Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Rodi bravo, ce frumos povestesti tu de fetele tale!! esti o mamica minunata!!!

cris bravo!! succes si rabdare sa treci cu bine saptamana

btz bine ca s-a terminat cu bine sanatate multa uriasului

larisa off, iubita ce sperietura ai mai tras si tu cu ale! sanatate multa !!

oana unele patuturi au deja etaj intermediar, eu pe asta de la brevi care l=am luat are etaj. dar stii ce vreau sa ii mai iau ? saltea de voiaj, ca nu statea prea bine doar pe etajul ala...

victo tu ai petrecere cu copiii nu? pentru stefan la multi ani, sa va traiasca si sa fie sanatos

lala la multi ani pentru sebi, sa creasca mare si sanatos! si voua parintilor sanatate multa!

unde ziceai ca ai gasit inot pentru bebei?

andrei si=a tras o zgarietura pe fata pana sa apuc sa ii tai unghiutele

dar a facut iar kk singurel, dupa 10 de debridat s-a reglat, dar dupa incindentul de miercuri nu mai facuse..dar azi singurel a facut

dar ma innebuneste ca a descoperit degetelele si sta numa cu degetul mare in gura nu stiu cum sa i dezobisnuiesc de asta

am emotii, azi mai mergem la o eco

aa, voiam sa va intreb, copiii vostri sunt pupaciosi? sau eu l-am facut pe baiatul meu pupacios? toata ziua il pup si ma prefac ca il mananc si cand ma vede pe langa el deschide gurita mare sa ma pupe, pe fata la tati nu face asa, doar la mami

fug sa ne jucam, ca mormaie in legea lui si vrea atentie



mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Hello fetelor

Racusor imi pare rau pt cazatura...-ici lui Andrei...dar sa stii ca nu a fost primul...acum vreo luna a cazut si Antonia din pat...noroc ca e jos patul si a cazut pe covor...eu am zis ca fac stop cardiac...a luat/o repede sotul si a calmat/o ca eu nu mai eram in stare de nimic...acum sunt f. atenta unde o pun

Btz ma bucur ca nu mai tb sa faca Paul endoscopie...sper sa se faca repede bine

Azi mergem sa facem vaccinul de 4 luni...am emotii

Si tot azi se face 1 an de cand am mi/au aparut II...ce a mai trecut timpul...si eu de abia astept craciunul..ador sa impodobesc bradul...si de abia astept reactia Antoniei

Ramo casa de piatra,multa iubire si intelegere

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)

poze Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

http://www.babyspa.ro/1-ora-la-babyspa.php

uite racusor mai sus. ma bucur ca andrei e bine.

----------------------------------------------
my somebody....
a sosit minunea!
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmb1svqhsm4.png" border="0">

Doamne Ajuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Voi cum ii imbracati la 6 grade? Le acoperiti gurita/ nasucul?

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)


salopeta catifea, din aceea cu tot cu picior si geaca pe deasupra
am o patura gen plic foarte grosuta in care il bag si il inchid acolo cu fermuarul

noi avem problema cu caciula atat dam din cap pana o dam jos...asa ca uneori doar gluga de la geaca o avem pe cap

i-am comandat o geaca de la Asda, a primit una de la cumnata-mea si una de la nasa...are copilul meu 3 geci...iar masa una jerpelita de 100 de ani musai sa imi cumpar si mie o geaca doar ca trag sperante ca mai slabesc si nu-mi vine sa dau banii pe haine acum

pe nas/gura nu cred ca se mai recomanda...asta era cand eram noi mici


Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Giorgia,ce spaima ai tras si tu cu Antonia... Bafta la vaccin!

Racusor, bafta la eco!

Cu fular la gura, nu stiu ce sa zic... Io vad la mine, ca am fost la sanius, cu fular la gura, si cum respir, se uda fularul, si mi-a inghetat... Bine, ca nu o sa scot copilul cand e atat de frig cat sa ii inghete fularul... Dar ma gandesc ca la cate bele are acum la gurita, il uda tot, si cred ca ii va tine mai mult rece decat cald, nu???

Paula, ce tare cu cartile... O sa ii cumpar si io ceva carti colorate, si frumoase, sa vedem ce zice...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Oana mie nu-mi vine sa cred ce repede a trecut anul asta. Si eu astept Craciunul si deja ma gandesc unde punem bradutul, ca la 5 luni va tb sa-l tinem departe de manutele lui Raul. Si cred ca o sa fie tare impresionat de beculete....

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze


ha, ha, ha eu am doar globuri de sticla ca mi s-a pus mie pata sa nu cumpar de plastic...si le-am mai carat si din Germania prin aeropoarte la bagaj de mana ca deh sa nu le sparg
vorba lui Marius, cred ca anu asta le mai folosesc si apoi cumparam de plastic


Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

oana, i-ai o caciulita din aceea care se leaga, incheie cu scai...alea stau pe cap...nici un copil nu suporta caciulile, vad...si cum isi misca caputul, e normal sa nu el stea pe cap...

nasucul nu se acopera, mai ales cand e tare frig...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu ieri mi-am scos strumful exact cum era imbracat in pozica din contul nostru, cosmonautul ala nu e asa de gros, e un fleece, dedesubt o salopeta cu totul de casa. Dedesubt in landou o patura de aia plic, dar nu i-am invelit decat picioarele, si gagiul avea manutele caldute si obrajorii la fel (si rosii) fara fular si manusi. Fular i-as lua doar pt gatut, nu pt gurita.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

dar ma innebuneste ca a descoperit degetelele si sta numa cu degetul mare in gura nu stiu cum sa i dezobisnuiesc de asta


sa vezi ce prostie am facut azi , cum eram cu c...-n sus si ma durea deja si capul, o iau pe isa din pat sa o schimb de pampers si de pijama, dar cand sa ii dau body cu maneca lunga ea isi tot tragea manutele si-si facea joaca, dar numai de asta nu-mi ardea mie si am cam ridicat tonul la ea. a facut ochii mari si si-a umflat buzita de jos gata de plans. mi-a fost asa de draga ca mi-au si dat lacrimile. ce vina are ea ca pe mine ma dor toate?! ea doar se baga in seama cu mami...

Citat:
aa, voiam sa va intreb, copiii vostri sunt pupaciosi? sau eu l-am facut pe baiatul meu pupacios? toata ziua il pup si ma prefac ca il mananc si cand ma vede pe langa el deschide gurita mare sa ma pupe, pe fata la tati nu face asa, doar la mami


si isa face doar cu mine, dar ea e si tare gadilicioasa, si cum mie imi place sa-i pup sunculitele de la gat si obrajorii sa-i prind asa ca si cum i-as musca, ajunge sa zic doar "papa mami fetita" ca ea stie si deschide gurita mare gata sa ma apuce si ea de obraz


_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana eu am doar globuri de sticla ca mi s-a pus mie pata sa nu cumpar de plastic...si le-am mai carat si din Germania prin aeropoarte la bagaj de mana ca deh sa nu le sparg
vorba lui Marius, cred ca anu asta le mai folosesc si apoi cumparam de plastic


eu am fost mai precauta, am luat de carton cu desene de mosi si altele (dar au fost mai scumpe decat astea normale), ca la cati pisoi mi s-au plimbat prin casa, tot la 2 zile as fi cumparat globuri

paula, mie mi-a luat de la inceput sora-mea colectia cu cele 100 de carti ptr mine si celelalte ptr copii le luasem ptr maria, dar pe ea n-o mai intere, acum le luam in continuare ptr isa . care aveti posibilitatea de a le lua (daca mai sunt cumva ramase in colectii), aparusera si 15 carti din "prima mea enciclopedie", sunt excelente!!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput