Azoospermia -cap 38-

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

amzulica , am facut-o la victor babes ...nu cred ca este naspa , acum 3 ani am facut-o la moisa si tot asa a iesit si dupa tratamentul ei a avut 100 mil si am ramas si gravida dupa 3 luni de tratament......oare sa fie si la babes gresita??? ar fi super tare, oricum mai facem una si la sfarsitul lui noiembrie.

----------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui MACARIE

amzulica , am facut-o la victor babes ...nu cred ca este naspa , acum 3 ani am facut-o la moisa si tot asa a iesit si dupa tratamentul ei a avut 100 mil si am ramas si gravida dupa 3 luni de tratament......oare sa fie si la babes gresita??? ar fi super tare, oricum mai facem una si la sfarsitul lui noiembrie.

----------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos


daca ai facut la babes e ok, credeam ca le-ai facut pe toate la moisa ... mie femeia asta nu-mi trezeste deloc amintiri placute ... din cauza ei in loc sa fac biopsie sotului in 2004 si sa fac direct fiv, am trecut prin 13 IAD si mi-am pierdut ani din viata. Ma rog, bine ca am scapat si de ea si de tot sistemul asta ...

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

IAD , ti-a facut ea? ....mi-e mi-a facut histero , a vazut ca am trompele infundate si mi-a zis se...."fetito tu nu vei face copil decat prin fiv" (cuvintele ei) o luna mai tarziu ma operat cezara bucur de la giulesti si inca o luna mai tarziu eram gravida natural.
femeia era dusa rau de tot ...si eu am pierdut vreo 2 ani cu ea si muuulti bani....

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui MACARIE

IAD , ti-a facut ea? ....mi-e mi-a facut histero , a vazut ca am trompele infundate si mi-a zis se...."fetito tu nu vei face copil decat prin fiv" (cuvintele ei) o luna mai tarziu ma operat cezara bucur de la giulesti si inca o luna mai tarziu eram gravida natural.
femeia era dusa rau de tot ...si eu am pierdut vreo 2 ani cu ea si muuulti bani....

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos


nu, nu mi-a facut ea, mai grav ... mi-a facut Marinescu, dar ea era cea care alegea probele din banca de sperma sau de la chiuveta, cine stie, ca nu se prindea neam. Si nu numai la mine, stiu o singura fata care a reusit cu IAD la Giulesti, am mai spus ca la 2 tipe le-a incurcat probele la IAS si cand a constatat ca inseminase pe una cu sperma sotului celeilalte si invers le-a zis sa se roage la Dumnezeu sa nu se prinda. Acolo se intampla lucruri ... nu mai vreau sa zic, zic doar bine ca mi-a ajutat Dumnezeu sa scap si nu oricum ci cu bine si chiar sa reusesc cu sotul meu. Sotul meu cand s-a dus prima data la ea sa discute de biopsie, el nu stia ce inseamna, asocia involuntar cu cancerul si cand a intrebat-o i-a zis ca nu este vorba de cancer si ca daca ar fi fost vorba nu era cancerul ei ci al lui - asta a fost expresia ei de femeie nesanatoasa la cap care se mai crede si medic. Nu vreau sa fiu rea insa cred ca in viata asta nu intamplator trecem prin anumite lucruri - si ea a trecut si trece prin multe - nu vreau sa dezvolt. Scuze fetelor ca sunt offtopic dar m-a apucat asa o melancolie si asa as trimite-o sa vanda castraveti in piata pe tipa asta. Unei f. bune prietene de-a mea i-a facut IAD la ea la cabinet - ma intreb de unde oare avea ea proba cand nicaieri in lume nu se face asa ceva fara sa existe o banca de sperma cu care sa se colaboreze, cabinetul de la tzatza leana din vitan iti inchipui ca nu putea avea banca de sperma.

Fetelor eu raman aici pana la pensie si dupa, sa va sustin si sa va ajut atunci cand pot si ma pricep cu cate o informatie - sa nu treceti si voi prin ce am trecut eu si mai ales acolo unde se poate sa se mearga pe drumul cel mai scurt fara a bajbai.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancaella spune:

Buna fetelor,

suntem si noi in situatia de azoo (desi acum citva timp eram oligo)

Dupa analizele facute de sotul meu, se pare ca LH-ul e crescut desi FSH-ul e ok. Poate sa determine LH-ul scaderea gigeilor?

De asemenea, la eco a iesit varicocel foarte mic (l-a depistat f greu la eco), iar doctorul urolog nu il depistase si a zis ca nu crede ca asta ar fi cauza. Bineinteles ca vom consulta si al urolog (inca nu ne-am hotarit incotro sa o luam - bucuresti / strainatate...). Totusi daca e asa de mic varicocelul (nu il depistezi la palpare) poate fi cauza scaderii gigeilor?

De asemenea la eco pe diagnostic mai scria "scrot fara lichid". Stie cineva ce inseamna?

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

melisa, felicitari, miki - imi pare rau sa aud asta..., ancaella - nu stiu sa-ti raspund la intrebari.
ma laud cu un IAD facut la tutunaru si pana trec cele 2 saptamani, nu pot decat sa ma rog.... tutunaru este un nesuferit, doamna matei, o mare doamna.
va pup si weekend miunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Vrembebe , multumesc!
Doamne ajuta sa reusesti si sa vii peste aproape 2 saptamani cu vestea cea mare.Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vrembebe

melisa, felicitari, miki - imi pare rau sa aud asta..., ancaella - nu stiu sa-ti raspund la intrebari.
ma laud cu un IAD facut la tutunaru si pana trec cele 2 saptamani, nu pot decat sa ma rog.... tutunaru este un nesuferit, doamna matei, o mare doamna.
va pup si weekend miunat!

bafta vrembebe, iti tin pumnii stransi! poate mergem de manuta la odisee, eu pe 26 fac bHcg. Am facut FIV cu biopsie testiculara reusita. acum asteptam un beta mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Citesc forumul si ma minunez de fiecare data ce vointa si credinta aveti. Bravo voua! Ma bucur pt ca aveti credinta si imi insuflati si mie speranta.

Acum sau atunci ... va fi ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Gata, m-am pricopsit! beta 467, mai repet luni!
Pentru toate azoogirls! SE POATE, exista speranta!

Mergi la inceput