Pufuleti mergacioshi ian-feb 2010 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Am un ginerica....jos palaria...cuscra,ce frumos e ca Radu te ajuta....iar dumneavoastra,stimata doamna sunteti foarte frumoasa....


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Ceea ce tulbura pe oameni nu sunt lucrurile, ci ideile pe care si le fac ei despre lucruri."

Stiati ca:
Furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate si poate trage de 30 de ori propria greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Xela Help.....mi-a spus cineva ca studiile facute in Ro nu ar fi recunoscute in UK....e adevarat?....ca sa faci ACCA nu iti trebuie diploma de licenta?e ok diploma de la o universitate de stat din Romania?scuze ca te stresez...

fetele sorry pt offtopic


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Ceea ce tulbura pe oameni nu sunt lucrurile, ci ideile pe care si le fac ei despre lucruri."

Stiati ca:
Furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate si poate trage de 30 de ori propria greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

MP, are niste ochi......gene de zici ca-s facute cu chestia aia de arcuit gene....stii tu...oricum, sa-ti traiasca, ai o familie f frumoasa, ala mic e cireasa de pe tort!


lorex, cum ai facut chiftelele? poate incerc si eu. nu renunta, data viitoare poate o sa-i placa.

mama unui pui...Stefan


piept de curcan, cam cat un piept de pui mai mic, un morcov, o rad de patrunjel, una de pastarnac mai mici, un catel de usturoi, doua coditze de ceapa verde am avut dar poti sa nu pui deloc daca nu-ti place, telina, un cartof, 2-3 oua si miez de paine inmuiata cam cat sa se lege compozitia.Eu nu am avut azi paine si am pus putin pesmet.
A, si patrunjel si marar verde!sare si piper.Bobitzei i-am scos deoparte inainte sa pun sare si piper.
Mi-au placut mai mult cele facute in cuptor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna seara!


Dar ce liniste e pe la voi!!!
Eu i-am lasat pe baieti sa se bucure singuri....

Nu mi-ati mai raspuns la intrebarea daca e ok sa-i dau de 2 ori pe sapt ou, de trei ori carne de pui, o data ficat (pe saptamana )si o zi post....Mi-e frica sa nu-i dau prea multa proteina animala...

In mod normal cata supa(crema de legume ) ar trebui sa manance la 8 luni..ca al meu mananca 200 de g(legume pasate cu carnita sau ou)..si seara o banana cu branzica cam o lingura! E mult..sau e normal..ca el mananca tot!Dar nu vreau sa-l preduspun la obezitate infantila!


O seara buna!!!

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

MP, are niste ochi......gene de zici ca-s facute cu chestia aia de arcuit gene....stii tu...oricum, sa-ti traiasca, ai o familie f frumoasa, ala mic e cireasa de pe tort!


lorex, cum ai facut chiftelele? poate incerc si eu. nu renunta, data viitoare poate o sa-i placa.

mama unui pui...Stefan



mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le





MP, v-am admirat in poze, felicitari lui Alex pentru ridicatul in picioare

de Isabela si Irina (februarie 2010)

placintuta mea nu se ridica singur nici macar in fund,dar'mite in picioare,dar daca il ridic,sta in picioare


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Am un ginerica....jos palaria...cuscra,ce frumos e ca Radu te ajuta....iar dumneavoastra,stimata doamna sunteti foarte frumoasa....


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Ceea ce tulbura pe oameni nu sunt lucrurile, ci ideile pe care si le fac ei despre lucruri."

Stiati ca:
Furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate si poate trage de 30 de ori propria greutate

alex "trage" tare sa recupereze...ca doar ariana de cata vreme e la cursuri de bebei ... l-a prins rusinea ...poate da o fuga pana in uk


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna seara!
MP super pozealex eun scump.. are niste gene lungi. raducu e mare de acu iar tati e tare mandru sta tantos in pat cu cei doi baieti.ai o familie frumoasa sa fiti sanatosi.

mickimica si mie imi place semnatura.

lucia sa fie sanatos bebele nasilor! un party la orizont pt voi... botezul...

lillo felicitari pt primii pasi

BF eu zic ca daca te mulgi nu o sati pierzi laptele. doar sa nul pierzi pe baza de stres acolo cu inruniri un alta. ce deciizie iei va fi ok pt puiul tau.

Nikole vigantolul dupa o luna se arunca???????? eu nam stiut eu pe asta il am d edoua luni. terbuei dat cu o anumita mancare? cum e faza? ati vorbit si eu nam fost pe faza cred. eu il dau seara ianinte de biberonul d elapte. astept raspuns.
lorex faina reteta de piftele o sa o incerc sie u ms
va las o seara placuta si o noapte cat mai linistita!

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

Buna seara!


Dar ce liniste e pe la voi!!!
Eu i-am lasat pe baieti sa se bucure singuri....

Nu mi-ati mai raspuns la intrebarea daca e ok sa-i dau de 2 ori pe sapt ou, de trei ori carne de pui, o data ficat (pe saptamana )si o zi post....Mi-e frica sa nu-i dau prea multa proteina animala...

In mod normal cata supa(crema de legume ) ar trebui sa manance la 8 luni..ca al meu mananca 200 de g(legume pasate cu carnita sau ou)..si seara o banana cu branzica cam o lingura! E mult..sau e normal..ca el mananca tot!Dar nu vreau sa-l preduspun la obezitate infantila!


O seara buna!!!

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete
si al meu mananca la fel si cred ca ar mai manca daca nu m-as opri cu datul...
eu ii dau ou cam o zi pe sapt
carne ii dau si vitel si gaina(alternativ)
branzica nu i-o place
eu ii dau din ciorbica/supica noastra tati de alex isi adauga sare si piper in farfurie


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

myky791 noua ne-a spus medicul ca vigantolul se arunca dupa 3 sapt-1 luna daca il pastrezi in camera sau la temperaturi peste 20 de grade. Daca e pastrat in frigider in ambalajul original e ok pana se termina sticluta. Asa recomanda si producatorii.
De alimente eu nu stiu nimic. Noua ne-a zis sa il dam intre mese, picurat direct in gurita, altfel mare parte ramane pe lingurita, tetina, etc.

Mergi la inceput