MONTIGNAC (149) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

catalishka senchiu...o sa incerc eu..imediat ce si gasesc si faina integrala si tarate ...ca daca ies ok...o sa-mi fac singura de acu shaorma pentru la munca

am vazut deja ce pun oamenii in ea... ...as putea chiar sa-mi deschid taraba sa fac un ban cinstit

maya am luat de paine organica de secara..si ce crezi?nu are drojdie!!! are in ea, faina integrala de secara, tarate, apa , sare si plamadeala(ca nu are drojdie si plamadeala asta e facuta tot din tarate si apa si lasata sa fermenteze), si mai are si quinoa si amaranth(am dat google ca nu stiam ce e... e un fel de cereala...de fapt semicereala ca nu contine gluten) .
buna rau la gust si nu e amaruie..da se cam farama..noroc ca e deja feliata

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cata, ca sa fie moi si flexibile, trebuie sa le invelesti intr-un prosop imediat ce le-ai scos din tigaie si apoi in punga. Cum le tin in frigider ca sa nu mucegaisca se intaresc la loc dar cateva secunde la microunde rezolva problema.

Sa scrieti neaparat ce gatiti in weekend sa ma inspir si eu.Unuldin feluri va fi asta sigur ca ne-a placut foarte tare http://www.e-retete.ro/retete/piept-de-pui-in-sos-de-lamaie-si-capere.

Sa aveti o zi frumoasa si linistita

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau
Eu as avea pofta de mancare de gutui cu aripioare ptr weekend. aveti idee cum as putea-o tranforma intr-o mancare monti? nu prea cred ca se poate. ar trebui sa renunt si la faina si la caramel, sau doar la grasime, dar asta e imposibil. asa ca... cred ca in we asta voi fi!
Azi la MD am mancat salata de morcov si telina cu maioneza. nu prea imi place, o prefer cu vinegreta. poate am pus eu prea multa maioneza?
La pranz o sa am conopida cu praz la cuptor, probabil.
La cina, paine/lipie cu masline. vreau sa incerc si eu lipiile alea la tigaie, ca m-ati innebunit!


Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Cata, ca sa fie moi si flexibile, trebuie sa le invelesti intr-un prosop imediat ce le-ai scos din tigaie si apoi in punga. Cum le tin in frigider ca sa nu mucegaisca se intaresc la loc dar cateva secunde la microunde rezolva problema.

Sa scrieti neaparat ce gatiti in weekend sa ma inspir si eu.Unuldin feluri va fi asta sigur ca ne-a placut foarte tare http://www.e-retete.ro/retete/piept-de-pui-in-sos-de-lamaie-si-capere.

Sa aveti o zi frumoasa si linistita

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii


Puishorule, arata foarte bine puiul tau cu capere, dar ce ne facem cu faina din sos?


Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

fetele

multumesc fetele de sfaturi ..dar cam tarziu ..ca io cand zic ca ma apuc de facut atunci ma si pun pe treaba pana nu trece cheful ..despre lipii vb. io aici ..deci... m-am luptat cu ele sa le dau o forma oarecare ..trapezoidalo-ovalo-lunguiata-franjurata'n colturi ca numai rotunde nu-s ....un aluat mai lipicios ca asta nu cred ca s-o inventat..mi-am adus aminte de copilarie cand faceam mancare din noroi in spatele blocului ..da' finalul e multumitor,adica e comestibila treaba...nu mi se pare sa fie amaruie da' mai gustoase-s celelalte cu integrala de grau ..asa ca nu incercati asta acasa
md-lipie +spanac+feta+ketchup [facut de je]
varza calita cu carnaciori
c-fructe




NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

catalishka senchiu...o sa incerc eu..imediat ce si gasesc si faina integrala si tarate ...ca daca ies ok...o sa-mi fac singura de acu shaorma pentru la munca

am vazut deja ce pun oamenii in ea... ...as putea chiar sa-mi deschid taraba sa fac un ban cinstit

maya am luat de paine organica de secara..si ce crezi?nu are drojdie!!! are in ea, faina integrala de secara, tarate, apa , sare si plamadeala(ca nu are drojdie si plamadeala asta e facuta tot din tarate si apa si lasata sa fermenteze), si mai are si quinoa si amaranth(am dat google ca nu stiam ce e... e un fel de cereala...de fapt semicereala ca nu contine gluten) .
buna rau la gust si nu e amaruie..da se cam farama..noroc ca e deja feliata

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.


nu ma intreba unde am citit , ,ca drojdia care o folosim noi pt. a creste aluaturile .nu e prea sanatoasa ca,cica scoate toti nutrientii din faina
parca si MM tot asa recomanda painea cu plamadeala ...cum facea bunica acu' cativa zeci de ani..cand framanta paine punea aluat-maia? pusa deoparte din tura precedenta..nu stiu exact ce si cum ca eram prea mica sa fiu interesata de procese tehnologice da' o intreb io pe mami ca ea sigur stie



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

maya m-am distrat de tine putin cu descrierea si comparatia cu noroiul

si off topic ... io-s turbo ... aseara am avut accident ... m-a lovit din spate o masina dupa ce am oprit la trecere de pietoni masina care la randul ei a fost lovita de un altul neatent deci va dati seama ... ce sa mai zic .... de la 8 pana acuma am fost la politie ca eram trei masini implicate la asigurari , distractie , iar service ... negru in fata ochilor, negru

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, eu cred ca Monti nu-i de mine. E atat de permisiv incat calc stramb? A mai patit cineva asa? Imi vine sa ma dau cu capul de pereti, caci dupa ce in primele 2 saptamani slabisem frumusel 2 kg, acum le-am pus la loc si iarasi crapa pantalonii pe mine. Pur si simplu nu ma pot mobiliza!Aveti vreo solutie salvatoare? Pls Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aoleu, andanii, si eu ma plang ca nu pot tine dieta!! Bine ca sunteti voi sanatosi, iti vine sa mori de ciuda cand pierzi timpul prin institutii din cauza altora, dar bine ca n-a fost mai rau.Puisorul, eu nu am putut deschide linkul de pe facebook, adica am putut, dar m-a dus spre pagina mea.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Andanii, of ce ghinion !
Bine ca sunteti sanatosi!!

Cred ca e greu cu reparatiile la masina in perioada asta. Dar asta e trebuie sa le facem pe toate.

Sa scriu si ce mananc eu:
mic dejun: 2 felii de paine prajita cu zacusca + cafea fara zahar
gustare: migdale
pranz: peste cu brocoli
gustare: struguri
diseara cred ca frigarui de pui cu salata

Dar sa vedem daca pot sa nu ma ating de bomboane in perioada asta.

Aici e Halloweenul duminica seara, dar il serbam de azi: la job, scoala copiii, patinaj diseara mandra mica, balet maine

Si eu va citesc cu idei de gatit ptr weekend: eu o sa fac macaroane/spaghete cu branza dulce ptr restul casei, ptr mine decat cu sos de rosii.
Si o salata de piept de pui cu morcov si telina si maioneza. Asta e Monti sau nu?

Anamariame, gresesti undeva, eu de exemplu, am abateri, de slabit nu slabesc dar nici nu urc cu prea mult cantarul.
Poate esti si in perioada aia a lunii.

Un sfarsit de sapt frumos,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput