Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Danutza, La multi ani fericiti impreuna!! sper sa reusesc sa intru si maine sa-ti zic si tie la multi ani, ca doar esti scorpioanca de-a mea

LauraNIco, La multi ani cu intarziere si tie!
tu parca intrebai de ce mai papa bebeii...si noi cam ca toata lumea, fructe, branzica, iaurt, cereale, quinoa, din cand in cand gris cu lapte, mamaliguta, paste....tot ma tin sa-i mai fac budincute, ceva mai complicat, dar asa ma apuca o leneeee am zis ca o las pt mai tarziu, cand o sa inceapa ea sa faca figuri, deocamdata vad ca nu se plcitiseste de aceleasi combinatii

Iulia, daaa, tipa tare si cand ma opresc dinc e fac si ma uit la ea, se opreste, pe mine ma bufneste rasu si rade si ea.. AM INCURCAT-O!

o seara placuta va doresc!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!







Sa sti ca asa e.Ca doar nu este degeaba vorba "Vai de parintele care nu asculta de copil".
Stefi este tare razgaiata ca toti copii de altfel si face foarte urat daca nu "execut".Asa ca m-a adus in postura sa ma gandesc ca daca vom continua asa pe la doi ani ma pune la colt si ma rupe cu bataiaCam asa

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Da ce liniste e pe aici.Tocmai cand am o clipa libera

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu sunt prin preajma ,am facut o baie cu piciul ca nu ma simt bine si presimt un somn devreme ,mai stau cred vre-o ora si ma bag la un film,dupa aia nani .

Facem si noi parte dintre picii nervosi,incapatanat. Se da cu capul pe spate sau mai nou se tranteste pe burta si pune fruntea pe podea,si asa smiorcaie cand nu ii facem pe plac. Ba ne arata chiar si pumnul sau palde unde o fi luat gesturile habar nu am,ca noi abea ridicam tonul unul la altul,de unde palme si pumni !

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele! si bine v-am gasit in noua casa!
Noi suntem bine, azi am facut vaccinul de 1 an.Mi-a cam scazut in greutate dar am fost 2 saptamani raciti si pe antibiotic.


Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Bun gasit in casa noua!!
Unde e o vaza, sa pun buchetul de flori?

Eu zic sa facem lista. Datele mele: Gianina Monalisa, nascuta pe 21.11.1980, mamica lui Loris Stefan, nascut prin cezariana in data de 2.10.2009, in Pavia, Italia.

lali, multumim ca te-ai ocupat sa ne mutam in casa noua!Cine imi da si mie parola de la mail?
monikus, multa sanatate lui Raresel!Loris a inceput sa manance mandarine, ii plac mult. Sper sa-l ajute la imunitate si sa nu avem probleme cu racelile.
danuta1979, la multi ani plini de intelegere si armonie!!
selen, care diamant draga, tu esti printesa cu stele in frunte, ai trecut la alt nivel
Cand te apuci de budinci sa-mi spui si mie procesul tehnologic, te rog!
raluca_u, ma bucur sa mai aud de voi!Ce frumos ca merge Adina la balet, ii place?Poze cu Adinuta peruzea si Stefanel cel nazdravan nu ne mai arati?

Ieri s-a ridicat Loris in picioare singur .De atunci face ture-ture, parca a descoperit lumea
Va pup!

Giani

fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)


Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Laura, Kemsy bine ati venit in casuta noua.

Laura sper sa nu faca febra Mihaita. Cat despre scazutul in greutate eu zic ca e normal din moment ce a fost racit. Lasa ca isi revine el.

Kemsy florile te rog sa le pui in ghiveci ca sa fie vesnice da?Il pupam pe mergaret si pe mamica lui.


Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Iuliapapusa, Selen eu zic ca la 2 ani copiii nostri vor fi cei mai cuminti copii. Sigur au acum niste crize de personalitate pe care daca stim sa le controlam un pic sigur vor disparea curand.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ah fetelor ,de ati sti ce pap eu acum !
Ieri dimi mi-a adus fata la care am mancat joi baclavale,vre-o cateva cica de pofta la sots,ca ii povestisem cat de bune au fost,si le-am uitat in frigider,si acum am dat de ele ,le pap cu promisiunea ca o intreb pe Dana de unde le-a luat,sa ii iau altele saracului sotz,ca poate se umfla vre-o parte importanta a corpului .

Kemsy pe mil inca nu e nimic,poate de acum incolo sa apara cate ceva ,o sa o rog pe Monica sa ne trimita retele de acolo,cand o avea ea timp.

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

lali, multumesc
laura, sanatate piciului

Si Loris e certaret rau. Ne atentioneaza cu degetele cand se enerveaza , tipa, ne trage de par! Eu raman cheala curand!

Giani

fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)


Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

lali, multumesc
laura, sanatate piciului

Si Loris e certaret rau. Ne atentioneaza cu degetele cand se enerveaza , tipa, ne trage de par! Eu raman cheala curand!

Giani

fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)


Loris, o noua stea




Vezi ca se poarta chelia asa pe o parte doar. Am vazut eu intr-o poza.

Eu mai am putin si cheles fara sa ma traga de par. Deci si mai bine.

Va pup fetele si o noapte linistita va doresc.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput