Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi
Oanna nuu,patutul se face si tarc de joaca,deci are el etaj intermediar.Si eu am tot ca al Sorinei,numai culorile difera si sunt extrem de multumita de el.Se strange iar saculetul lui e f mic.Se merita pt deplasari.
Ha ha,mai inainte ma dezbracasem in fata lui Paul si se uita cu o jale la mine si mi-l imaginam pe Matei,ca tot ziceai tu,cum se uita salivand cu ochii lui cei albastri.Scumpetea




bine ca a-ti scapat, oricum procedura l-ar fi traumatizat pe Paul
aha deci si voi salivati la tzitzi

am inteles cu patutul, cred ca de asta o sa cumparam...intrebasem de etaj intermediar ca parca imi aduc aminte ca zicea ceva Racusoru si tot uitandu-ma am vazut ca la unele modele trebuie cumparat separat


Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Lalala, La multi ani! pt 4 lunite ale lui Sebi! Sa creasca mare, sanatos si cuminte!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Oana, cu hainutele de la Old navy - coincid foarte bine cu ralitatea, cel putin la noi... Exact cum scrie marimea pe eticheta, asa i se si potrivesc... Dar nu arata rau nici daca is mai maricele... Io ii dadeam si la o luna haine de 3 luni si nu plutea in ele, parcase aseaza asa fain, si arata atat de bine... Si acum ii dau de 3 -6 luni, ii stau bine. Asa ca de Craciun cred ca ii vor fi doar un pic largute lui Matei hainele de 6-9 luni...


Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


deci asa, bunnnn sper si eu sa ii fie bun macar body-ul rosu cu Merry Christmas
va dati seama ca urmeazaprimul Craciun in 3!
la anu umblam sa angajam pe Mos Craciun


Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Oana mie nu-mi vine sa cred ce repede a trecut anul asta. Si eu astept Craciunul si deja ma gandesc unde punem bradutul, ca la 5 luni va tb sa-l tinem departe de manutele lui Raul. Si cred ca o sa fie tare impresionat de beculete....

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Voi cum ii imbracati la 6 grade? Le acoperiti gurita/ nasucul?

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Oana mie nu-mi vine sa cred ce repede a trecut anul asta. Si eu astept Craciunul si deja ma gandesc unde punem bradutul, ca la 5 luni va tb sa-l tinem departe de manutele lui Raul. Si cred ca o sa fie tare impresionat de beculete....


acum 9 ani de Craciun aveam cele mai mari emotii, tati era in Spania si eu impodobeam bradul sub privirile mirate ale mariei... i-am pus un fotoliu mare chiar sub bradut si adormea de multe ori uitandu-se la beculete si ascultand muzica de la instalatie... acum o sa am ajutoare la impodobit, in ultimii ani l-am facut in camera mariei, acum ii vine iar randul in salon . maria mea inca mai crede in mos Craciun , am facut atatea eforturi ptr asta, anul trecut a primit un tel si in timp ce ea desfacea cutia eu o sunam pe ascuns si ii aparuse pe ecran ca o suna mosu´ . ba chir l-a sunat ea inapoi, noroc ca am pus repede tel pe mut . faza asta o sa si-o aminteasca toata viata, si cat o sa rada cand o sa afle adevarul. dar ce frumos e sa fii copil, sa crezi in povesti si sa scri scrisori mosului...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello!

Lalique, la multe lunite/anisori printisorului Seby! Sanatate multa si crestere usoara!

Stefan

Ramo, cel mai important w/e din viata voastra! Sa aveti o zi ca in povesti, linistita si plina de dragoste!

Btz, ce analize au iesit rau? Si eu ca si fetele cred ca ar trebui sa mergi la un cabinet privat. Stiu ca presupune multi bani, e greu, cunosc sentimentul, dar cred ca vei putea avea mai mare incredere in comportamentul acelorasi cadre medicale cand sunt in propiul cabinet privat.
Discutiile despre sistem nu au sens, sunt alimentate frustarile pt ambele parti, noi ca si constribuabili suferim, desi platim atatea dari nu beneficiem de nimic, pe de alta parte sunt multe cadre competente care trebuie sa se umileasca aproape sa cerseasca, dupa ce au invatat o viata, au o viata in maini. Sunt de acord ca sunt platiti aiurea, dar nu ar trebui sa conditioneze serviciile pe care le presteaza doar dupa banuti... chiar daca uneori stomacul cere, la unii e vorba si de lacomie.

Crispro, bafta draguta! Iti tin pumnii, sper sa reusesti sa lasi stresul cu manatul lui Vlad

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Michelle, eu nu-l imbrac f gros. De acoperit nasuc si gurita nici nu mi-am pb inca. Ma gandesc ca daca fac de acum asa, ce vom face la - 5 grade? Il imbrac in ursulet si cu hainele de casa dedesubt. Si suzeta in gura, sa nu traga aer rece. Si o paturica deasupra, dar nu f groasa. Inca nu s-a racit.
Am uitat sa va zic. I-am luat cartile de la adevarul si ii citesc in fiecare seara din Simba. Ma asez culcata langa el si tin cartea deasupra noastra. Cand deschid cartea, orice activitate a lui inceteaza (plans, strigat, mancat manute, suzeta, etc ) si se uita la poze. Cat stau cu cartea nici nu sufla . Ii place tare mult.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Cristina , Alina mersi mult pentru urari!!

btz la noi Humana Ar nu mai are eficienta de la inceput. Si Sebi lu abine in greutate pana acum o luna. Pe noi nu ne-a trimis nici la anlize de sange nici la endo. Au zis din star 3 medici ca e reflux si au recomndata celasi lucru. Eu i-am dat Debridat dar mi-a vomitat mai rau dupa el. Culmea, e uitmita si doctorita. De azi il trec pe humana simplu sa vedem cum reactioneaza. daca tot da afara cica sa-l ingros cu faian de orez speciala pentru bebei. Om vedea..poate mai incerc totusi cu debridatul. noua ne mai zisese de nexium, dar cam evita sa-l prescrie la copil asa mic...

----------------------------------------------
my somebody....

a sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Voi cum ii imbracati la 6 grade? Le acoperiti gurita/ nasucul?

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)


nu..are o gecuta, dar nu faorte groasa..daca il scot dupa ce se lasa intunericul il bag in costum de ala intreg..nu stiu cum se numeste..cosmonaut cred si ii pun la gat ceva sa nu intr efrigul..dar nu ii acopar inca gurita

----------------------------------------------
my somebody....

a sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!

Mergi la inceput