Aradence DC (152) - alaturi de CristinaR

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Ildi, saptamana aceasta am reusit sa vorbesc doar cu cea mai in varsta si zic eu, sper eu, ca am reusit sa o fac sa-si dea seama de unele chestii. In primul rand l-a mutat la alta masa, cu alti copii, fete si baieti. De asemenea mi-a zis ca in momentele cand se plictiseste de ceva il implica in altceva si ca e mai ok ... Mi-a zis ca a vorbit si cu cealalta educatoare si se pare ca in aceasta saptamana a fost mai ok. Luni ma intalnesc cu cealalta si vreau sa stau de vorba si cu ea, pana atunci nu am alte noutati.
Sper sa lamuresc problema si sa nu mai am discutii pe tema asta. Va tin la curent .



de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)

Alaturi de Cristina (maria_rubi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Am gasit aseara (pe la 1) un site cu filme online gratis si subtitrate, seriale, animatii, etc...daca va intere, mie mi se pare interesant. Va pun si voua link-ul:
http://www.seriale.filmesubtitrate.info/p/seriale-online-subtitrate-in-romana.html
Aici pe forum, la "Zona artelor" l-am descoperit.

Cristiana70, am inteles cu Vasica, nu stiam ca ai mai fost la el si il cunosti.

Moni, Adelina se joaca foarte fain singura. E la faza cand vorbeste singura cu prieteni imaginari sau cu papusile. Cand e foarte concentrata nici nu ma aude daca vorbesc cu ea. Acum de exemplu face lego cu Dragos. Il mai incurca si el se enerveaza ca ea tot ii da indicatii, dar pana la urma se impaca. Ii place foarte mult sa se joace cu oale, cani, canite, farfurioare, sa faca cafea, ceai, mancare si sa ne serveasca . In rest mai deseneaza, face puzzle...

Ildi, ma bucur ca David e bine. Cine i-a facut injectiile? A stat cuminte?

Clau, ce faci pisi? Raul e bine, nu-i bolnavior?

alina33, daca facem vreo intalneala ma suni inainte sa-ti duc dvd-urile. Nu trebuie sa-mi aduci nimic in schimb.

Gabi, mersi de cafea, acum o beau si eu.

Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia, La multi ani lui Sorin!

Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA mersi de linkul ala cu filme.Foarte dragut cum se joaca Adelina,cam asa ma jucam si eu cand eram mica.Diana se mai juca pana anul trecut singura "de-a gradinita" ,dar acum i-a trecut.Puzzle a mai facut unul de-o suta de bucati doar zilele trecute si-aia doar fiindca a fost fara vlaga de la febra/nemancat/vomitat - deci nu i-a ars de tobogan si alergat/tzopait prin casa.Eu m-am jucat cu papusile si la 14 ani,iar ale ei zac nefolosite,nici macar nu le mai coafeaza , ca ea predominant asa se juca cu ele.N-a fost deloc pasionata de dezbracat/imbracat papusi.Pana n-a aparut Tudor se mai juca zilnic cu papusile-bebe, pe urma pauza ... Cu vasele se juca pe la 2-3 ani,acum nu mai are chef de ele.Nici de-a doctorita nu se mai joaca,ca mai demult.De fapt s-ar juca ea orice,dar sa vin eu cu ideile (daca se poate cat mai noi si neobisnuite ) si mai ales sa particip eu Azi e lux,ca e la mami,deci am putut si eu citi cat a dormit Tudor.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

GAbi , mie mi=a placut filmul si lui Dragos, dar ar fi mai bine sa puna dublajul...
Azi stam in casa ca Daci are bronhopneumonie si nu prea are chef de iesit. Nashpa.Pentru mine e un chin sa stau duminica in casa.

E faina varianta cu abonamentul la joaca de la grand center. Sambata si duminica poti merge?

Alina si Dragos-6 anisori
http://www.dragos.inarad.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Hello! La multi ani, Sorin!
Am fost si noi la Legende din Regatul Bufnitelor, mie si lui Ovi ne-a placut, dar, tot asa, nefiind dublat, Alex nu a inteles mare lucru si la un moment dat nu mai avea rabdare, mai ales ca povestea e putin cam grea pt copiii astia mici. Si pe mine m-au asurzit decibelii de la sunet, mi-au cam chinuit urechile. Sper sa ajungem si la Shrek, ca ala e dublat si ii place si lui Alex mai mult, ca e comic. A vazut Toy Story la TV si i-a placut, nu mai zic de The Cars, ce l-a vazut sambata pe Prima si a fost foaaarte incantat.
Si Alex se joaca singur, mai cu prieteni imaginari, personaje din desene sau filme.
Flavia , ma bucur ca s-a mai remediat situatia cu Bogdi la gradinita, ca tare rau mi-a parut de el saracutul. Daca a inceput el sa planga singur in camera, inseamna ca l-a afectat serios situatia si chiar a suferit din cauza asta. Apai la noi la gradi mai primesc si cate o mica palma la fund sau peste mana, pe langa pedepse, iar ingrijitoarea striga la ei frecvent si nu prea se sinchiseste nici cand e vreun parinte de fata.... Dar na, asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Alina, cum a reusit Daci sa faca brohopneumonie?

Anca, . Mai io is mai "fonuta" sa zic asa, nu comentez decat la un moment dat, dar chiar sa-i loveasca e .

Multumesc de urarile pt Sorin. I-am transmis.

Io nu am stare, nu stiu ce am, atata ma pot fatai, as face ceva, da nu stiu ce, m-as duce undeva la munte, la aer curat, sa uit de tate .

Ada, copilul meu de dimineata m-a stresat ca vrea la Ada la Mandiuloc .



de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)

Alaturi de Cristina (maria_rubi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Flavia, Shrek e foarte fain mai ales ca e dublat, asa ca merita sa mergeti. Cum a spus si Anca, e mai comic.
Daci a facut jogging - in viteza - si a tratat cu indiferenta tusea ....a patit-o.



Alina si Dragos-6 anisori
http://www.dragos.inarad.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

eu am primit rezultatele la analize. Mi-au iesit bine la dublu test iar la aia cu toxoplasmoza mi-a iesit ca infestarea a avut loc mai mult de 6 luni. Asta nu ma scuteste de imposibila aia de rovamycina, Adi Popa a vorbit cu ceva coleg din state si se pare ca acolo se recomanda amniocenteza la 20 saptamani si daca se constata ca exista infestare in lichid atunci abia sa se ia rovamycina. Mie una mi se pare mai periculoasa amniocenteza decat sa iau un antibiotic a proasta.

Moni voi cum sunteti? Serviti maine bazin?

Si noi am vazut bufnitele, mie una si la prunci ne-a placut, doar ca am fost si cu Vic si el n-a prea avut stare.

Cristina mai poti?

Flavia la Metro este o cutie mare de lego ( 1000 buc) potrivita pentru varsta lor, cred ca e vreo 2 mil, mie aia mi se pare super, le-as lua si eu la ai mei dar acum nu ma tin puterile. Daca ti minte intr-un an i-am luat la Nicolas asa ceva ( la comun bineinteles)

Vic in ultima vreme e de-a dreptul insuportabil. Cateodata mi-e asa de mila de el ca numa strig la el si-l pedepsesc, dar cand i se pune pata pe ceva e terminator, pus numai pe distrugere si atac.

Eu azi am facut curatenie, nu am terminat dar totusi deja devine mai rezonabila casa mea.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIHA da sper sa nu intervina ceva si sa venim maine.

M-am intalnit azi cu CRISTALE ... wow ce bine arata,nu s-a ingrasat deloc,ba parca chiar a mai slabit,e tanara si frumoasa foc si nici nu zici ca mintenas trebuie sa nasca!

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput