Romanii din Marea Britanie (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

[size=1Eu fac acum contabilitate,m-am gandit sa termin ce am inceput(facultatea) si sa continui cu studii aici,de genul ACCA...[/size=1]

Daca crezi ca o sa-ti ajute ca dezvoltare profesionala, termina facultatea din Ro dar aici nimeni n-o sa dea 2 bani pe ea (eu tot contabilitate am facut) pina nu faci o Acca, o CIMA, AAT etc. Numai studiile si experienta de aici conteaza din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

[size=1Eu fac acum contabilitate,m-am gandit sa termin ce am inceput(facultatea) si sa continui cu studii aici,de genul ACCA...[/size=1]

Daca crezi ca o sa-ti ajute ca dezvoltare profesionala, termina facultatea din Ro dar aici nimeni n-o sa dea 2 bani pe ea (eu tot contabilitate am facut) pina nu faci o Acca, o CIMA, AAT etc. Numai studiile si experienta de aici conteaza din pacate.
Multumesc pentru informatii


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Ceea ce tulbura pe oameni nu sunt lucrurile, ci ideile pe care si le fac ei despre lucruri."

Stiati ca:
Furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate si poate trage de 30 de ori propria greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Cum v-a fost acomodarea intr-o tara straina?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Sa fii mandru ca stai sus numai atunci cand nu iti e rusine sa iti aduci aminte cine te-a adus acolo sus."

Stiati ca:
Bebelusii se nasc fara oasele genunchilor care apar abia la varsta de 2-6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Este vreo mamica care merge cu copilul la Tumble tots?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Sa fii mandru ca stai sus numai atunci cand nu iti e rusine sa iti aduci aminte cine te-a adus acolo sus."

Stiati ca:
Bebelusii se nasc fara oasele genunchilor care apar abia la varsta de 2-6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cu intarziere, la multi ani Leti, sanatate si multe bucurii!

Pupici la toata lumea!

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

La multi ani si de la mine Letitia!

Simplicity bine ai venit. Eu cred ca studiile, desi nu sunt recunoscute, totusi vor ajuta, in sensul ca aici poti sa faci un curs doua, stii despre ce vorbesti, gasesti initial ceva book keeping si cresti. Macar stii cu ce se mananca.

Lara da mai am putin, ultimile doua sapt. Insa sunt putin stresata, desi mi-au dat referinte bune, au mentionat un incident intre mine si un coleg care s-a intamplat in mai, destul de nasol, in fine nu intru in amanunte, asa ca imi cam tremura fundul ca poate isi retrag astia oferta.

Mota tu ce-ai mai facut cu jobul? Vroiam sa-ti zic, mi-am luat camera noua, Canonul 50D de la prietenul nostru comun. El si-a luat alta, ultima aparitie. Asa ca am renuntat la IPad, camera era mai imp.

Mai vb de intalnire sapt viitoare, in principiu ar fi super sa ne vedem sambata pe 13 Nov. Daca aveti cum. Ori la Gambado, ori in alte parti pe unde vreti voi.

Lara ai fost la Gambado? \Ti-a placut? Cam scump dar asa ca un one off merge,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ce e gambado?

Alina, incep trainigul peste 2 saptamani, am 3 zile, dupa care incepe propriu zis jobul.
Tu ce zici acolo de incident? Ce nesimtiti si astia, nu puteau sa dea o referinta faina.

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Este vreo mamica care merge cu copilul la Tumble tots?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Sa fii mandru ca stai sus numai atunci cand nu iti e rusine sa iti aduci aminte cine te-a adus acolo sus."

Stiati ca:
Bebelusii se nasc fara oasele genunchilor care apar abia la varsta de 2-6 ani


Eu am fost cu maimutza mai mare cand era mica e f fain si se merita numai ca noi am renuntat ca nu mai aveam cum ca eram gravida cu bb2 si eram in ultimele luni si de aia nu am mai mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Ce e gambado?

Alina, incep trainigul peste 2 saptamani, am 3 zile, dupa care incepe propriu zis jobul.
Tu ce zici acolo de incident? Ce nesimtiti si astia, nu puteau sa dea o referinta faina.

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson




Succes la job, felicitari!

Un incident idiot, cu un dobitoc de aici care ii enerveaza pe toti peste masura, in fine, am facut greseala sa-i zic ceva de dulce (dupa ce el mi-a vorbit urat) si tot eu am primit warning. In fine, astia nu stiu cum sa scape de el, ca tipul e de culoare si una doua sare la gatul tuturor cu rasismul, astfel ca n-au cum sa scape de el.

Cu referintele, ce sa zic, sunt super in rest, numai ca au specificat ca am avut couseling. Si asta ma enerveaza, puteau sa omita. Dar oricum le-am zis ca sa nu-si faca sperante, eu cand zic ca plec plec, chiar daca isi retrag aia oferta de job, chit ca stau acasa si aici nu mai vin.

Gambado e un loc de joaca in Watford.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Letitia, LA MULTI ANI! Sa fii fericita alaturi de cei dragi si sa iti mearga toate din plin.




Mergi la inceput