dea vina pe tine, asa pe nedrept...offff! Te sper sa reusesti sa faci cunoscut adevarul!

Noi in rest suntem bine, Miruna deja si-a exprimat dorinta ce vrea sa-i aduca Mosu', si anume un tren . Vorbeste la telefonul ei de jucarie de cateva ori pe zi cu Mosu' si ii zice: "Caciu ada ten" (= Mos Craciu adu-mi tren).


Dia, mami de soferita in devenire Miruna (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Mona, parerea mea e ca adevarul nu o sa iti serveasca decat la a te pune rau cu seful tau, pentru ca restul amanuntelor o sa fie uitate precum apa trece si pietrele raman, vorba aia... Si cand o sa te toace de n-o sa te vezi, o sa iti zici singura, "ce naiba nu mi-am vazut de treaba mea".
Ca si-a adus el nevasta, e treaba lui. Legal, nu e obligat sa dea orele unuia sau altuia care e titular.
De fapt, mai mult, o sa te pui rau si cu colegii tai, lucru din nou de nedorit. Stii, reactia aia, ei sunt poate din localitate, sau poate ca sunt profesori acolo de mai mult timp, si te-ai gasit tu, dupa nici doua luni de scoala, sa le dai lor lectii de etica, sa iti expui tu parerea despre cine isi face si cine nu isi face treaba, despre manevrele directorului, despre nevasta-sa si despre mai stiu eu ce.
Parerea mea si sfatul meu sincer e sa te gandesti foarte bine ce declaratii faci in scopul de a te disculpa (in cazul in care ai fi acuzata de ceva), fara insa a arata cu degetul spre altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Good point, Anca !!

Marina, am admirat si eu mica artista.

Sa nu va suparati pe mine, am mai facut curatenie pe facebook si am mai sters de pe lista pe cele cu care nu am ocazia sa vorbesc mai niciodata. E valabil si pt cei care imi trimit invitatie, daca e sa schimbam doar amabilitati din cand in cand, atunci mai bine ne scriem pe DC sau intai sa ne cunoastem putin inainte de a ajunge si pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

MONA, din pacate si eu cand am citit ce ai scris primul lucru la care m-am gandit a fost ca ai sa te pui si mai rau cu directorul, ceea ce va fi nasol pe termen lung, daca va trebui macar un an sa ramai la scoala aia. E tare nedrept cand se intampla de astea si nu poti sa-ti strigi dreptatea in gura mare, eu de obicei la inceput ma ambalez si reactionez ca si tine, ca nu prea suport sa ma ia lumea de fraiera si sa creada ca nici nu mi-am dat seama, dar daca ai avut timp sa gandesti un pic la rece poate pe termen lung e mai bine sa inchizi ochii acum. Si ca te percepe lumea ca pe o profa dura din cauza asta, poate e si un avantaj. Poate te vor respecta mai mult copiii si atunci vei avea ocazia cu timpul sa le demonstrezi ca esti dreapta, nu dura. Ei vor vedea cum vorbeste directorul sau altii si cum vorbesti tu. Si oricum nu cred ca neaparat copiii respecta pe cineva care le da numai note mari, dimpotriva, probabil isi permit mai multe pentru ca se gandesc ca nu vor fi sanctionati.

Oricum, din cate tin minte esti titularizata undeva langa Girgiu si vrei sa te muti de la anul, nu? In caz ca ai nevoie si de acordul directorului ca sa te muti (habar nu am cum e procedura) mai bine sa nu te pui rau cu el acum.]

DIA, si Luca deja de cel putin o luna stie ce vrea sa-i aduca mosul, o motocicleta maaare

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!

Mergi la inceput