FIV la Sibiu (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MYHAT spune:

Buna dimi. tuturor

Azi incep ziua foarte deprimata .Am impresia ca nu se intampla nimic cu organismul meu .Am citit din urma si am vazut ca, foarte multe fete nu au avut simptome in ziua 7 dupa ET ,dar am o stare de neliniste ,ca ,nu va fi nici de data aceasta.

Va pup pe toate .Grea este asteptarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sialin spune:

Salut

Nu vreau sa fiu melancolica sau sa par trista dar cam asa ma simt ......sper sa-mi treaca starea pana la urma . Eu nu mai am nimic bun de facut decat sa astept sa treaca timpul si sa vad care este drumul cel mai bun ce trebuie urmat asta insemnand direct Sibiu sau pana acolo medic la Brasov.

Am si eu o mare rugamnite la voi , sa-mi spuneti si mie cu aproximatie suma la care sa ma astept , stiu ca difera la fiecare in functie de afectiuni si alte treburi ...... dar as vrea sa stiu chiar si in mare o suma .

Va doresc o saptamna buna si usoara tuturor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns essperantza spune:

Iubita stai linistita ca nu trebuie neaparat sa ai vreun simptom!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Stai linistita, ca nici eu nu am avut niciun semn asa devreme. Au aparut ceva crampe cam la data menstrei, adica peste inca 7 zile! Cel mai bun lucru pe care-l poti face este sa "discuti cu piticii" si sa speri mult!

Mona, pe cand vestile bune?

Eu ma-ntreb ce-o fi facand Yarrina noastra, teoretic a implinit 34... Iti tin pumnii sa mai rezisti un picut cu puiutii la purtator!

Cat despre ceaiul de cretisoara, drI mi-a zis ca se-ndoieste de rezultatele lui terapeutice. Dar pentru mine si linistea mea, eu l-am baut, sa ma simt eu impacata. O fi fost bine, n-o fi fost, eu chiar am crezut in el, si chit ca a fost doar efectul Placebo, important e ca a mers ceva din toate astea.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui sialin

Salut

Nu vreau sa fiu melancolica sau sa par trista dar cam asa ma simt ......sper sa-mi treaca starea pana la urma . Eu nu mai am nimic bun de facut decat sa astept sa treaca timpul si sa vad care este drumul cel mai bun ce trebuie urmat asta insemnand direct Sibiu sau pana acolo medic la Brasov.

Am si eu o mare rugamnite la voi , sa-mi spuneti si mie cu aproximatie suma la care sa ma astept , stiu ca difera la fiecare in functie de afectiuni si alte treburi ...... dar as vrea sa stiu chiar si in mare o suma .

Va doresc o saptamna buna si usoara tuturor .


sialin si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, o sa iauy si eu drumul Sibiului din noiembrie sau decembrie.
Am vazut pe prima pagina preturile la proceduri
preturi proceduri:
-prima consultatie 80 ron
-FIV z1-3 -6.798 ron
-FIV z4-5 -7.662 ron
-ICSI z1-3 -8.078 ron
-ICSI z4-5 -8.942 ron

+ analizele care sunt 2000 lei + tratamentul de stimulare care poate ajunge la 5000 lei, din cate am citit pe la fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sialin spune:

racheel : multumesc pentru raspunsuri si hai sa vadem daca am si prieput ceva din tot ce mi-ai scris , sa inteleg ca trebuie cam 15 000 lei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Noi la ICSI, cam asa am dat, 15000, cu drumuri si cazare - fara analize insa. Suma variaza destul de mult de la un caz la altul. Unele merg pe protocol antagonist. Altele pe agonist. Unele au nevoie de laparoscopie, altele nu. Unele au nevoie de HSG, altele nu. Nu poti face un calcul decat dupa prima vizita, cand ai o idee cat de cat asupra setului de analize si a tipului de stimulare agreat, dar intotdeauna ia in calcul ca s-ar putea sa fie ICSI. Al meu avea o spermograma buna spre foarte buna si exact la FIV a fost praf de obosit si dupa o perioada de stres grav la job, prin urmare a avut o proba zob! Si asa ne-am vazut nevoiti sa mergem pe ICSI... Stiu ca o sa ma-njuri ca mai rau te-am incurcat dar daca e sa ai o marja, cred ca suma se invarte undeva intre 12000 si 17000, ca si total, in functie de cei 3 factori: schema de tratament, setul initial de analize si drumurile+cazarea - cand e cazul.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Essperantza - ce mai faci???????cum te simti?pe cand prima eco?te pup si sa ne auzim cu bine.
Mona - sa dea DD sa fie bine!te pup si ai grija de tine.
Oria,Yarrina
Eu sunt OK ,putin obosita dar sunt bine si astept prima eco sa vad cati sunt.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sunt aici cu voi si nici nu am de gand sa plec inainte de 37 de saptamani! Ma simt foarte bine fizic...doar cu somnul am o problema. Dorm aiurea...noaptea stau de straja si ziua dorm.
Sialin si pe noi ne-a ajuns in jur de 15000 de lei fara analize ca le aveam pe toate facute inainte de inseminari in schimb aici am pus si cazarea. Cred ca am stat mai mult de-o saptamana acolo ca mergeam la monitorizari o data la 2 zile si eu sunt de departe.

fericita!! 34+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns essperantza spune:

Misspii ma simt foarte bine!
Prima ecografie o fac acasa,saptamana viitoare pe data de 10.
Dr.I a zis sa nu mai bat drumul pana la Sibiu .
Abia astept !!!
Tu ce mai zici? Intri cam rarsau nu ai timp?
Te pup!!!
Lemurico ce mai zici? Nu mai dai nici un semn de viata!!!
Hai mai spune ceva!

Mergi la inceput