La Dovlecelu' Vesel (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Vik,i-am aratat si sotului mesajul tau si ne-am luat cu mainile de cap Am stat pana acum sa scormonim netul dupa informatii in ambele limbi.
Eu tocmai ziceam ca inlocuiesc zaharul cu miere si sunt tare dezamagita:((( Am gasit ceva informatii cu un mod de preparare al zaharului care il face mai putin nociv cica..va las link

http://www.daciccool.ro/sanatate-si-frumusete/alimentatie-sanatoasa/1133-zaharul-invertit

Si te roaga mult,mult sotul meu cand si daca ai timp,sa ne spui cam in ce procentaj au gasit metalele grele,pesticide si ce mai era pe acolo Ca el e injiner si tre sa masoare tot:))
Multu mult

Alge noi punem in supa(in stil japo) si in rest le mancam asa uscate/semi,invelim triunghiuri de orez cu ele.Sau se mai gasesc si maruntite bine,arata ca un fel de oregano(aonori le zice si contin f mult fier),eu i le presar lui Josh peste orezuc.Cea mai mare incredere insa o am in cele care se vand raw,la raionul de peste&fructe de mare...sunt nspe mii de feluri si cred ca de acum de acolo o sa ma aprovizionez pt ca sigur baga ceva preservatives in astea uscate..desi sot zice ca au un cod alimentar ff strict.

Hai ca daca mai aflu ceva scriu

Raluexact,scade limita suportabilitatii la stres cand esti cu mintea in alta parte.Plizz spune si tu ceva de zaharul ala invertit cand ai ceva timp

Ma duc la nani,v-am pupat

Mihaela cu Joshua scump si drag 09.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Sal!

Oare zaharul ala brun care se spune ca nu e rafinat nu e o varianta mai buna decat zaharul rafinat? Eu as mai face o prajitura cu branza, un chec la copii. Si asa David mananca prea mult dulce din vina de bunici, vecini, cunoscuti care sunt tare darnici.

Maria, operatia e singura varianta? iti pun acesta intrebare ca am citit mesajul lui vik care spunea ca la cael copil s-a rezolvat de la sine pe la 2 ani.

Monica, esti mai bine?

Eu ma uit la CM de gimnastica. Am rams in urma cu noutatile ca nu stiam ca Belu e din nou antrenor.

Miha, multumim de link. Ma bag la studiat.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

hello doamnelor,

slaba miscare pe forum, huh? sau voi asteptati ora 12?

diamar din pacate am 3 pareri care spun acelasi lucru: testicolul nu va cobori de unul singur. dimpotriva, e in urcare. deci, Doamne ajuta.

asta cu zaharul invertit si eu o stiam de la mama. de fpat asta imi spunea ca facea cand eram mica ca sa beau ceaiul, pe care eu l-am urat toata viata mea. ea spune ca prin invertire se mai schimba pe acolo structura chimica.

cat despre zaharul brun...multe sunt naspete, adik e zahar alb colorat. dar nu tot.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

monikus actioneaza in asa fel incat sa-ti fie tie bine. imi pare rau ca s-a ajuns aici si acum vorbesc si de forum in general. sper sa keep in touch pe facebook si sa ne incanti cu poze cu frumosul tau.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ma pregateam sa raspund la atata lumeeeee bunaaaa, si aveam scris intr-un notepad nesalvat . Si lui Alex i se pare cel mai interesant butonul ala mare de la laptop, asa ca am pierdut tot . Data viitoare scriu in word, ca aia salveaza din cand in cand...

Oricum acum nu pot scrie pentru ca e treaz si plin de energie. Acum a reusit Relu sa-l pacaleasca sa se plimbe cu el prin casa, de obicei nu vrea sa plece de langa mine. Asa am putut si eu sa pap.

Sper sa pot scrie acuma seara. Aseara doar la 11 l-am putut adormi .


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

O zi din viata mea la gradinita

De dimineata m-a imbracat mama cat a putut ea de gros. Erau afara 5-6 grade. Si-a calcat pe suflet si pe mandrie si mi-a tras niste strampi maro de balerin (fara pisicuta, pt cunoscatori) si pe deasupra niste pantaloni vatuiti primiti de la tanti cea cu liliacul. Geaca groasa si caciula ...si manusile si le-a bagat la ea in buzunar neavand curaj sa mi le puna.
La vaccin m-a tinut tata si eu am urlat cat am putut de tare ca in camera vecina unde se mai vaccina un bebelus mic ...nu te mai puteai intelege om cu persoana.

Ajuns acasa am tras un pui de somn si apoi, imbracat mai lejer am purces la gradinita. Acolo sunt foarte bucuros, cel mai bucuros. Scap de mama si ma joc cu copilasii si cu atatea jucarii frumoase.
Partea cea mai faina e cand vine mama sa ma ia acasa.
Azi cand m-a vazut i-a cazut fata pana la pamant: eram imbracat complet cu alte haine, care nici macar nu erau ale mele, cele aduse de schimb pt accidente la locul de munca.
O vad ca intreaba repede daca am vomitat si se jeleste ca de dimineata am fost la vaccin. Isi revine putin cand afla ca am mancat portocale si banane si le-am strans cat am putut de tare si toata zeama si pulpa le-am dat pe hainute.
Doamnele au uitat care e gentuta mea si mi-au dat alte haine dar eram frumos ca un pui drag.
O vad pe mami ca se albeste iar. Doamna ii spune: stiti, asta nu e tot. Am incercat sa-l invatam sa bea cu canita fara capac si se descurca minunat. Normal ca ma descurc ca exerseaza si mami acasa cu mine.
Toate bune si frumoase pana imi vine ideea ca, asa cum eram cu pantalonii uzi si cu ceva muci la nas sa alerg glont in groapa cu nisip. Nisipul, interior finnnn, plin de vase si canute din plastic. Umplu una cat ai zice pas si mi-o torn in cap asa de sus pana jos.
Programul meu fiind oarecum terminat, era de-acum 4 si 10 ...toata lumea isi vedea de treaba, ca mai am colegi care pleaca la 6 si mama draguta incerca sa ma prinda....sau sa ma scuture de nispul lipit de blugii uzi si de fata.....sau sa incerce sa rada de parca era ceva amuzant.....
Mai scap odata si iar fug la un casetofon ca sa apas pe butoane.
Ma prinde mama din zbor si ma ia pe sus. Atunci ma incordez si incep sa tasnesc lacrimi asa cum stiu eu sa fac in cazuri speciale. Nu tine. Mama vrea sa ma scoata pe usa afara si atunci incep sa-i dau palme in cap.Sa-i intre mintile undeva ca eu vreau sa ma joc frumos si ea nu ma lasa
Afara am amutit brusc, era frig si imbracat bine in carutul meu drag ma uitam la masinile care treceau ....
Acasa am inceput iar sa ma joc
...........



Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

seara buna si de la noi!

eu intru scurt, direct si la subiect ( nu va suparati pe mine, nu?):

sotz vrea sa imi ia o masina de spalat vase (cado) si acum umbla brambura prin magazine.
a mai citit el si pe forumuri, a mai intrebat pe la unul pe la altul...dar m-am ganidt ca voi ma puteti lumina, si astfel va intreb si pe voi: pareri pro/contra.

sar'na d'avance.

manga- pe unde mai esti? Mi-a parut bine ca te-am cunoscut pe tine si flacaul tau ca io asa sunt, mai repede vin la intalniri cu voi, decat cu scrisul pe forum, ca nu reusesc sa citesc tot, si nu imi place sa ma prezint cu teme nefacute...sunt mai tocilara

vik- multumim de informatii , si la fel pentru mesajele ralukai pe care le citesc cu mare interes.

monica- ca bine ai mai spus! mi-a placut ca ai spus lucrurilor pe nume.

incerc si eu sa recuperez cate ceva din urma, sper sa fie de bine si de hahaiala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

Primiti cu capra?

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha74

seara buna si de la noi!

eu intru scurt, direct si la subiect ( nu va suparati pe mine, nu?):

sotz vrea sa imi ia o masina de spalat vase (cado) si acum umbla brambura prin magazine.
a mai citit el si pe forumuri, a mai intrebat pe la unul pe la altul...dar m-am ganidt ca voi ma puteti lumina, si astfel va intreb si pe voi: pareri pro/contra.

sar'na d'avance.

[


PRO DRAGA, PRO!!!!

Eu nu pot trai fara ea, fara ea, fara ea....sunt mai multe ele, dar doar una e masina de spalat vase .

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Salutare!

Primiti cu capra?

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.


Primim,primim !





Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)
Alex & Razvi
_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput