Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***266***

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

m-ati naucit cu atatea retete
ce mi-as baga si eu furculita un pic macar sa iau o gura din fiecare

meniul de astazi:
9-Lapte cu cereale; Tartine cu unt si miere
11-Fructe asortate
12.30-Supa de pui cu galuste; Ficatei de pui la cuptor cu piure de legume; Trigoane cu branza
16-Fursecuri cu nuca de cocos si scortisoara;Iaurt



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Simplyana, am uitat sa zic ieri. Eu, in ultimul timp, ma uit la LIE TO ME si-mi place. De BROTHERS AND SISTERS m-am cam plictisit, ca l-am bifat si pe ala.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Doarme baiatul meu Astept sa ma sune directoarea sa-mi spuna ca s-a trezit.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Haaa, Gianina, ce simpatica esti, cum sufli tu in iaurt! Eu intrebam de fapt de oua de prepelite crude, daca ati inceput sa dati sau nu, ca eu vreau sa-i dau si nu stiu cum sa-l fac sa inghita si nu prea am nici curaj, ca nu am garantie despre sursa si etate. Ca numai ce gasisem schema de admin pe tata gugal pt copii sub 2 ani: 2buc/zi. timp de 30 de zile. Crude. Si tu zici ca dupa trei ani, gatite...Ma cam bagasi la idei, dar ii dau fierte azi oricum, ca altele n-am. Si ciorba e cu carnita de prepelita, ca asa fu planul de aseara.
Si totusi, rezonul meu nu ma prea ajuta, de ce DA oua de gaina de la 6-8 luni, si de prepelita NU? Ca e si mai dietetic, si mai bogat in "bunatati"...? Contine si nasoale?

Anamaria, ne-or lamuri ele doctoresele cand or apare pe-aici, dar pana atunci fugi la doctor cu Eva, ca si eu am un feeling ca e ceva grav daca respira cu suierat.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Anamaria, Oli, Anaan, merci de sugestii cu serialele, le probez pe toate, fiti sigure, ca sunt maaaare consumatoare. Aseara nu m-am mai uitat la nimic, am curatat cartofii si i-am abandonat, sunt si acum innegriti in bucatarie. Asta pt ca am vb cu sora-mea si mi-a zis ca Mura plange din senin, adica de dor, si am simtit si la ea o iritare, ca nu se descurca bine, ca Mura e rasfatata, si nu mi s-a parut ca o iubeste cu stiu eu ca merita Murocu' meu. Si m-am umflat de plans toata seara. Luca se tot uita la mine, si neintelegand care-i faza, imi mai ardea cate o scatoalca (cu gherute, ca-s toata numai liniute pe fata, de zici ca m-am luptat cu gheonoaia), sa am de ce plange, nu asa, degeaba. Hai ca iar m-a apucat...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

simplyana - m-am exprimat eu aiurea, scuze
crude de la 3 ani - riscuri alea, alea
"gatite" poti sa-i dai

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Buna,Pupam pe keutu ca multe cazaturi a mai luat.Am notat toate retetele sa vad si cand o sa le fac pe toate.Ciorbita facuta ieri nu a fost apreciata, s-a mancat dar doar asa ca am stat eu in bucatarie.Anamarie, du-te la doctor sa se mai uite la ea, la copii mici evolueaza foarte rapid bolile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Poate-s inconstienta, dar nu ma mai duc cu ea nicaieri prin spitale sau cabinete, la ora 4 vine dr acasa sa o vada si astept pana atunci.Sunt cu inima ghem.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Offff, imi are asa rau cand aud de copiluti bolnavi.
ANAMARIAME, mai ai 2 ore si vine medicul. Sa speram ca o sa iti dea un tratament si Eva o sa se faca bine repede.

Eu am terminat de bagajit (ca plec la SIbiu), am dowload-at Baby Einstein in valoare de 17 GB, am facut DVD-uri ca sa pot sa golesc laptopul, si acum am timp liber pt mine. Adica stau pe net si imi clatesc creierii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

bianca drum bun si distractie placuta!!

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput