Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***266***

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui pikka

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Kea, eu zic ca nu are nimic pestele, numai sa fie tinut la rece. Eu i-am dat Evei de pe o zi pe alta.
Eu am facut aseara o ciorba buuna de tot, si in timpul prepararii m-am tot gandit la mihaela, ca vroiam sa o intreb de ce trebuie fiert separat borsul inainte de a-l pune in ciorba.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)


Borsul se fierbe separat pt a se mai distruge din microbi, plus se pastreaza altfel gustul.


Io stiam ca asa il opresti din fermentare.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Asha...Monnvas, super retzeta cu praz, azi o fac!! Maslinele alea...intregi sau fara sambure?



Intregi. Doar ca prazul fiind mai atzos, s-ar putea sa nu fie agreat de Sophi. Al meu scuipa prazul (i l-am si blenduit,doar-doar), dar maslinele le halea.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am fost si am recuperat piciul. Am intrat tiptil sa vad ce face. Se juca tare frumos cu bucatareasa si educatoarele(ceilalti copii dormeau). Ce m-a surprins este ca statea cuminte pe scaunel la masuta. Acasa n-ai sa vezi asa ceva, nu are stare. Cand m-a vazut a alergat repede spre bine si m-a strans tare in brate. Este asa de bine La plecare a mai stat putin si s-a jucat cu personalul, mai ales cu educatoare de care se vede ca este atasat deja. Eu zic ca este de bine Mi-au zis ca astazi a fost f cuminte de aceea nici nu m-au mai sunat sa-mi dea raportul.



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bianca distractie faina

Simply nu mai plange Poate o sa reusiti dupa ce va instalati mai bine sa o aduceti si pe Mura...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Olga, hai ca sunteti pe drumul cel bun! Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bianca - ma bucur ca ai reusit sa te organizezi in asa fel incat sa poti pleca la sibiu deabia astept sa te intorci proaspata-odihnita-ca o floricica (mai ai super-unghiile?)

olishka - pupacim davidutzul ca s-a acomodat asa de repede si bine
asa-i ca-i tare bine mamico?

simplyana - poate te ajuta un pupic ca altceva nu pot face

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Asha...Monnvas, super retzeta cu praz, azi o fac!! Maslinele alea...intregi sau fara sambure?



Intregi. Doar ca prazul fiind mai atzos, s-ar putea sa nu fie agreat de Sophi. Al meu scuipa prazul (i l-am si blenduit,doar-doar), dar maslinele le halea.

CRISTIAN (7.03.2009)

H
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Ha, da' cine crezi c-a intrebat de retzete pentru Sophi? E deja totul la cuptor, for me me me!! (maica-mea si huzband sunt foarte reticentzi, ma indoiesc ca-mi vor onora mancarica, foarte bine, o sa bag de-o sa ma sparg!).

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Salutare,

Am intrat scurt sa imi cer scuze pentru starea de ieri si, ca urmare, pentru actuinile suparatoare pentru majoritatea lumii. M-am simtit si eu pusa la zid si am considerat anumite comentarii ipocrite, venite de la lume care de fapt, au judecat lucruri similare, la fel. Dar, imi merit comentariile si fac mea culpa. Flori, nu sper sa nu te fi suparat, caci stiu ca te-ai suparat, sper doar sa nu mai fi suparata de-acum incolo pe mine. Si apropo, eu zic sa ii iei lui Rares aparat din ala (nebulizator) ca e chiar ok in multe afectiuni si mai ales in perioada asta...

In alta ordine, am decis sa "parases" si eu forumul si desi ma gandeam ca nu trebuie sa anunt public asta... totusi, n-am cum. Am investit muuulte emotii si un pic din mine in aceasta relatie cu voi, oricat de virtuala a fost ea.

Decizia nu e datorata discutiilor de ieri ci... unor probleme care imi iau mult timp sa le rezolv si deci, si energie! Asadar, "ultimele cuvinte" vizeaza indemnul de a va bucura de perioada asta minunata a copiilor vostri si mai ales, de a va bucura de voi! Cu toata ajunsurile si neajunsurile vietii de zi cu zi!

Last, but not least, sa mai zic:

Olga, ma bucur ca David face progrse la cresa. Sa nu uiti de bere!
Pisigri am vruts a iti mai zic de muult ca imi place foaaaaarte tare blogul tau. E unul REAL si se simte autenticitatea celor scrise de tine. Nu sunt... chestii vagi. Iti da senzatii reale!

O tuturor si un laaarg sa va tina de cald iarna asta!

Cu bine, g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Anamariame, presupun ca i-ai zis doctorului la telefon de respiratia sau tusea shuieratoare, daca era urgentza ti-ar fi zis sa mergi cu ea...hai ca imediat e 16! Esti si tu acasa la ora aia? Multi multi la Eva mica, sa se faca repede bine ca imediat e ziua ei

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Georgiana, se accepta lipsa ta pana-ti rezolvi problemele, mai mult nu, daaa? Ai tu destula energie sa le rezolvi pe toate!! Nu-i destul ca au disparut atatea tufete din vremurile "de aor" ale odiseei gravidoase? Ai uitat cum asteptam noi vesti despre Hector cu sufletul la gura?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput