Pufuleti mergacioshi ian-feb 2010 (157)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

myky

fetele,referitor la solutia de vigantol...cand a mers tati de alex la farmacie cu reteta,d-na farmacista a spus ca nu se mai gaseste vigantol öl in farmaciile din germania,firma producatoare l-a retras de pe piata(nu a zis din ce cauza) si a vorbit cu dr pediatra,care a inlocuit solutia cu tablete vigantoletten
poate ar fi bine sa intrebati pe la farmaciile din tara ce si cum...eu am uitat de chestia asta pana acum,cand am citit mesajul lui mykynu stiu cat e adevarat si cat nu



mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo
De alimente eu nu stiu nimic. Noua ne-a zis sa il dam intre mese, picurat direct in gurita, altfel mare parte ramane pe lingurita, tetina, etc.


myky, cam asta am vrut sa zic, dar m-am exprimat aiurea: trebuia sa zic cu ce mancare sa NU-l asociez. Dr Stanciu mi-a zis sa i-l dau cu o ora inainte de masa, dar mi se pare complicat sa stau cu ochii pe ceas pt chestia asta.

MP, multumim pentru informatie, o fi ceva in treaba asta... Scuze pt interpretarea gresita, acum na, l-am vazut pe Alex in picioare, am zis ca el s-o ridicat. Si a mea e in aceeasi faza, mai putin ca a prins o tehnica de ridicat in fund, se sprijina in coate si se salta.

Va doresc noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Lillo,ai baiat mare de acum….merge singurel….cred ca esti foarte bucuroasa
Lucia,Felicitari nasilor…iti inteleg bucuria si eu sunt foarte incantata cand vine vorba de nasteri,o data am scris un mesaj asa frumos(zic eu) si la suflet unei pers fff apropiate cand a aflat ca e insarcinata si asa mi-a dat un raspuns sec,parca mi-a dat cu flit….si am zis cred ca eu am o problema
E tare scump fiul tau….ai avut idee super cu costumatia
Ana,ne cresc de acum bebeii….iar noi o sa devenim niste sentimentaliste….ca ei cresc…Felicitari
Merg sa imi vad ginerelul….ca sigur a pozat frumu pt printesa lui



Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Ceea ce tulbura pe oameni nu sunt lucrurile, ci ideile pe care si le fac ei despre lucruri."

Stiati ca:
Furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate si poate trage de 30 de ori propria greutate


Multumesc frumos pentru aprecieri.
Acum 9 luni nasa ma ajuta pe mine sa-l aduc pe Teo pe lume.
Azi a venit pe lume fetita ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

nikole, lillo, MP multumesc de info. am sal arunc atunci ca eu il tin in camera si sa caut si eu vigantolete

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Lillo,ai baiat mare de acum….merge singurel….cred ca esti foarte bucuroasa
Lucia,Felicitari nasilor…iti inteleg bucuria si eu sunt foarte incantata cand vine vorba de nasteri,o data am scris un mesaj asa frumos(zic eu) si la suflet unei pers fff apropiate cand a aflat ca e insarcinata si asa mi-a dat un raspuns sec,parca mi-a dat cu flit….si am zis cred ca eu am o problema
E tare scump fiul tau….ai avut idee super cu costumatia
Ana,ne cresc de acum bebeii….iar noi o sa devenim niste sentimentaliste….ca ei cresc…Felicitari
Merg sa imi vad ginerelul….ca sigur a pozat frumu pt printesa lui



Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Ceea ce tulbura pe oameni nu sunt lucrurile, ci ideile pe care si le fac ei despre lucruri."

Stiati ca:
Furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate si poate trage de 30 de ori propria greutate


Multumesc frumos pentru aprecieri.
Acum 9 luni nasa ma ajuta pe mine sa-l aduc pe Teo pe lume.
Azi a venit pe lume fetita ei.


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


frumoasa coincidenta
si am vazut un Teo indragostit de plimbari in zile frumoase de toamna...
si de calculator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

eu am uitat de cateva zile de vigantol
mi-a luat cineva din Italia d injectabil
o intreb pe dr daca nu ar fi mai bine sa trec pe fiola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

aaa am uitat sa-i felicit pe mergaciosii nostri
is mortali cand incep ei sa faca primii pasi
cand ii privesti din spate si le vezi poponetul ala rotund si cu mainile in aer incercand sa se echilibreze te topesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

simplicity - ptr asta e OK diploma de licenta de la facultatea din Ro, ptr altele nu stiu ...

BF - mult succes saptamana viitoare. Baga tare pompa seara si dimineata ca poate o mai lungesti vreo 3 luni macar, stres mai putin ca face rau si la ten . Oricum esti super tare ca ai alaptat pana acum cu job si stresul de rigoare .

Lorex - asa e cum zice Nikole in legatura cu sotul (cu toate ca nu-mi aduc aminte sa-l fi laudat chiar cu fiecare ocazie ). El era fericit ca nu ne-am adus aminte tocmai la Moeciu, ofc ca eu am comentat putin ca na ... sunt femeie doar

Nikole - ce mai faceti? Cum e Isa? A trecut tusea? Irina cum mai sta cu greutatea?

Lillo - felicitari ptr mers! Nici nu-mi vine sa cred ce copilasi mari avem. Al meu e la stadiul ca sta cateva secunde singur in picioare si cade in fund . Oricum merge de-a busilea peste tot si se agata sa se ridice in picioare de tot ce prinde in cale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Lillo felicitari pentru primii pasi!
Nik0le merci. Sper cat mai curand!
Livia frumos bostanelul!
Ana_G vazut Stefan cel iubitor de cabluri
ADina_Bulina ce gogosica aveti voi acolo!
Xela sunteti o familie asa de frumoasa! Felicitari!
Larisel jos palaria! Mare distractie trebuie sa fie pe voi in momentele cand incepe chiraiala! Dar si nervii tai...
DandanaG ce mandru statea el in masinuta!
EL JIJI e perfect!
...

of of ce frumosi sunt TOTI!

Sa va zic ce meniu am pregatit eu azi...

11: gutuie+para+branzica - bunicel, acrisor, papat acolo, de chestie cat a vrut muschiu' lui

14:supa cu galusti(=gloante din gris si galbenus) - succes cu 30 ml
piure legume+spanac+carnita pui - succes cu 80 ml

17:iaurt cu biscuiti

DAR acele galusti erau gloante, nene! Musti una si ... Am zis si eu ca sa fac fara albus, ca cica pana la un an nu se da. Nu se poate. Ori nu stiu eu reteta, dar chestiile alea nu se pot manca. Bietul Kiti, a papat supa, strambandu-se la chestiile alea, pasate (ca asa sunt eu, insistenta!).

Acum studiaza scamele de pe jos si ma cauta pe sub covoare. Are un ochi, de ma sperie! Toate cele le vede pe jos. Si patruleaza de zor. Inclusiv de cantar se ia! Il mai cearta! Mama lui de cantar!

Noi incercam sa ne bagam la somn. Tati de Kiti doarme. Kiti...inspecteaza, ca doar e odihnit, ca am revenit la 2 reprize de somn pe zi.

Va pupam si somnic usor!




Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Seara buna!

Felicitari pufosilor mergatori!

O sa zic putin in avans
La multi ani dastefa! Sa fii fericita langa minunile tale!
LML Alexandra, David si Raul!

Noi am ajuns acasa, dupa o oprire de 24 de ore la verisori. Pisicuta mea creste vazand cu ochii, descopera lucruri noi zilnic si mi-e tare, tare draga. Vad ca se acomodeaza bine...peste tot pe unde am fost plecati sapt trecuta s-a simtit ca acasa. Maine ii pregateste mami patut pufos si se muta micuta, sper sa nu ne fie prea greu sa ne despartim. In seara asta a adormit in scaunul auto in fund, cu capul atarnand in fata...era tare simpatica (si obosita).

Noi inca functionam dupa ora de vara, sper sa ne acomodam cat mai repede. Ce urat ca s eintuneca la 5 jumate!

Va pup, sa aveti o noapte linistita!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg

Mergi la inceput