Romanii din Marea Britanie (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Luna, vai ce naspa. Ce idioti! Au fost neseriosi la faza asta, banuiesc ca mor de ciuda ca te pierd. Sper sa nu te afecteze cu nimic, oricum fost tare nedrept din partea lor..

Nu am fost la Gambado, am ajuns la Harlequin in schimb si am desenat :)
Ce preturi au acolo? Ca eu ma speriasem la Topsy Turvy in Brent Cross, costa £18,25 pentru doua ore! £6,75 un copi peste 4 ani, sub un an era free daca era acompaniat de un copil care platea, un adult gratis, unul £1,50 plus membership obligatoriu :| £10/an.
Nu-mi mai aduc aminte la Clown Town, dar stiu ca acolo nu m-am speriat :D si nu e nevoie sa fii membru. Am impresia ca era £5 de copil peste un an si cate £1 de parinte, cam asa ceva.

Felicitari pentru Canon!! Niice.. Acu` ar fi buna o vacanta! :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Luna...
MissJJ si noi o sa mergem la Tumble Tots,multumesc de parere


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nu cartile cresc oameni,ci mamele. "

Stiati ca:
...Marea Neagra,cu zeci de mii de ani in urma era un lac cu apa dulce?Legatura cu Marea Mediterana s-a facut dupa scufundarea "limbii" de pamant din zona Bosfor-Dardanele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Cu si mai mare intarziere

LA MULTI ANI Letitia!!

Si noi am petrecut fain de Hallowe'en/Samhain, acum astept week-endul ca, desi aniversarea casatoriei noastre a fost pe 31, bunicii vin in vizita week-endul asta. Asa ca sambata vom iesi la restaurant, eventual si film, in timp ce ei vor avea grija de Mister.

Luna, ce magaronci si cei de la fostul tau job. Sper sa nu fie probleme si sa poti incepe jobul nou peste 2 saptamani.

Eu sunt cam dezamagita de jobul meu nou, e nitel "afara e vopsit gardul inauntru-i leopardul" adica una mi-au zis ei la interviu alta se pare ca e "in real life". Programul de lucru "quite flexible" de fapt nu e asa de flexible, vacantele pe care trebuie sa le anunti cam cu 2 luni inainte sa fii sigur ca sunt aprobate de fapt se aproba doar in anumite conditii etc ... si asa mai departe. A, da, pe un coleg care a avut appointment la medic l-au anuntat ca va trebui sa "make up the hours". Asta fiind primul lui appointment. Eh, sa vedem ce o mai fi...oricum la primul 1-2-1 am de gand sa clarific cateva chestiute cu managerul, sa nu mai fie si alte surprize.




Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Buna fetelor,

Va multumesc mult pentru urari. Sa va dea Dumnezeu si voua inzecit.

Uitati ce am gasit despre Wagner, va spuneam eu de campania de pe FB sa cistige Wagner. Ce-as mai ride daca se intimpla asta.

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1326756/X-Factor-2010-Over-13-000-fans-join-Facebook-campaign-backing-Wagner-win.html

Ce mai faceti? Ce planuri de weekend aveti? Am inteles ca vremea va fi cam naspa, mult mai frig decit a fost zilele astea, asa ca noi o sa mergem la cumparaturile saptaminale de alimente (boring) si in rest dormit si uitat la TV. Ma mai inebuneste si faptul ca se inopteaza la 5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:


Buna. Ma aflu si eu in UK, Barnet area de o saptamana. V-am tot citit zilele astea, insa nu am retinut daca cineva dintre voi locuieste prin apropiere sau chiar in Barnet. As vrea sa mai ies, sa-mi fac prieteni. Momentan sunt ca au pair venita. Am un colegiu langa mine, la 5 minute si vreau sa ma inscriu la cursuri de engleza si sa-mi fac actele pentru student si sa plec de la familie.
Stiul de viata londonez este asa de diferit de al nostru...iar vremea ma termina. Nu am iesit decat foarte putin din casa, iar in weekend cand vroiam sa mai ies, se anunta vreme urata.

Weekend fain, va urmaresc in continuare:)

~Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Fetelor, ce se intimpla? Pe unde umblati? Ce parere aveti de Wagner? Cistiga x factor? Chiar nici un semn sa nu dati in weekend?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multi ani
tuturor mamicilor si apropiatilor care poarte numele de/derivate Mihail si Gavril


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Omul intelligent e acela care nu confunda niciodata punctele de vedere. "

Stiati ca:
...In lume nu exista 2 persoane cu scrisuri identice?O anumita explicatie psihologica se regaseste in fiecare scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Fetelor, ce se intimpla? Pe unde umblati? Ce parere aveti de Wagner? Cistiga x factor? Chiar nici un semn sa nu dati in weekend?


Ar fi chiar culmea sa castige caricatura aia care nici cantaret nu e si nici showman!
Salut tuturor!
Eu cred ca fac cu Wagner cum au facut cu Jedwards last year. Il accepta pana pe la sfarsit apoi ii da cu sutul sau asa ar merita!
Luna, imi pare rau sa "aud" de problemele tale de la munca si sper sa se rezolve frumos!
Letitia, la multi ani cu intarziere si toata lista de good wishes!
Motanik, noi am fost la Disney on Ice in 2008, la Nemo si ne-a placut mult de tot. A fost o experienta de neuitat si pe care tare as vrea sa o repetam! Sunt fantastici! Jucariile si "amintirile" erau cam scumpe acolo dar explicabil.
Raza de soare, cred ca noi ne "cunoastem" de pe alt forum,nu-i asa? Oricum,bine te-am regasit!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

La multi ani Letitia si de aici din North Wales,sa te bucuri de viata lunga si frumoasa si multa sanatate!!
La multi ani si celor ce poarta numele de Mihail sau Gavril.
Fetelor care ati fost in Menorca? mi-ar fi de folos niste pareri .
Va pup si o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole
Raza de soare, cred ca noi ne "cunoastem" de pe alt forum,nu-i asa? Oricum,bine te-am regasit!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11


Laura, nu stiu despre ce alt forum este vorba. De cand sunt aici, m-am inregistrat pe un forum destinat romanilor din uk, chiar asa se si numeste. Atat!! Oricum, multumesc de primire:)

Am avut si prima lectie de sofat in UK astazi. Pe o ploaie deasa, si cu orientarea mea proasta mai sa intru de cateva ori pe contrasens. Instructorul a spus ca o sa fiu ok dupa cateva sedinte. Am totusi de dus/adus 3 copii de la scoala.

Letitia, la multi ani si de la mine.

La multi ani tuturor cu numele de Mihail si Gavril.

Chiar nimeni prin partea asta Barnet?

Mergi la inceput