Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***266***

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Simplyana, m-ai deprimat rau cu postarea ta, nici nu mai stiu ce vroiam sa mai spun in rest, legat de alte postari...De ce nu poti s-o iei pe Mura la voi? De cate ori scrii de Mura ma gandesc la Manole si la ce n-as da sa-l am iar langa mine!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata


Pai ILINCA, situatia i cqam instabila si pt noi, oamenii, in momentul de fata...de ex. la sfarsitul lunii ii expira lui Mimi contractul de 3 luni proba si el nu vrea sa mai semneze un altul pe perioada nedeterminata, ca nu-i place proiectul la care lucreaza si nu prea-s profi aia de pe-acolo. In afara de salariu, jobul e un fel de downgrade pt "cariera" lui. Si a aplicat la firma de dedesubt , care cica-i mai motzata, si are de facut un test pt aia. Daca nu reuseste la astia, a mai ochit o firma prin Barcelona, dar acum am aflat ca el de fapt ar vrea la Londra . Asa ca nu stim prea bine cum si ce e in viitor, nu stim limba (sa ne putem certa cu vecinii pt caine), nu avem masina, spatiile sunt foarte mici peste tot (daca vezi casa scarii te crucesti, nu ai loc sa te intersectezi cu cineva pe scara cu o plasa in mana, sunt 4 usi pe etaj si numai intre 2 din ele e loc pt intrerupatorul de la bec), peretii sunt extrem de subtiri, se aude tot ce se vb la vecini in casa, iar noaptea nu mai spun...zic doar ca vecinul "al batran" tuseste cam urat in ultima sapt), inca n-am vazut vreun loc unde as putea sa-i scot lesa Murei macar pt 5 min, si ea nu se usureaza in lesa, ca e rusinoasa, etc. Si ce fac in primavara cand mi-oi cauta job si gradi pt Luca? Ca mandra s-a dezobisnuit demult sa mai stea singura in casa. La Bucuresti incepea sa faca scandal dupa vreo doua ore sola. Si nu prea cred ca vrea sa ma vada careva dintre voi cum ma face zmeu cand ies cu ea, chit ca l-as avea balast pe Luca. Chiar nu-i usor, si cand ii trebe, ii trebe, ca e Mimi, ca nu e! In fine, si eu imi doresc sa ne stabilim cumva odata si sa o aduc. Ori sa-mi iau lumea in cap si sa ma duc eu la ea...

Si multumesc mult fetelor de imbarbatare.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ce-mi place trendul asta cu bucatareala de pe aici...

Trag si eu cu ochiul.

Eu in 2 ore voi fi plecata. Acum ii dau luiVladimir iaurtul si apoi ciao. Parca sunt tuta. Atat m-am tinut sa plec si acum cat a dormit am stat cu el si l-am tot pupat si mi-era asa de drag de el si ma simteam vinovata ca osa plec.

Dar stiu ca plec pentru binele lui ca am inceput sa nu mai am rabdare si el saracul nu are nicio vina ca ma enervez eu repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Bianca, drum bun si distractie placuta, nu te mai simti vinovata, ca trece timpul rapid si iar te trezesti cu el in brate plocon. Profita si fa-ti de cap! Poate si Vladimirescu vrea sa scape de tine, sa mai schimbe si el peisajul...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Anamariame, cum e Eva? a vazut-o doctorul?
Georgyiuly, eu nu-s la curent cu toate...inca, dar te-am vazut pe lista "neagra". So, ce face burticutza?
si gogosica dintoasa.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

SIMPLYANA,ma gandesc ca va e greu insa daca trecdeti de perioada asta de greutati apoi o sa fie ok.

Eu zic asta pentru ca in 2005 cand am fost plecata in SUA m-am simtit ciudat pot spune.

CUm am trecut de poarta de imbarcare din aeroport m-am simtit ca vaca care scapa in lan. Eu, care eram din Bucuresti, faceam facultatea in Bucuresti urma sa stau singura 4 luni de zile. Tot timpul mi-am dorit asta. La inceput a fost ok.Erammega entuziasmata. Dupa vreo 2 luni de munca mi-era greu sufleteste.

Desi stateam cu o romanca in camera, seara vorbeam in engleza fara sa ne dam seama. Imi era dor de orice legat de casa desi acolo aveam orice.

Iar acum, dupa 5 ani, sincer va spun ca regret ca nu am ramas acolo. Aveam cum sa raman legal, aveam unde sa stau si ce sa fac dar proasta de mine si-a ascultat familia sa vina in tara sa isi termine facultatea si sa faca un master ca apoi sa imi pun diplomele in ramam.

Deci, ideea e ca e greu. Dar daca treci de hopul asta care este extraordinar de greu apoi uiti repede si te acomodezi...si o sa vina si MUra la voi.

Ma scuzati ca am scris atat dar asta e un off de-al meu. Puteti sa o luati si ca tema de weekend (aia cu regretele).

Va pup acum ca ma duc sa ma rujez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Bianca, o sa-ti prinda bina calatoria, o sa vezi!Vladimirescu mai schimba si el peisajul, tu te relaxezi si sa vezi ce faina o sa fie ralatia mama-fiu cand te intorci.

Si ce te scuzi ca ai scris "atat", mie mi-ar placea sa scrii mai mult mereu...dar n-o prea faci, si iaca un regret de-al meu!


Anamaria, a fost dr. la Eva?

Simplyana, greu cu Mura..., insa vad ca stii si tu ca, deocamdata, ii e mai bine acolo unde este, dar o sa va regasiti voi, nu ma indoiesc de asta.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

BIANCA, gata, sunt barbata si nu mai mai smiorcai! Promit sa "living la vida loca" si pt tine, chiar daca tu te dai "of road" in timp ce eu stau in casa si ascult telenovelele vecinilor! Si lasa regretele, ca poate nu l-ai fi avut pe Vladimirescul ala demential acuma daca ramaneai in SUA. (sper ca nu stricai machiajul)

ANAAN, .

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart.apr09 spune:

Va poftesc la capitol nou.

Mergi la inceput