Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:



Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

oana, i-ai o caciulita din aceea care se leaga, incheie cu scai...alea stau pe cap...nici un copil nu suporta caciulile, vad...si cum isi misca caputul, e normal sa nu el stea pe cap...

nasucul nu se acopera, mai ales cand e tare frig...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


o sa incerc sa mai iau o caciulita
cele cu siret care se leaga nu stiu cum face ca le desface...fac doar nod simplu ce-i drept

cum ti-ai facut contul la next? mai bine zis cum ai bagat nr de tel...ca mie imi tot spune sa pun un nr valid si am incercat si cu mobilul, si cu fixul si cu +40... si cu 0040... si tot degeaba


Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

acuma ca mi-am dat si eu cu parerea la ultimele discutii, sa va spun si ce am mai facut in dimineata asta, inafara faptului ca mi-am certat fata . m-am pus frumusel langa ea sa dormim amandoua, dar ea cum m-a simtit aproape a si deschis gurita, asa ca la fiecare ora sus cu bluza!! si am dormitat asa cam doua ora, a fost tare bine pana ne-a trezit telefonul la care nici nu am apucat sa raspund . si nu m-am dezmeticit bine ca mi-am amintit iar de masea si ma lua mai tare ca inainte, ca deja imi era cand cald cand frig... ma invarteam prin casa ca o gaina beata ca nu stiam ce sa ma fac, doar peste o juma de ora am de luat pilulele, asa ca i-am dat isei sa mai pape o data si am luat un ibuprofen, ca altfel imi venea sa sar pe balcon!! si in 5 min m-a lasat durerea, asa ca am luat-o pe isa la dragalit, sa profit de ragazul asta, cat o fi, apoi am pus-o in paturica de activitati pana am pus mancarea pe foc si v-am citit pe voi. si-mi dau seama ce bine e sa nu te doara nimic!!! sunt putintel ingrijorata ca nu am luat de 2 zile nici spirulina, nici drojdia de bere, nici vitaminele, nu stiu cum va fi cu lapticul... dar imi vin inapoi toate pastilele, abia le iau pe astea 3 la cate 8 ore... abia astept sa se faca ziua de luni, sa vad unde gasesc un cabinet sa ma ia fara programare... mi-e egal ca e buna radacina, sa mi-o scoata afara, e cea de jos din fundul gurii, mananc cu partea cealalta, cu dintii, cu gingiile, cu ce-o fi!! nu-s eu prea plangacioasa, dar asta m-a dat gata...

ok, m-am plans iar la voi, e mai bine... fig sa ma joc cu isa cat is in dispozitie...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Racusor, Rody, la noi la fel cu pupaceala, il pup cat e ziua de lunga si cica-l pap si el ranjeste cu gura deschisa, ce comic e asa fara dinti.

A urlat baiatul meu la somnicul meu ca la culcare seara, am incercat sa fiu pasiva, nu stiu cat mi-a iesit... ce-i drept nu l-am mai plimbat prin camera... dar zau ca nu mai pot cate-odata sa-l hamalesc, nici nu sta cumintel in brate, asa ca am stat pe canapea in timp ce el se zbatea in bratele mele ca un peste pe uscat, l-am pus in pat, urlete, in bouncer, urlete, iar in brate urlete pana a adormit. Ma doare sufletul cand plange asa tare, dar ce sa-i fac? Offf, il mangai, ii vorbesc, degeaba, cred ca a adormit de oboseala...

Rody, ma strange in spate cand ma gandesc ce dureri ai , nu suport durerile puternice la nivelul capului, ca-i migrena, durere la nivelul danturii, sunt practic paralizata Dupa ce termin alaptatul ma duc si eu la dentist, sper sa ne mai echilibram financiar pana atunci.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

oana, ref. la inscrierea pe Next, si eu am patit chestia cu telefonul...nu mai stiu cum am rezolvat-o,ma uit...dar musai sa selectezi tara de origine Romania...revin...

asa cum am zis, selecteaza mai intai tara, ai jos in pagina steagurile tarilor in care vand ei...apoi iti faci cont... eu am bagat 0040...

eu am caciulite cu scai/scartz, alea nu le paote desface...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

LA MULTI ANI SEBASTIAN,SA FII SANATOS SI SA ADUCI NUMAI BUCURII PARINTILOR

Lala si noua medicul de familie ne-a spus ca ar fi reflux,insa ne-a recomandat un consult de specialitate tocmai pentru a ne da tratamentul adecvat,desi si el ne-ar fi recomandat tot aceste prafulete.
Si eu ti-as recomandat acelasi lucru,nu ma indoiesc de competenta medicilor tai,insa ar fi mai bine si niste analize la sange,un tranzit,o echo,nu neaparat endoscopie.


Fetelor voi ce cumparati sotilor de Craciun?Dar bebelusilor?




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

btz_ovi multumim pentru urari.

poti, te rog, sa imi spui cum se numesc prafuletele? Sa vad ce vom face si noi..pe ce cale o vom lua..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

cele cu siret care se leaga nu stiu cum face ca le desface...fac doar nod simplu ce-i drept


vezi sa faci nodul in lateral sa nu-l deranjeze sub barbie...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Bumble da da,casca gura pana la urechi si se vede tot acolo in gurita.Si intr-adevar sunt asa comici fara dintisori.Eu rad de mor cand il vad pe Paul cum face o gura imensa de parca m-ar manca.

Sa stii ca si pe perioada alaptarii se pot face tratamente la dentist,chiar si anestezii.

Sa-mi laud si eu un picut printisorul:ieri a dormit 3 ore jumatate,iar eu 2.Iar aseara de la 10.30 pana astazi la 8 cu masa de la 5 .

Acum l-am lasat pe perna,i-am bagat suzi si numai cat m-am dus pana la baie iar el deja si-a luat somn,Ma bag langa el si eu caci sunt franta



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

of rodi, imi pare tare rau, biata de tine...stiu ce inseamna migrene, cu durerile de dinti din fericire n-am prea suferit dar imi aduc aminte ca sunt groaznice...

si Filip se gadile si cand il pup sub barbie, pe gatut, al subrat sau pe burtica asa chiuie si rade in hohote...

azi a venit tanti dr pt vaccin...am facut infanrix-ul penta, a fost f cumintel...a marait putin dupa ce-a scos tanti dr acul...

acu doarme linsitit, in ultima vreme n-am mai avut pb, slava Domnului...papa, doarme, ne jucam,...



LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

btz_ovi multumim pentru urari.

poti, te rog, sa imi spui cum se numesc prafuletele? Sa vad ce vom face si noi..pe ce cale o vom lua..

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!



Diseara se duce sotul la spital dupa ele,atunci iti voi spune denumirea si modul de administrare.

Si mai vroiam sa zic ceva.Am descoperit de ce Paul e atat de agitat la san si de ce isi scoate tita din gura pt a-si baga pumnul.Are AFTE in gurita si incearca sa le indeparteze cu degetelele.Scumpul de el.IL curat cu badijonaj bucal si se pare ca deja isi face efectul




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput