Calendarul gradinarului vesel (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Multumesc de aprecieri la adresa bostanului dar si vampirului.

Gabi poate ai noroc cu comanda ramasa restanta sa vina in timp util.
Vad ca ceata asta se tine tare pe "pozitii"... nu stiu unde naiba ca nu simt gradele astea de 18-20 din cauza ei.

Eu am fotografiat tufanelele... o sa le descarc si o sa vi le arat, macar sa stiti ce sa cereti la primavara. Bietele de ele unele soiuri nici n-au prea apucat sa infloreasca ca mi le-a zapacit bruma.

Tala.. curat ghinion si cu masina aia de tuns... nici nu vreau sa ma gandesc . Tufanelele tale s-au trecut deja de la tai... eu poate peste vreo 2 sapt... dupa ce le-o termina gerul ca asa cum arata acum ... chiar n-am motiv sa ma ating de ele.

Liviana pai unde vedem si noi palariile voastre?

Alintaroma - brr fulguieli zici?

Martie - ai fugit?

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Liliana,eu in afara de irisi pitici,m-as baga si la un trandafir din ala portocaliu.Multumesc de oferta!
Daca ai gasit ceva prin gradina mea ce nu ai,si am in exces,iti dau cu placere.

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania

www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Am vorbit la bakker si mi-au zis ca pachetul a plecat ieri din Olanda si ca-mi va ajunge pe la inceputul saptaminii viitoare...nasol...probabil ca va trebui sa-mi iau o zi libera pt ca altfel nu prea am cum sa fac cu trandafirii care-mi vor veni. Poate doar weekendul asta sa le sapt gropile (nici nu mai stiu daca am comandat 3 sau 4...) si sa vad cum si cind ii plantez...
Si la mine tufanicile cele albe rezista admirabil...si vad ca si cele 3 mixturi de crizanteme (asa scria in catalogul unde le-am comandat), plantate la umbra - stau sa infloreasca...si par tot albe... deci nu stiu ce mix o fi...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Valentina ce ai tu acolo de s-au trecut deja eu le-as spune ca-s un fel de crizanteme n-au treaba cu tufanelele noastre clasice. Sunt o frumusete oricum..pacat ca s-au trecut. Am vazut si eu la o vecina ceva de genul asta ca al tau.... galbene, mai mult pitice decat inalte si cu fff multe flori. "Mamaia" care le are le tot acopera seara cu un plastic... ca le distruge bruma si abia acum infloresc cum trebuie. Superb marul ca a inflorit in oct.. La mine de obicei liliacul inflorea toamna (semn ca-i toamna lunga). Zilele trecute insa am vazut floricele la micsunele.
Eu as vrea ceva "mana Maicii Domnului", "Pipa turcului" si alte chestii cataratoare... am un gard pe care as vrea sa=l "imbrac" da-mi trebuie ceva mobilizare ca-s vreo 20-25ml.

Gabi - fa macar gropile pt trandafiri... intr-o seara ii si pui acolo la locul lor.


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Teolinda, uite aici cateva POZE de la petrecerea de Halloween, evident facuta acasa.

Tala, mult succes in w-e, rezolvam noi cumva toate treburile.

Aaaaa, sa va zic o chestie faina, "it made my day" ca sa zic asa. Am avut azi un curs de comunicare in engleza si fiecare cursant trebuia sa faca o prezentarea a unui hobby personal, intr-un singur minut. Vreau sa va zic ca a mea a fost cea mai gustata, a fost fun de ex cand m-am prezentata ca "Gardening Goddess" si la urma cand i-am invitat pe toti sa practice acest hobby, fie si prin oferirea de ajutor vecinilor, rudelor sau colegilor cu gradini. Chiar a fost minunat, va spun sincer.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Valentina - daca vreodata iti prisosesc crizantemele astea: http://good-times.webshots.com/photo/2135480100065259957VFpDYH sau orice crizantema din asta mare (am vazut ca ai mai multe culori) - ma inscriu si eu!!!

Liviana - ce faine sunt pozele facute in infrarosu!!! Cred ca s-au distrat piticii - se vede pe ei!

teolinda - asa as vrea sa fac, sa sap macar gropile - dar nu stiu daca trebuie sa sap 4 sau 3... Data viitoare cind ams a mai fac o comanda, am sa-mi scriu ca sunt tare uituca...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Liviana ce dulci sunt cei mici! Si dovlecii au fost reusiti... palariile cred ca erau misto si "pe lumina'".
Cand vor da colegii tai curs la "gardening"... vezi ca organizez eu "team building" la mosia mea... sa nu uiti de locatie, da?

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Gabi si mie mi-au placut crizantemele acelea dar si cele grena. Habar n-am unde le-as mai putea pune dar ar fi... oricum va las pe voi inainte sa va populati gradinile... peste 1 an/2... o sa cersesc si eu cand vi se vor inmulti sio sa vreti sa scapati de ele.
Cat despre gropi... mai bine sapa 4 ca daca n-or fi decat 3... o astupi repede pe cea de-a patra... hai ca nu-i pamantul tare acum, scapi repede.

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Am gradinarit si io azi, dupa multa-multa vreme... Mai concret, am mutat doi pui ciresi rasariti din radacinile unuia mare al vecinului. Acum tin pumnii sa se prinda!
Liviana, felicitari pentru succes! Si pentru aniversare, urez cu intarziere, ca am mai citit din urma!
In curand avem si noi, dar cu multi-multi ani...

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

I got the point, Teolinda. Multzam de sfatul pt locatia la Team-Building, sa vedem ce-o iesi ca tare-s scartzari colegii mei.
Gabriela, a fost distractiv, in noaptea de H le-am dat voie sa tina dovleceii aprinsi in camerele lor. Matei parca intrase in priza, nu se mai satura de speriat, ba chiar mi-a pomenit de varcolaci si alte panarame pe care eu evit sa le mentionez.
Olympia, multumesc! Casnicie fericita si frumoasa si voua! E minunat sa vezi cum se sudeaza relatiile si cum evoluam "in cerc", uneori cam (prea) stramt.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput