Azoospermia -cap 38-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onniex

amzulica,




Ma simt atat de norocoasa ca nici nu imi vine sa cred cateodata. Adica in max 2-3 saptamani o voi tine pe micutza mea don'soara in brate??? Si voi invata zi de zi de la ea cum este sa te bucuri de orice lucru nou descoperit prin ochisorii ei? Pai ce alta bucurie mai mare sa iti doresti? Restul par fleacuri. Nu pot sa spun decat ca am fost binecuvantati.

Si da, ai dreptate, vom avea ce pune sub brad anul acesta .
Voi reveni cu siguranta cu detalii.

Va pup pe toate, fete curajoase!
36+



Bravo, sanatate multa in continuare si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

mikilino, hai mai lasa-ma cu "ultima lupta" bla, bla, ca asa am zis si io de nush cate ori. Tu nu te dai batuta! Vad ca ai scris "voi reusi!" pai ... Lasa-ma cu retragerile de pe forum ca cine s-a inscris aici se retrage ... cum sa zic frumos? ... cand n-o mai putea sa scrie. Forumul creaza dependenta, ce naiba?

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica


Gresit, nu sunt dependenta de DC, am reusit sa ma vindec. Au fost luni de zile in care nu am mai deschis DC-ul dar este valabila vorba ca o dependenta se inlocuieste cu alta.
"Voi reusi" am scris acum un an, statutusul nu ma mai reprezinta, am uitat sa-l modific, ar tb sa scriu ceva de genul "vreu sa dau timpul inapoi". Tu nu ai pb mele de trombofilie la care sansele de a duce o sarcina la capat sunt f mici, normal ca gandesti altfel. La ac pb se adauga varsta, si cand spun ca e o ultima lupta chiar este.

Astept PM de la pers care vrea sa se ocupe de prima pagina.









Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)



ei asta cu "vreau sa dau timpul inapoi" cred ca e refrenul multora dintre noi dar ce sa mai facem acum, asa a fost sa fie, asa a vrut Dumnezeu, stii cum se spune "mai bine mai tarziu decat niciodata".
Asa este n-am pb. tale de trombofilie, nici n-as fi stiut sa ma caut ca niciuna dintre fete, decat in momentul in care se ajunge la oprire in evolutie. DAR adu-ti aminte cand te dojeneam sa faci ceva ... ca trece timpul ... te chemam la Bucuresti ... etc.
Lasa, ca poate nu vei mai avea nevoie si cu ocazia asta vei ramane si fidela DC-ului.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Buna fetelor.Pentru cele care nu ma stiti sunt si eu o azoo ca si voi, insa scriu mai tot timpul pe Fiv in Europa.
Si sotul meu are azoospermie,problema la noi fiind lipsa canalelor ducte deferente, sau cel mai probabil sunt acolo dar sunt prea subtiri, sunt doua pareri diferite date de 2 medici.Voinea si Damian.Inainte de a demara FIV-ul la recomandarea medicilor din Ungaria am facut analizele genetice, inclusiv analizele de fibroza chistica, banuindu-se ca ar avea fibroza chistica .
I s-a depistat o mutatie F508 DEL, analiza de fibroza chistica, insa este in stare heterozigota.
Intr-un final ne-am hotarat sa facem Fiv-ul la Vienna, iar profesorul lor genetician ne-a explicat ca atata timp cat are doar o singura mutatie, nu este nici macar purtator de fibroza...Are aceasta mutatie acolo , nu se stie de ce a aparut dar clar asta la adus pe el la azoospermie.
Pe 27octombrie, i s-a facut punctia si i s-au gasit spermatozoizi de buna calitate.
Am vrut sa relatez povestea noastra pentru a incuraja fetele care au aceeasi problema, soti cu azoo, sa nu renunte atat de usor si sa treaca la IAD...pentru ca se poate sa aveti noroc si sa incercati FIV cu proprii lui spermatozoizi.
Eu acum sunt in acele 2 saptamani de la ET, in care astept rezultatul final, imi caut tot felul de semne singura, dar vreau sa cred ca va fii totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Buna melisa, iti tinem pumnii sa iasa un beta mare! Ai mare dreptate, intotdeauna exista o cale si o sansa, important e sa nu ne dam batuti! Bafta multa si sanatate si multumim ca ne-ai scris povestea ta e incurajatoare si plina de sperante!
Asteptam vesti bune curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Multumesc pt raspunsurile din cap.37.
Vreu sa felicit viitoarele mamici care au avut incredere si pana la urma au reusit!

Acum sau atunci ... va fi ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Buna seara fetelor!
Nu stiu cu ce sa incep, dupa cum stiti eu am facut primul meu FIV , acum cateva zile la Viena, iar pe 12 noiembrie urma sa-mi fac testul de sarcina.
Cu ajutorul unei fete de aici, mi-a intrat in cap ideea sa-l fac mai devreme pentru ca daca e sa fie sarcina se vede oricum. Pe 8 octombrie mi-am facut testul si a iesit a doua liniutza mai pala dar se vedea totusi destul de bine, astazi mi-am facut HCG ,ne mai putand astepta si intradevar chiar sunt insarcinata mi-a iesit HCG 111,6.


Deci fetelor, sotul meu are 0 spermatozoizi in ejaculat si se pare ca am reusit.

Vreau sa va transmit sa nu renuntati niciodata la acest vis de a va tine propriul copilas in brate, chiar de pare greu cu putin noroc si cu ajutor de la Dumnezeu se poate .
Dumnezeu face minuni!

Mi-as dori sa aud numai reusite de acum incolo, sper sa va port noroc la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Bravo, melisa, trebuie sa departajam in prima pagina fetele care au reusit cu 0 spermatozoizi in ejaculat, ca mie mi se pare mare lucru. Cine a trecut prin asta stie ce vorbesc.
Sarcina usoara si la termen iti doresc.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Felicitari melisa ! Sper sa-ti urmez cat de curand! Sarcina usoara si sanatate!
Amzulica, e clar ca exista reusita si in azoo, vorba ta, daca vrea Dumnezeu se intampla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

flyhigher77, amzulica multumesc ,
flyhigher77 ai incredere in Dumnezeu, si sigur te va ajuta.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

miki ce spui tu aici cu "o ultima sansa" suna cam ca la noi. Din pacate, noi nu ne-am mobilizat inca pentru al treilea fiv. Te-ai gandit si la adoptie?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput