Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

am baut 2 laptici calzi si nik!!!!


mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata
Am fost si eu aseara la cumparaturi si l-am lasat pe Raul cu tati. Nu stiu ce au lucrat , ce nu...cand m-am intors, Raul ofta ca si dupa un plans prelung, era cu varful nasucului rosu ( parca e Rudolph, a lui Mos Craciun) si Cosmin striga ca nu a putut nici sa manance de copil, ca numai a plans si se potolea doar in brate. Am lipsit o ora!!!
Si maine e botezul si puiutul meu e cu nasucul rosu!!! Si tot nu mi-am dat seama ce a patit, ca nu e zgarietura. Tind sa cred ca si-a dat cu o jucarie peste nas...
Cristina, cred ca esti franta si te gandesti cu groaza la ziua si noaptea care urmeaza. Mie imi e groza doar de dupa amiaza, ca el atunci incepe circul, dar macar stiu ca cel tarziu la 21, doarme si inca nu mi s-a intamplat sa planga noaptea. Doar se trezeste sa pape. Poate il dor gingiile pe Vlad si de aceea e asa marait. L-ai dat cu ceva pt gingii?
Pufescu, si lui Raul i-a ramas cada mica, dar nu mai cumpar alta. Ii facem baita in cada mare. Data trecuta a intrat tati cu el si i-a placut si l-am putut spala tare usor. Poate nu se inchide firma totusi si isi revine in 2 ani!
La multi ani! pt Nectarie si Luana!!
Roxana, bine ai venit!! Sa ne pui poze cu ingerasul tau!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Nu mai pot... si iar e dimineata, si iar o iau de la capat, si maine iar, si tot asa... Am zile atat de proaste, ca imi vine sa ma duc in lume...


cristina, . cred ca ne putem lua de mana... am tras si eu o tura de plans aseara, ca eu efectiv nu mai puteam s-o tin pe isa in brate, imi rupe mainile si spatele, si cum o lasam jos matzaia... iar sotul meu drag a venit de la serviciu, a papat frumos cu maria (eu nu, ca doar eram cu isa! si mie nu mi-e foame niciodata!!!), ne-a dragastit de cateva ori, apoi a plecat la sala! si nu stiu de ce m-a sacait pe mine chestia, ca doar merge in fiecare seara, si tot n-avea cu ce sa ma ajute, dar m-am simtit cumva asa, singura! si cand a revenit l-a strigat vecinul sa mearga sa vada de ce nu-i merge netul , in timp ce eu ma chinuiam cu maria sa pape... aveam langa mine 2 biberoane -unul cu lm si unul cu lp, plus titi din dotare, iar ea nu vroia si pace!! cu cat insistam mai mult, cu atat mai tare se ferea!! si am simtit iar ca sunt singura in lupta cu morile de vant... cu alaptat, cu masele, cu suplimente, stimulente si ceaiuri... cu rutina asta zilnica... si ptr moment am uitat si eu cat e de frumos sa fii MAMA... iar cand mi-am amintit cum e, am inceput iar sa plang, tocmai cand se intorcea sotul, si n-am stiut sa-i spun de ce plang iar , ca nu mai stiu cand sunt obosita si cand sunt fericita, poate ca sunt amandoua deodata si mi-e greu cateodata sa le separ... ooof, unde e mama sa ma ajute macar cu prezenta!! drept ptr care am sunat acasa in Ro si am vb 2 ore, cu isa aproape adormita la mine in brate... ca eu speram ca daca ii fac baita si papa, ne jucam o juma de ora si adoarme bustean, dar daca ei nu-i era foame, se pare ca nici somn nu-i era... si asa ne-a prins ora 11.30 prin casa! dar a dormit apoi ca de obicei, pana la 7, cand a papat frumos un san mare si tare in 10 min, iar inca 20 a tot molfait pe-acolo... la final i-am dat si celalalt, crezand ca inca ii e foame, dar ea de fapt vroia sa adoarma cu titi pe post de suzeta, asa ca m-am conformat: ne-am pus amandoua in patul mare si acolo a adormit de-a binelea. eu n-avea rost sa ma mai amagesc, i-am pregatit mariei lucrurile ptr scoala, ceaiul de dimineata, pachetelul, si acum e pe punctul de a pleca, singurica, ptr ca i-am explicat ca e mai bine sa nu o bagam oe isa intre copii in perioada asta cand sunt multi raciti si a acceptat din prima...

merg s-o mai dadacesc putin inainte de a iesi din casa. revin...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

neata si de la noi si sarbatoritilor!!!!
numai ce ne am intors de la dr,k mandra mea tuseste de vreo 2 zile,acum 2 nopti nu a dormit k avea mucisori si tusea de la ei si se ineca si eu nu am dormit k am pazit o,azinoapte a fost mai bine,a dormit de la 12 pana la 8 dimi.dr a zis k nu avem nik la plamani sau alte minunatii,doar k are secretii pe care nu stie sa le elimine,k e mik.aspirata fff bine,cu apa de mare in nasuc.mi am luat si eu o piatra de pe inima,k imi era frik sa nu dea in vreo pneumonie sau altceva,Doamne fereste.de cate ori pot folosi batista bebelusului pe zi?
acum tre sa ma bag la citit capitole k am ramas taaaare in urmaaa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Buna dimineata
Am fost si eu aseara la cumparaturi si l-am lasat pe Raul cu tati. Nu stiu ce au lucrat , ce nu...cand m-am intors, Raul ofta ca si dupa un plans prelung, era cu varful nasucului rosu ( parca e Rudolph, a lui Mos Craciun)


iarta-ma, paula, dar deja il vedeam pe Raul cu nasucul rosu de Rudolph!!

Citat:
Pufescu, si lui Raul i-a ramas cada mica, dar nu mai cumpar alta. Ii facem baita in cada mare.


asa si noi si, in plus, cand i-am facut aseara baie in cadita ei in camera, atata a dat din picioruse si a sarit ca mi-a udat si masa de infasat, si peretele, si oglinda, la limita sa-si ude si patutul!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubster

neata si de la noi si sarbatoritilor!!!!
numai ce ne am intors de la dr,k mandra mea tuseste de vreo 2 zile,acum 2 nopti nu a dormit k avea mucisori si tusea de la ei si se ineca si eu nu am dormit k am pazit o,azinoapte a fost mai bine,a dormit de la 12 pana la 8 dimi.dr a zis k nu avem nik la plamani sau alte minunatii,doar k are secretii pe care nu stie sa le elimine,k e mik.aspirata fff bine,cu apa de mare in nasuc.mi am luat si eu o piatra de pe inima,k imi era frik sa nu dea in vreo pneumonie sau altceva,Doamne fereste.


multa sanatate arianei

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata din nou

cris, rodi

cris iubita, trebuie sa faci ceva sa te destinzi, sa nu dai Doamne fereste intr-o depresie asta m-a sfatuit o colega inainte sa nasc, pentru ca chiar a patit-o (nu si-a dat seama, dar se simtea tot mai rau, avea dureri de cap, a mers la n-spe mii de doctori, analize, si pana la urma s-a gasit unu sa isi dea seama ce are )

stiu ca e greu, dar incearca sa iesi la coafor/cosmetica macar...daca nu cu vlad la plimbare. voi parca aveti firma si biroul e in curte, nu? am retinut gresit? oricum, daca e, roaga sotul intr-o zi sa isi ia cateva ore libere si dupa ce ii dai sa pape fugi undeva, la cumparaturi,la coafor, undeva unde sa te simti bine! o sa iti fie dor de vladut, dar o sa te simti minunat dupa!!

si da, e mare lucru sa iti iei femeie la curatenie. la noi vine doar la 2 saptamani, intr-o sambata facem noi curat, dar ma ajuta sotul. adica unu sta cu copilul, unu face curat. depinde de starea fiecaruia dar macar femeia ii calca sotului camasile si lenjeriile de pat...

rodi mama eroina cu doua frumuseti istete

paula poate trece nasucul rosu pana maine tare sotul tau

si andrei s-a trezit la 5.45 sa pape si apoi la 8, dar a papat abia acum 130 ml, ca l-am cantarit (si acum mai trage un pui de somn )

deci al meu joaca la juniori

dar aseara am trisat, ca i-am dat putin lapte praf si cred ca de asta a dormit asa mult...dar a si papat mult cand s-a trezit, la ambii sani, era flamangios rau

cat mai motaie ma duc sa mai mananc niste miere cu lamaie sa scap de raceala asta nenorocita

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

bubster, bine ca e bine fetita

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza

Declaram si noi o noapte odihnita.Adormit bebe Paul pe la 22.00,trezit la 2,papat 20 min si apoi somn de voie.Bineinteles ca eu,caprita,nu mai aveam somn la 6 ci un chef de joaca cu Paul.Numai bine ca s-a trezit si el si pana la 7 ne-am jucat incontinuu.Mama dementa ce nu-si lasa feciorasu sa doarma

Mycya off,te inteleg.Si eu am avut multe stari din alea,la un momentdat am si lesinat de la lipsa de somn si starile de ameteala.E cumplit.Trebuie musai odihna multa!!!!
Iar cu avorturile:no comment.Stiu,sunt rea,poate voi deranja multe persoane spunand asa ceva insa avortul e o crima pt mine.Nu te mai uita ca mai rau iti faci

Sorina

Otilia ce fain ca ninge la voi.Si noi abia asteptam ninsoarea si Craciunul.
Chiar de mult ma tin sa te intreb:acum cateva capitole spuneai ca la inceputuri fugeai cu oala de ceai prin casa pana ai vb cu pediatra.
EU am tras concluzia ca pediatra ti-a spus sa nu mai folosesti ceai la baita.Daca e asa de ce?

Crispo deja si dintisorul nr 2?Waw.La noi e alarma falsa,l-a verificat mama iar din experienta ei proprie m-a asigurat ca mai dureaza la noi.

Roxana bine ai venit printre noi mamico!!!!

Tina ar trebui sa trecem si noi pe nr 4 insa cam peste 2 saptamani.Lui Paul ii vin nr 3,caci nu e foarte gras sa nu ii mai incapagras el,ci lungut.Momentan asteptam sa mai terminam un bax de 82 buc.
Pupici la Tudor

Racusor

Pufeasco ce sectie ai terminat si unde?Din ce stiam la Iasi e sg facultate de textile,mai era pe la Sibiu o sectie dar profii ne ziceau ca s-a desfiintat.Mda,si eu tot inginera de toale,mai bine zis papuci

Iuhuuuu,maine dimineata vine tati sa ne ia acasa.Abia asteptam sa plecam,deci ne-a fost tare bine si aici tot mai bine e acasa la noi.


Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

merge?
fetelor, sunt zile in care desi sunt conectata, nu pot scrie mesaje.oare de ce? a mai patit careva?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput