Romanii din Marea Britanie (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Bine ai venit, Simplicity



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

DarkBendis,multumesc de primire

MissJJ,cati ani are fetita ta?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Ceea ce gandim trebuie sa si spunem. Ceea ce spunem trebuie sa si facem. Ceea ce facem trebuie sa si fim."

Stiati ca:
Cercetarile indica faptul ca tantarii sunt mai mult atrasi de persoanele care tocmai au mancat banane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Buna fetelor , nu am intrat de mult timp pe forum si ma bucura vestile noi.
Felicitari celor care au reusit sa isi schimbe serviciul pentru ceva mai bun si bun venit noilor mamici .
Eu sunt prinsa rau de tot cu noile cursuri si cu muntele de hartii oficiale care trebuie completat. Daca adaugati la asta taster days, parents evening si open evenings aveti imaginea completa. Half-term nu a fost vacanta nici pe departe pentru ca a insemnat cursuri de dezvoltare profesionala, iar de maine incepe din nou scoala, oh joy !

Nu ma plang, doar explic de ce probabil ma veti citi foarte putin pe aici - cu putin noroc in vacanta de Craciun.

Oricum, spor la scoala, din nou, celor care au nevoie, felicitari si succes la noul loc de munca si multa sanatate tuturor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Simplicity e usor de la voi cu trenul din Chemlsford aveti tren direct in London Liverpool Street carei fix langa toate care trebuie sale vizitati de acolo mergeti oriunde rapid. Oricum nu va sfatuiesc sa vizitati Londra cu masina ca e jale cu parcatul si etc plus congestion charge iesi mai ieftin cu trenul si mai comod. E f buggy friendly deci nai treaba cu caruciorul. Maimutza mea are 4 ani.
Dark Bendis multumim de poezie e f frumoasa. Sa pui poze de la sarbatoarea asta suna f interesant.
Ella bafta cu toate celea , eu abia astept sa inceapa scoala ca acasa cu ambele maimutze nu reusesc sa lucrez la nici un proiect a trebuit sa stau noaptea treaza sapot lucra.

Am decorat casa pumpkinsi asteapta sai carve si plecam in oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissJJ

Simplicity e usor de la voi cu trenul din Chemlsford aveti tren direct in London Liverpool Street carei fix langa toate care trebuie sale vizitati de acolo mergeti oriunde rapid. Oricum nu va sfatuiesc sa vizitati Londra cu masina ca e jale cu parcatul si etc plus congestion charge iesi mai ieftin cu trenul si mai comod. E f buggy friendly deci nai treaba cu caruciorul. Maimutza mea are 4 ani.
Dark Bendis multumim de poezie e f frumoasa. Sa pui poze de la sarbatoarea asta suna f interesant.
Ella bafta cu toate celea , eu abia astept sa inceapa scoala ca acasa cu ambele maimutze nu reusesc sa lucrez la nici un proiect a trebuit sa stau noaptea treaza sapot lucra.

Am decorat casa pumpkinsi asteapta sai carve si plecam in oras.

_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France
Multumes de raspuns....ai fetita mare de acum....noi de abia intram in foc,dar ne dorim ca al 2 lea bebe sa vina cat mai repede...

Sunteti mamici care faceti si scoala?bravo....nu e usor deloc,mai ales ca faceti in alta limba decat cea natala....si eu sunt studenta,dar in Romania si tot merg acasa la examene,as fi facut aici,dar am vazut ca e fff scumpa scoala....5000 lire,iar acasa dau 500.....e pacat...


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Ceea ce gandim trebuie sa si spunem. Ceea ce spunem trebuie sa si facem. Ceea ce facem trebuie sa si fim."

Stiati ca:
Cercetarile indica faptul ca tantarii sunt mai mult atrasi de persoanele care tocmai au mancat banane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bine ai venit Simplicity, te asteptam cu drag sa participi la discutii alaturi de noi!

Fetelor,am fost la Disney on ice aseara, Theodora s-a purtat incredibil de bine, am mers 2 statii cu metroul si apoi cu replacement bus, i-a placut mult, apoi ajunsi la 02 am mers la TGI Friday's (cine nu a incercat restaurantul asta, puneti-l neaparat pe lista, noi il stim de vreo 4 ani si e preferatul nostru, e american si mancarea e ff buna, iar atmosfera f faina) si chiar a mancat si ea jumatate dintr-un snitel de pui iar apoi la show...a fost fascinata! Ne-a placut si noua, adultilor, muzica faina, patinaj de calitate, costume extraordinare, intr-un cuvant as merge iar si diseara!


Am vazut X Factor azi dimineata in reluare, mi-a placut cel mai tare Cher, chiar ma gandeam cum o sa ne surprinda caci prea mult rap a facut. Sper ca Wagner nu scapa si saptamana asta.


Duminica frumoasa, va pupam!

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Simplicity bafta cu scoala. Ce studiezi? La noi sunt aproape doi ani diferentza intre fete si it worked well pt noi.
Motanik ma bucur ca v-ati distrat la disney. Si eu am vazut aseara mi-a placut Cher si Rebbeca. E fain ca Cher efectiv a cantat ca pana acuma nu mi s-a parut nemaipomenit imaginea asta gen lady sovereign.
Sper ca v-ati distrat de Halloween. Va uram sapt usoara , acusi ne pregatim de Christmas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Buna fetelor,

Mota, ma bucur ca ti-a placut la Disney. Cred ca a fost frumos.

La x factor nu mi-a placut nimeni in mod deosebit, Rebecca mi-a placut. Cred ca mi-ar place sa cistige.

Am citit ca iarasi e o campanie pe FB ca sa cistige Wagner. Stii, ca aia facuta anul trecut pentru no 1 de craciun cind i-au tras-o lui Joe McEldery (cum l-o fi chemind). Ar fi culmea sa cistige.

A fost ziua mea simbata asa ca am sarbatorit si simbata si duminica, la restaurant, nu am gatit deloc .

Ella, ma bucur ca te-am "auzit", Mada sper ca merge bine cu scoala.

Simplicity, bine ai venit. Vreau numai sa-ti spun ca studiile romanesti nu sint recunoscute aici (marea majoritate) asa ca eu as face niste cursuri aici, ca oricum nu o sa te intrebe nimeni de scoala din Ro sau de experienta din Ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Buna fetelor,

Mota, ma bucur ca ti-a placut la Disney. Cred ca a fost frumos.

La x factor nu mi-a placut nimeni in mod deosebit, Rebecca mi-a placut. Cred ca mi-ar place sa cistige.

Am citit ca iarasi e o campanie pe FB ca sa cistige Wagner. Stii, ca aia facuta anul trecut pentru no 1 de craciun cind i-au tras-o lui Joe McEldery (cum l-o fi chemind). Ar fi culmea sa cistige.

A fost ziua mea simbata asa ca am sarbatorit si simbata si duminica, la restaurant, nu am gatit deloc .

Ella, ma bucur ca te-am "auzit", Mada sper ca merge bine cu scoala.

Simplicity, bine ai venit. Vreau numai sa-ti spun ca studiile romanesti nu sint recunoscute aici (marea majoritate) asa ca eu as face niste cursuri aici, ca oricum nu o sa te intrebe nimeni de scoala din Ro sau de experienta din Ro.
Eu fac acum contabilitate,m-am gandit sa termin ce am inceput(facultatea) si sa continui cu studii aici,de genul ACCA...



Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Ceea ce tulbura pe oameni nu sunt lucrurile, ci ideile pe care si le fac ei despre lucruri."

Stiati ca:
Furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate si poate trage de 30 de ori propria greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:


Letitia La Multi Ani!!

Simplicity, bine ai venit! Ce semnatura interesanta ai :)

Mota, super ca v-a placut la Disney on Ice, e fain ca ai fetita mare, de-acum poti sa o iei peste tot cu voi

Ce ati facut de Halloween? Mota si Miss, super bostani ati craved voi acolo, super. Noi am zis ca luam.. luam.. si n-am mai reusit :| La anu` de-acum..

DarkBendis, tu cred ca ai sarbatorit super fain, sa ne spui cum a fost.

Luna, cum e in ultimele zile de job? Mai e putin si scapi :D

La X Factor, mi-a placut Rebecca si, surprinzator Cher. Daca mai rezista Wagner, imi pierd rabdarea :D

Va pup, fetelor, o seara faina.

Mergi la inceput