Azoospermia -cap 38-

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Felicitari Melisa , ai grija de tine pt ca duci o comoara.

Aristica deocamdata vreu sa dau sanse ac ultime incercari apoi om vedea dc adoptam, dc luam pisic, catel, purcel sau papagal.
Mobilizeaza-te pt ca timpul trece, mine vei dori sa fie ieri



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Sar-mana miki. Dar eu am 27 de ani si imi mai "permit" sa stau cateva luni. Recunosc, mi-era putin teama cand realizam ca in 3 menstruatii deja voi trece de Anul Nou, dar eu nu pot demara al treilea fiv, caci mi-e teama de un alt rezultat negativ. Asa ca, pana cand nu voi face pace cu mine, doar ma bucur de sot si, vorba ta, de cei doi caini si un motan

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

Sar-mana miki. Dar eu am 27 de ani si imi mai "permit" sa stau cateva luni. Recunosc, mi-era putin teama cand realizam ca in 3 menstruatii deja voi trece de Anul Nou, dar eu nu pot demara al treilea fiv, caci mi-e teama de un alt rezultat negativ. Asa ca, pana cand nu voi face pace cu mine, doar ma bucur de sot si, vorba ta, de cei doi caini si un motan

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA


Draga mea, cu muuuulta rabdare si credinta o sa reusim toate, cred cu tarie asta, oricat de imposbil ar parea uneori! Te pup si-ti tin pumnii!
Fly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

buna la toata lumea.....desi nu sunt noua pe DC sunt nou la AZOO...pe scurt ....ma lupt de aproape 3 ani sa fac bebe 2 , trompe infundate , laparo si desfundate , spermograma sotului la inceputul anului era bine , 45 mil , mobilitate 45% , acum 2 saptamani am zis ca nu ar fi rau sa mai faca si el o spermograma asa de control si...soc...oligozoospermie grad 3 , cu 3 mil si mobilitate 10% , cum naiba sa ajuns aici intr-un timp atat de scurt nu pot sa pricep ...avem un tratament dat de dr Anca Moisa pt care aproape ca a trebuit sa facem credit la banca ca sa il putem cumpara , avem , carnil, bio seleniu cu zinc , vitamina c , acid folic , livercyn , si o miere care contine , polen , propolis , laptisor de matca si inca ceva , am luat si un laptisor de matca pur bio dar am part borcanasul in prima dimineata cand trebuia sa luam.
intrebarea mea este ....dupa cat timp de tratament vom vedea macar o mica ameliorare ...cat sa facem o inseminare?

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui MACARIE

buna la toata lumea.....desi nu sunt noua pe DC sunt nou la AZOO...pe scurt ....ma lupt de aproape 3 ani sa fac bebe 2 , trompe infundate , laparo si desfundate , spermograma sotului la inceputul anului era bine , 45 mil , mobilitate 45% , acum 2 saptamani am zis ca nu ar fi rau sa mai faca si el o spermograma asa de control si...soc...oligozoospermie grad 3 , cu 3 mil si mobilitate 10% , cum naiba sa ajuns aici intr-un timp atat de scurt nu pot sa pricep ...avem un tratament dat de dr Anca Moisa pt care aproape ca a trebuit sa facem credit la banca ca sa il putem cumpara , avem , carnil, bio seleniu cu zinc , vitamina c , acid folic , livercyn , si o miere care contine , polen , propolis , laptisor de matca si inca ceva , am luat si un laptisor de matca pur bio dar am part borcanasul in prima dimineata cand trebuia sa luam.
intrebarea mea este ....dupa cat timp de tratament vom vedea macar o mica ameliorare ...cat sa facem o inseminare?

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos


unde ai facut spermograma asta nashpete? la Moisa? ai incercat sa refaci spermograma in alta parte? ca e totusi o prea mare diferenta. Rezultate se vad dupa 3 luni de la tratament.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Mikilina, asa am zis si eu ca e ultima mea sansa, am incheiat creditul la banca de atunci luna trecuta da? ia vezi cum e si la tine cu ultima sansa. Iti tin pumnii. Hai ca te asteapta lumea la odisee.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

Sar-mana miki. Dar eu am 27 de ani si imi mai "permit" sa stau cateva luni. Recunosc, mi-era putin teama cand realizam ca in 3 menstruatii deja voi trece de Anul Nou, dar eu nu pot demara al treilea fiv, caci mi-e teama de un alt rezultat negativ. Asa ca, pana cand nu voi face pace cu mine, doar ma bucur de sot si, vorba ta, de cei doi caini si un motan

Aristica pai dc ai doar 27 ani mai poti astepta putin dar ai grija ca gigeii sotului sa nu se imputineze.



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

Mikilina, asa am zis si eu ca e ultima mea sansa, am incheiat creditul la banca de atunci luna trecuta da? ia vezi cum e si la tine cu ultima sansa. Iti tin pumnii. Hai ca te asteapta lumea la odisee.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Amzulic eu tot cu credit fac ac ultima incercare, sper sa fie cu noroc si sa pot zice si eu peste 1 an ca a meritat. Pe mine ma asteapta lumea la scutece iar eu nici la odisee nu am ajuns inca



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

felicitari melisa28. ma bucur pt tine!

Acum sau atunci ... va fi ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Multumesc miki-miki, eri.ka pentru cuvintele voastre.

Sunt sigura ca minunea o sa apara si la voi in curand, fi-ti optimiste , ganditi pozitiv si astept sa aud numai vesti bune de la voi.

Mergi la inceput