Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***266***

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Simplyana, m-ai deprimat rau cu postarea ta, nici nu mai stiu ce vroiam sa mai spun in rest, legat de alte postari...De ce nu poti s-o iei pe Mura la voi? De cate ori scrii de Mura ma gandesc la Manole si la ce n-as da sa-l am iar langa mine!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Georgiana sa stii ac David o sa fie tare suparat ca n-o sa mai aibe vesti de la nora-sa, dar si eu. Macar poze sa ne mai pui

Fetelor la plecare el este mereu vesel, insa cand il duc urlaaa. Dau bere la toata lumea in ziua in care o sa-l duc la gradi si n-o sa planga.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Vroiam sa zic de la logodnica, nu nora



Ilinca pofta buna!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Cand am citit mesajul Giei am inceput sa plang nu stiu de ce . REspect dorinta ta de a ne parasi. Chiar daca nu ne cunoastem personal mie sincera sa fiu mi se pare ca o astfel de decizie este ca o despartire.... de tot ceea ce am trait aici impreuna toate.
Vb la modul general - aici am gasit ORICAnd sprijinul de care ai nevoie atunci cand suntem in dilema sau cand am devenit pe rand mame. REcitind saptamna trecuta odiseea sarcinii (de unde Ilinca povestea despre cizmele ei mov)am retrait emotiile fiecaruia dintre noi cand pe rand am nascut....
Eu va apreciez tare mult caci fiecare isi scrie oful si parerea atsfel incat cineva o va auzi si citi.
Suntem impreuna de ceva vreme ne-am maturizat si am evoluat impreuna. Este mare lucru pentru mine....
Ma inscriu si eu pe lista pentru luna decembrie la bran moeciu...sa vedem ce se va vota.


http://family.webshots.com/album/578687175WgUzWF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Monnvas, sa-ti traiasca famelia. Tocmai ce m-am ghiftuit cu 2 portzioace de praz. Is ca un sharpe boa. No, asta da mancare pe placul meu!
(huzband a prins discutia intre mine si Ela de intrebam io daca se poate retzeta ei fara ciocanele si atata m-a luat peste picior...ca daca o sa scrie vreo fata ca face "pui la cuptor" io o sa sar:"da' fara pui nu se poate face?" sau daca va zice cineva ca a facut gratar io o sa sar sa cer varianta de gratar fara gratar)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Curea ce ma bucur ca veniti si voi la intalnire

Ilinca pai si de ce plangi? E haios tare hasbund-ul tau

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Olga si eu ma bucur sa speram ca nu va interveni nimic.Noua pediatra ne-a recomandat sa il ducem pe radu la munte caci aerul ii face f bine.
Sa stii ca eu nu renunt voi mai face strigari pe aici pentru a ne aduna mai multe mamici petrecarete in club... Tu ai inceput sa faci o lista cu cine va confirma????
Asteptam vesti de la Aris , Ayla, Plici_plici...

http://family.webshots.com/album/578687175WgUzWF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, parca-s nebuna. Am notat undeva reteta de crema de zahar ars si nu o mai gasesc. A mai salvat-o cineva sa dea un copy paste, va rog?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

simplyana - m-am exprimat eu aiurea, scuze
crude de la 3 ani - riscuri alea, alea
"gatite" poti sa-i dai

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni




Asa da, pricep.
Din 4 fierte, cred ca am reusit sa-i "administrez" vreo 2 galbenusuri...noi avem probleme cu oul, e cah! Dar tot e mai ok decat cu ficatul. Pe ala n-am reusit sa-l camuflez nicicum, cum il simte, cum scuipa tot si nu mai deschide gura nici la soi de "bucaturi".
Si ciorbica de codorniz(prepelita) a iesit buuunaaaaa.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Fetelor, parca-s nebuna. Am notat undeva reteta de crema de zahar ars si nu o mai gasesc. A mai salvat-o cineva sa dea un copy paste, va rog?


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)


Haha, tu esti mai rau ca mine; io macar stiu ca am uitat s-o notez.
Deci un copy-paste ar fi binevenit, aveti mila de doua tufete gospodine wanna-be!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput