Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Deci la noi e ca la nebuni. De dimineata nu a vrut sa manance nik iar acum a vomitat tot ce mancase de pranz. Sper sa ne revenim repede. O sa incerc totusi sa il scot afara 1 ora ca altfel slabe sanse sa si dormim azi.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Monikus noi pentru imunitate avem o schema homeopata facuta :
Influenzinum ch15 3 granule 1/saptamana
oscilococcinum 1 capacelo saptamana, alternativ cu calcarea carbonica 30 ch si calcarea silicata 30ch in cealalta saptamana

Eu doar influenzim 15ch 5 granule /saptamana ,sotz ia in plus si septilin si calcarea carbonica 30 ch.
Te-am ametit ?

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Monikus noi pentru imunitate avem o schema homeopata facuta :
Influenzinum ch15 3 granule 1/saptamana
oscilococcinum 1 capacelo saptamana, alternativ cu calcarea carbonica 30 ch si calcarea silicata 30ch in cealalta saptamana

Eu doar influenzim 15ch 5 granule /saptamana ,sotz ia in plus si septilin si calcarea carbonica 30 ch.
Te-am ametit ?

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi


Hai ca ai fost draguta. Nu stiu cu ce se mananca toate alea dar... cred ca o sa dau un goagal sa vad ce si cum si apoi demaram procesul de marire a imunitatii ca nu se mai poate asa.

Ca sa nu va mai spun ca am iesit putin afara ca era soare si frumos si nu am stiut cum sa ma intorc mai repede ca l-a taiat o diaree si un miros de am ametit tot parcul. Ne-am facut de cacao. Fat frumos asta al meu a dat pe spate multe gagici azi cu miroul lui.



Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

sa inchinam un paharel pt noi inceputuri!

Lali multumim pt capitol, subiect, user, mail, cafea, listute si alte cele da cum ai primit diamant, ca vrea si invidioasa de mine

Raluca_u, tiii, Adinusa face balet, ce frumos trebuie sa fie! pupam amandoi copilasii frumosi foc!

Monikus[b/] multa sanatate lui Rares!

[b]Cata
, tare dragalas Rares! da pe noi nu ne-ai vazut? trimisesem si noi un filmulet pe mail...pe cel vechi..

daca faceti listuta, datele noastre sunt: Ebru Fatima 29.08.09, ursulica de Selen80 24.10.1980

ca tipa pe langa mine si ma trage de tricou

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Monikus, cu voma in jet si diaree cu miros puternic ne-am confruntat noi prin aprilie,la inceput,cand i-au dat dintisorii,si la primele doua maselutze cred,oricum la noi a coincis cu alti dinti/masele,desi sunt simtome de ceva enterocolita .
Eu atunci cand ii ieseau dintisorii si imi facea primele scaune moi,imi mutau nasul,si mai si voma ii dadeam imediat podophyllum 9 ch ,si ii trecea. Uite aici alte informatii : http://www.calivita-online.ro/remedii-naturiste/Enterocolita_240.html


Selen,diamantul il am de la caseta cu bijuterii .
Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Lali sa stii ca am impresia ca ii iese o maseluta lui Rares dar nu sunt sigura ca nu prea ma lasa sa verific. Multumesc.

Selen bine ai venit. Multumim frumos pt gandurile de bine. Speram sa ne facem repede bine. Ebru ce mai faci? Tot singurica papa?

Lali vrei sa fac eu listuta cu cele care scriem aici?

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Mai eu am ramas datoare de dincolo cu cate un multumesc Dacianei si Laurei78nico.

Laura sa stii ca eu ii pun cateva lingurite de branzica in fructe dimineata. Rares nu vrea nici branzica nici iaurtul mai nou asa ca branzica putin in fructe si niste smantanica in legume. Alte lactate nu reusesc sa-i dau.



Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Nu mai tin minte cine intreba de ingrijirea/spalarea dintisorilor, parca Kemsy sau Danangie. Ei bine se pare ca exista topic si legat de asta.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137994



Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna fetele dragi.Cand am vazut ca ne-am mutat la casuta noua m-am emotionat toata, simt ca lucrurile merg spre bine.
Lali multumim din suflet pentru casuta noua, sa ne fie de bine si sa auzim numai de vesti bune fericire reusite si progresele puilor nostri dragi.Multumesc inca o dataPe mine ma treci in lista.Datele sunt Stefania Gabriela 13 09 2009.Nastere naturala 2550 gr scor apgar 9. Numele meu Georgiana Iuliana

X gg si noi am patit la fel astazi.Luta mea era fres de la ora 6.Daca am vazut ca nu-i vorba sa mai dormim m-am apucat de trebulit, asa ca acum ma laud.Am facut curatenie generala, am gatit o ciorbica de pui acrisoara cu bors si fasolica batuta cu ardei copt iar ca desert checuri cu ciocolata.Astept lumea sa se adune sa manance acum.Iar Rareselul este adorabil cum arata el cu degetul.

Monikus am patit-o si eu cu luta mea.Asa ca ne-a recomandat sa-i dam 5 fiole de vitamina c cand e racita.Sa sti ca de atunci daca are o gripa sau raceala cum ii dau vit c isi revine in 2 3 zile.Iar forma racelii este mult mai usoara fata de cele interioare

Raluca u ce nazdravan este tizul lutei.

Danuta1979 La multi ani de pe acum pentru amandoua.Sa nu uiti ca trebuie sa faci cinste

Crissbebe tu ai zis ca te-ai trezit ca sa ne faci in ciuda?

Selen.Se pare ca se impune de pe acum, ha?Leita Printesei mele

Vad ca vorbiti de dat maselute.
Haideti sa va spun cum a fost la noi.La primii 6 dinti a fost mare dar mare scandal.La restul de dinti si masele din dotare pana acum a fost totul foarte silentios, precum aspiratorul ala din reclama.Asa mai merge, nu?

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Danutza, La multi ani fericiti impreuna!! sper sa reusesc sa intru si maine sa-ti zic si tie la multi ani, ca doar esti scorpioanca de-a mea

LauraNIco, La multi ani cu intarziere si tie!
tu parca intrebai de ce mai papa bebeii...si noi cam ca toata lumea, fructe, branzica, iaurt, cereale, quinoa, din cand in cand gris cu lapte, mamaliguta, paste....tot ma tin sa-i mai fac budincute, ceva mai complicat, dar asa ma apuca o leneeee am zis ca o las pt mai tarziu, cand o sa inceapa ea sa faca figuri, deocamdata vad ca nu se plcitiseste de aceleasi combinatii

Iulia, daaa, tipa tare si cand ma opresc dinc e fac si ma uit la ea, se opreste, pe mine ma bufneste rasu si rade si ea.. AM INCURCAT-O!

o seara placuta va doresc!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput