cafeneaua noastra vesela !!!-3

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

si eu vorbe din popor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'neatza la pranz ,desi sunt treaza de la 5.30 !
Eu vreau ceva de mancare,nu gasesc la cafenea,nu? Am o leeeneee de nu imi vine sa mananc .
Madamo ziceai ca vrei sa slabesti? Iti dau neste lene de la mine si slabesti garantat,dar sa o folosesti numai cand iti vine sa mananci,da? La restul activitatilor nu e permisa .
Si eu abea astept o noua claca cu toatele asa,de data asta nu te mai ratez .
Vrem si noi pe listuta pentru petrecerea de Craciun, cu cat mai multe cu atat mai bine.
V-am pupat,revin mai pe seara,ma duc sa platesc netul ca nu mai vorbesc cu voi daca mai stau mult acasa .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 13diana79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elypetrov

Buna dimineata , o cafeluta , ceva bun primesc si eu ?
Diana cand ai timp te rog scrie la cafeluta ce ai facut cu sala , unde ,cum si in ce fel


ELYPETROV


Elysor, sunt o nesim... ca nu te-am sunat sa-ti spun de sala, desi asa ne fusese intelegerea! Am inceput de luni la sala de Far si este....super. Sunt acolo doua antrenoare -Florenta si Codruta- minunate , care ne muncesc cate 2 ore /zi

trebuie sa plec, intru mai tr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salut shi de la mine...ceai pentru Madam shi Lali, cafea pentru Loryd, Ely, Diana, beau shi eu una imediat, dupa ce bag la nani doua bucatzi copilashi dragutzi, dar rasfatzatzi ...am fost la teatrul de papushi, spectacol "cenushareasa", duminica e "aladin&lampa fermecata"-spectacol pentru grupa de varsta 5-12 ani shi duminica urmatoare "magia circului"-deja am rezervat bilete

din fatza de la tomis, de la chioshcul de ziare am cumparat carte din colectzia disney- ratatouille shi dvd (2 buc) cu filmele de desene animate "epoca de gheatza" 2 (dezghetzul) shi 3 (aparitzia dinozaurilor), caci partea 1 a avut mare succes la ai mei...la pretz de ziar (vin la pachet)

alte noutatzi shi info...reducere la kenvelo in tomis -cumperi de 300 lei, plateshti de 150 lei shi tot acolo un film de desene animate cu bufnitze "legende din regatul bufnitzelor", iar in fiecare duminica la ora 11 carnaval, sus la locul de joaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

una gluma la cald....

- De ce barbatii alearga dupa femei cu care nu au de gand sa se insoare?
- Din acelasi motiv pentru care cainii fug dupa masini pe care nu au de gand sa le conduca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

Buna!

Sefa o cafea si ptr mine!Ma bucur ca suntem iar la cafeneaua noastra vesela cu sefa si fetele dragi!
Am zis sa nu ratez ocazia de a sta la o mica,asa de dupamiaza.
Madam,spor la treaba!
Lali ai platit netul?Hai ca ne apucam de barfa fara tine!
Ely,diana,loryd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:



info:

Teatrul SEMN prezinta duminica, 7 noiembrie 2010, incepand cu ora 20.00, in Café d’Art Constanta piesa “Frumoasa calatorie a ursilor panda povestita de un saxofonist care avea o iubita la Frankfurt” de Matei Visniec. Interpreteaza Veronica Enusca si Traian Petrencu.

Un barbat se trezeste dimineata cu o necunoscuta langa el. Intelege ca vinul a fost atat de bun, incat a uitat tot ce facuse cu o seara inainte! Ea este...altfel. El ii cere sa mai ramana. Ea ii acorda noua nopti! Noua nopti misterioase! E romantic? E absurd? E iubire?

Este…viata. Si inca ceva!...

Teatrul SEMN este un proiect de teatru liber de orice dependenta, manifestat atat conventional cat si neconventional, initiat de actorii Madalina Petrencu si Gabi Montescu. Teatrul SEMN isi propune realizarea de evenimente teatrale cu tinuta profesionala, experimentarea oricarei forme de teatru si implicarea totala in spatiul socio-cultural prin proiecte de interes public.

Atentie! Spectacolul contine nuditate si este interzis tinerilor sub 16 ani!

Pret bilet 20 lei; rezervari la 0766400181

~~~~~~~~~
www.teatruldestatconstanta.ro/program.php" target="_blank">aici un alt spectacol "luna de miere" - sambata(6 nov) shi duminica (7 nov), incepand de la orele 19, la teatru cta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

ce credetzi de tortul www.comenzi.tort.3.go.ro/page13.html" target="_blank">acesta....pentru un prieten mult iubit Mihai

ashtept pareri

p.s. al shaptelea de pe randul 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamsadamy

Duminica am achizitionat una bucata de perie rotativa rowenta. Nu va mai spun ca mi-o doream de 2 ani.



super!!!
shi eu am achizitzionat ceva interesant din city...o placa de intins parul, acum e la oferta shi costa 280 lei ....e fffff buna, in plus de asta am primit shi un abonament pe 1 an de zile, in baza caruia eu shi 2 prietene ne putem duce sa ne aranjam parul zilnic, gratuit!!! mai mult e transmisibil, a fost o prietena de-a mea singura, alta data am fost shi-am baut cafea la bourbon (standul de placi e chiar langa...) shi ne-am mumoshit pe rand !!!! sa scrietzi info aici cand aflatzi de reduceri, oferte, returnari de tva la magazine...pentru ca e bine in timpurile astea de criza sa shtim ce shi cum mai ieftin sa cumparam,sa ne aranjam, alte indeletniciri feminine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

N'seara!
O cafea decofeinizata, va rog si cu un deget de lapte....ufff fu o zi obositoare la job....

Un sot si o sotie urcau scarile blocului, la care sotul ii spune sotiei:
- Vai, draga ai un fund mare cat o masina de spalat! Femeia nu spune nimic.
Vine seara, barbatul are chef de sex, la care sotia ii spune:
- Eu nu dau drumul la masina de spalat pentru o carpa, mai bine spal-o de mana!



Pentru fete!!

In fiecare persoana batrana se afla una tanara-- care se intreaba cum dracu s-a intamplat asa ceva.
- Cora Harvey Armstrong -

Inauntrul meu traieste o femeie slaba care plange ca nu poate sa iasa. Dar de obicei o fac pe proasta sa taca cu prajituri.
(Necunoscut)

Cei mai grei ani din viata sunt intre 10 si 70.
-Helen Hayes (la 73 ani)-

Refuz sa cred ca sunt fire de par in barba. Cred ca sunt, mai degraba, sprancene razlete.
- Janette Barber-

La 35 de ani este perioada cand iti vine si tie mintea la cap, intr-un final, dar corpul nu te mai asculta.
- Caryn Leschen -

Daca nu poti fi un exemplu bun-- atunci fi un terifiant avertisment.
- Catherine-


Nu o sa dau cu aspiratorul pana cand cei de la Sears n-or sa inventeze unul pe care poti sa stai in timp ce-l folosesti.
- Roseanne Barr-

In spatele oricarui barbat de succes este o femeie surpinsa.
- Maryon Pearson-

Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta.
-Eleanor Roosevelt-

Cand viata iti da lamai, cere si tequilla si sare si cheama-ma si pe mine!!




<<<dadi,mami de Anduta(14 sept.) si Bibica(14 febr.)>>>



Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan




Mergi la inceput