Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 41 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Neatza fetelor
Sarah bine ai revenit si iti tin pumnii stransi, stransi sa fie luna noiembrie luna norocoasa, si unul din embrionasi congelati sa fie cel norocos Eu zic sa iei ceva si pt tiroida, nu e de gluma cu ea, asa ca fuguta la un dr , repeta ceva analize si ia tratament. Chiar daca acum e ok, in sarcina toate o iau putin razna si e bine sa controlezi tiroida, asa ca tratament
Anna imi pare rau pt cumnata ta, sper din suflet sa se rezolve problema in cel mai usor mod cu putinta
Alla
Aristicacum fu la botez? Ai stat si tu pe caditza bebelinei?
O saptamina buna tuturor fetelor dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Anna_leah .. m-am inrosit
Of, o sa devin dependenta de creveti: deja am mai bagat o portie



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Neata!

Fetelor,am citit pe prima pagina,ca e interzis sa mancam alimente care contin vitamina K.Printre ele se afla si conopida.Are ceva daca am mancat jumate de felie cu conopida si maioneza???Sincer,stiam ca nu-i ok,dar mi-era asa de rau si foame si doar conopida am putut manca.Si ma gandesc ca prin fierbere,vitaminele se cam distrug,nu???Acuma cred ca n-are nimic o feliuta...
La fel si cu ficatul in sarcina,ca contine multa vitamina A.Dimineata am mancat o pernica cu ficatei de la Forneti.Dar ma gandesc ca oare cat ficat este in ea???Si ce cantitate de ficat trebuie sa mananci ca sa faca rau???

Miercuri ma duc la eco,am mari emotii...

Lorena imi pare foarte rau...du-te la Uschi si cu siguranta data viitoare va fi bine!!!

Sarrah uaaa,ce bine ca ai 11 embrionasi congelati!Sigur se vor prinde macar 2!

Anna imi pare rau de cumnata ta.Doamne ajuta sa fie bine!
Ce catel ai???

Ruxandra bine ai revenit!Ma bucur ca sunteti bine!

Pupici la toate mutantele!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 7+


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Neata!

Fetelor,am citit pe prima pagina,ca e interzis sa mancam alimente care contin vitamina K.Printre ele se afla si conopida.Are ceva daca am mancat jumate de felie cu conopida si maioneza???Sincer,stiam ca nu-i ok,dar mi-era asa de rau si foame si doar conopida am putut manca.Si ma gandesc ca prin fierbere,vitaminele se cam distrug,nu???Acuma cred ca n-are nimic o feliuta...
La fel si cu ficatul in sarcina,ca contine multa vitamina A.Dimineata am mancat o pernica cu ficatei de la Forneti.Dar ma gandesc ca oare cat ficat este in ea???Si ce cantitate de ficat trebuie sa mananci ca sa faca rau???

Miercuri ma duc la eco,am mari emotii...

Lorena imi pare foarte rau...du-te la Uschi si cu siguranta data viitoare va fi bine!!!

Sarrah uaaa,ce bine ca ai 11 embrionasi congelati!Sigur se vor prinde macar 2!

Anna imi pare rau de cumnata ta.Doamne ajuta sa fie bine!
Ce catel ai???

Ruxandra bine ai revenit!Ma bucur ca sunteti bine!

Pupici la toate mutantele!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 7+

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"



Am intrebat-o pe dr U si nu au nici o treaba, poti manca linistita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mamuts multumesc de raspuns!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 7+


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Ramonella eu cred ca numai in cantitati exagerate ar putea avea vreu efect, dar asa ca se intampla sa mai mananci cate putin e ok si daca a zis si dr U a nu au treaba, atunci stai linistita, nu te stresa sa creasca bebe sanatos
Asa si in alta ordine de idei am un rotweillero sa pun niste poze in album ca sa-l puteti vedea, in lipsa de bebe el e copilul rasfatat al familiei noastre.
adrianaady
O zi frumoasa in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Noi avem un pitbull...stai linistita ca nu e deloc fioros,din contra,fug pisicile dupa ea.Cred ca stii ca animalul e cum il cresti.La inceput a stat la sotul meu,apoi cand ne-am casatorit,a stat 2 ani jumate la noi.Apoi cand am nascut,am dus-o inapoi la cumnata,ca ii cade foarte foarte tare parul.Nu se putea cu copilul in casa,ca era par peste tot,si in toate anotimpurile..Desi ne e foarte draga.Cand s-a nascut fetita,ii spuneam Cora in loc de Bea.Acum cand mergem in vizita la Cora,ii spunem Bea.Din greseala.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 7+


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

heeeei, unde ati plecat? ce cautati pe pag 2? mai mai sa nu va mai gasesc!

am inceput trat pt FIV la greci. Rugaminte pt fetele cu mutatie care au facut fiv, cand ati inceput clexane si aspenter si cand ati oprit pe timpul stimularii, punctie, ET?


Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
4 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ingeras ti-am raspuns la greci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

Ingeras ti-am raspuns la greci

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009




Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
4 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput