Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 41 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

ingeras eu am intrerupt aspenterul cu o zi inainte de inceperea stimularii. in ziua stimularii am inceput sa fac clexane 0.2 si l-am intrerupt cu 2 zile inainte de punctie si am reluat dupa ET (clexane 0.4).

Bafta multa

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
3 IA, FIV 1 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

floricico, pofta mare la creveti
anna, sper sa se rezolve problema la cumnata.
pupici catelului! iti dai seama cat alintam si noi cei 2 cockeri
sunt tata si fiu, ala mic are 2 ani 1/2 deja da zici ca e de 6 luni, asa habauc e.... ala mare are 7 ani si se joaca ca un puiut! ti-e mai mare dragul!
stiu si eu cum stateam cu frica in san la un papanicolau CIII
Sarrah atata vreme cat aveti omuleti de zapada nu aveti voie sa renuntati la speranta! cati pui acuma?

ingeras, iti doresc un FIV cu beta mare si sarcina la termen!!!


_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Sarah mult noroc in nov. De cand nu am mai vb a mai aparut si pb cu tiroida la semnatura, of-of. Cu NK cum mai stai? Cat prednison vei lua?
Anna,Ruxi, Alla nu-mi iau catel acum, acum vreau bb Poate ne vom muta la casa peste cativa ani si ne vom lua si un blanos.
Floricic da, eu am deschis cap nou, am vrut sa vad dc mai stiu. Am incercat sa aranjez capitolele dar nu mi-a iesit, nu stiu de ce coboara dupa cap 35 pe celalat rand Pofta buna la creveti, bine ca ai facut rost ca parca vedeam ca primul cuvand care il scotea bb era "creveti-creveti-creveti-creveti" Mi-am facut si eu o pofta azi dar nu-ti spun cu ce pt ca mi-e ca-ti fac si tie pofta si apoi umbli prin bostane sa cauti
Nici mie nu mi-a raspuns dr U la mail
Ramonela o felie cu conopida nu e mult si nu-ti face rau dar maioneza face dc e facuta cu ou crud.
Ingeras bafta multa! Heparina si aspirina tb intrerupt cu 48 ore inainte de punctie.




Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Alla, Miki-Miki
hai ca v-am innebunit cu crevetii mei
Lasa ca ieri am vazut capsune la magazin si atata le-am mirosit pana a venit si fiu-meu si a inceput sa strige ca vrea si el, asa ca le-am cumparat... Au fost bune, e drept, dar scumpe nenicule.... Numai eu si copilul (as zice deja copiii) le-am mancat! Restul familiei doar le-au mirosit si le-au privit cu nesat.
Apropo de maioneza: am niste nervi... a facut soacra-mea si nu mi-a zis ca e cu ou crud! De obicei facea doar cu ou fiert, dar acum nu stiu ce a apucat-o! Parca vad ca vineri imi fac si analiza de listeria....



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Miki, am reusit sa rezolv chestia cu aranjatul: era un spatiu perfid pe care l-am cautat de 5 ori si intr-un final l-am gasit, desi nu il vedeam efectiv, dar l-am sters totusi si vad ca a mers.



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Super Floricic ! Ce ochi buni ai, eu m-am uitat si rasuitat dar nu l-am depistat.



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Fetelor, sunt tare bucuroasa: Letzy a nascut o mandrete de fetita!
A scris la gravidute cu trombofilie. Sper sa fie din ce in ce mai multe gravidute si mamici cu copilasi la termen si sanatosi pe aici!



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Letzy! felicitari! sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si mancacioasa.
refacere grabnica

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

buna dimineata !

ramonela - multumesc, sper sa se prinda !

adriana - trebuie sa merg si la endocrinolog, stiu ca e f important

miki - asa e, a aparut si tiroida. am ajuns sa-mi fie frica sa-mi fac analize pt ca e imposibil sa nu mai gasesc vreo problema ! referitor la NK , in vara am fost in Germania 3 saptamani sa tratez o alta problema, atunci am decoperit si Hashimoto.am repetat si analizele pt NK si surpriza au iesit ok ! nu am facut nimic pentru asta in afara de o detoxifiere a organismului. nu stiu daca a avut efect. prednison, nu am in schema ! multumesc de urari !

alla- nu stiu cati voi pune de data aceasta, depinde cati vor rezista la decongelare si de ceea ce va spune medicul.

ruxandra - multumesc !

succes tuturor !

MTHFR A1298C - genotip homozigot
BETA 2 GP1 IgM- 156, val de ref <20(sindrom antifosfolipidic)
Tiroida Hashimoto
1 sarcina obt natural, BB nascut in dec 2004 la 27s, placenta previa ... din pacate a murit la 2,5 luni
2 IA in 2008 nereusite
1 GIFT dec 2008 nereusit
1 FIV in dec 2009 - nereusit
FET intrerupt in feb 2010
urmez FET 28.11.2010




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Buna dimineata,
ieri la clinca toata lumea m-a reunoscut, de la infirmiera la anestezista ca toti m-am vazut pe acolo in plimbarile mele...parca imi era si rusine, anestezista, foarte draguta, m-a intrebat ce fac si mi-a recomadat cu multa caldura sa fac psihoterapie, acum stau si ma gandesc cat de dezaxata i-am parut daca mi-a recomandat asta
A fost totul ok la cumnata mea si asteptam cu interes rezultatele peste o saptamana, sa vedem ce urmeaza:cauterizare, conizatie sau...ce o fi.
Ma bucur mult pentru Letzy si ii doresc multa sanatate pentru bebelina si pentru ea
Azi ma duc si la doctorita de familie sa o mai stresez un pic, cand ma vede nu stie ce s-a mai intamplat sau ce problema am mai descoperit, cred ca ea nici pana acum nu stie ce e cu MTHFR dar mai bine, abia nu se mai streseaza.
Pupici tuturor mutantelor!

Mergi la inceput