FIV DR. DRAGOS ALBU 14 BRAVO LUMI

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar

Lumi,tu la ce ora ai facut pregnilul?dar punctia?in ziua punctiei ai mai facut ceva analize?eco?..acum sper sa nu crape foliculii pana joi stiti ca sunt in perioada cu idei putine si fixe

pupicei



Lili,l-am facut seara la sapte jumate iar punctia am facut-o pe la opt si ceva dimineata
In ziua punctiei nu am mai facut nici un fel de analiza,nici eco
Pupici


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristico,e frumos ce spui tu acolo...e ceva normal intr-o lume normala...numa ca noi traim in Romania...unde totul se intampla altfel decat e normal.
pana sa faca IMSI si PICSI nu crezi ca ar trebui macar sa-si amenajeze o sala de bun simt pentru punctie si un salon de refacere tot de bun simt in locul debaralelor acelea meschine???macar sa faca transfer de blasto???macar sa se respecte programarile si sa nu mai stai ca un milog pe la usile lor,pe banii tai si pe timpul tau??? sa lucreze Sambata si Duminica???...procedura asta nu-i tocmai floare la ureche si ar trebui atentie maxima acordata.
eu sunt una din cele care trebuia sa fiu punctionata intr-o Duminica...ca asa cadea...si mi-a fost spus in fata,sec:ma faceti o zi in plus de stimulare ca doar n-o sa vina toata echipa de acasa pentru dvs. in ziua de Duminica.
buuuuun...am inghitit galusca...deh ...eram "tanara" si nestiutoare in ale Fivului si eram coplesita de tot ce mi se intampla asa ca Dumnezeu mi-a luat glasul si capacitatea de a protesta.
Luni am facut punctia...Miercuri am facut ET si am cerut crioprezervarea embrionilor ramasi...numai ca surprizaaaaaa......marea embrioloaga Mustata mi-a spus in fata,sec:
-aaaa...pai crioprezervarea se face in ziua 5 si asta cade Sambata...o sa fac crioprezervare in ziua 4 ca sa nu vin si eu de acasa,sa-mi stric weekendu.


pai sa mai indrazneasca acum sa-mi sugereze vreun medic asa ceva...ca daca nu-l mananc cu fulgi cu tot.
tare proasta mai eram acum 3 ani

acum ,ca Albu este coordonator de program...poate sta in puterea lui sa schimbe lucrurile.
sunt 2 variante:
1-daca este un tip puternic poate aduce un suflu nou sectiei MMF,isi poate impune punctul de vedere patronilor clinicii si-i poate convinege sa faca ceva investitii-care sunt necesare din punctul meu de vedere.
2-daca este un tip slab se va lasa impovarat cu din ce in ce mai multe sarcini si va ajunge sa fie suprasolicitat si de aici pasul catre greseli e foarte mic.
din punctul meu de vedere face prea multe deja:si managementul programului si proceduri Fiv/IA si monitorizari si operatii si nasteri si monitorizari sarcini.
in strainatate nu prea se intampla asa ceva...fiecare are patratica lui si pe aia se desfasoara...de asta apare si performanta.

chiar se poate...in alte locuri se poate...sa ai parte de atentie si respect-pentru ca da ,mi se pare lipsa de respect fata de clienti sa-i lasi sa astepte cu orele pe la usile cabinetelor,in conditiile in care platesti pentru serviciile solicitate...si platesti tocmai pentru a nu mai fi umilit pe la usile unitatilor sanitare de stat.
am zis clienti pentru ca noi asta suntem pentru ei...mai presus de dorinta lor de a ne oferi "sanatate de 5 stele" sta dorinta lor de a face profituri ca doar asta e scopul oricarui bussines.

eu sunt clienta cu state vechi pe la ei...am trecut pe la majoritatea specialitatilor,stiu Medlife-ul ala cu ochii inchisi...asadar consider ca in timp mi-am putut forma o parere destul de obiectiva.
am observat ca numai la MMF e debandada asta de nedescris,ca nu se respecta nicio regula,nicio programare...ca totul e cu dosu' sus...si daca indraznesti sa-ti exprimi nemultumirea in mod absolut comunist ti se inchide gura,motiv pentru care am considerat sectia prost manageriata.
mari "meciuri" am avut eu cu asistentele si fatucile alea de la receptie-care ,intre noi fei vorba,cred ca-s angajate dupa crietriul:care e mai aeriana,pe aia o angajam.
acu' m-au invatat si cred ca deja se tem de gura mea ca nu mai am surprize din partea lor...nici nu as mai accepta sa fiu tratata prost pe banii mei si pe timpul meu.

repet,daca Albu e un tip puternic,meticulos si riguros poate imbunatati activitatea si implicit rezultatele sectiei ...daca e o palarie prea mare pentru el..iarasi se va putea vedea in functionarea si rezultatele viitoare ale clinicii.
eu sper din suflet sa fie asa cum visezi tu...cu bucurie as veni aici sa-mi exprim incantarea.

sa nu inteleaga cineva ca am ceva cu Albu...dimpotriva, imi place foarte mult,este medicul meu ginecolog si va ramane pentru multa vreme,sper.
insa eu nu ma regasesc in categoria celor care cad in adoratie pentru un medic...oricare ar fi el.
parerea mea strict personala despre Albu este ca e un medic calm,atent,profesionist,comunicativ,usor fricos.
asa cum spunea cineva intr-o postare anterioara...nu e un medic atins de geniu dar nici un medic superficial...e un medic ok,asa cum ar trebui sa fie toti medicii.

hai ca m-am intins cat o pomana tiganeasca...da in seara asta am chef de vorba.



3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Lumimar, tu ai luat AC inainte de tratament?
Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Neatza fetele,

Rica69 bine ai revenit cu optimism. Din cate stiu eu si Lumi a luat AC pentru ca a facut protocol lung ca si mine si Maria81.

Lumi: unde e cafeluta? Hai c-o dau eu azi, cu lapte sau fara, cu zahar sau nu, sau ceai, ce vreti voi.

Aristica, al meu n-a suferit de problema asta, dar daca crezi ca pot ajuta cu ceva, cu semnaturi sau prezenta, sunt aici.

Despre mine, nimic, sunt bine, zuza ca deh, asta sunt, inca mai caut simptome. Trece greu timpul pana la prima eco programata de ziua sotului pe 8 nov, ca de ziua mea pe 4 nov era ocupat deja.

va pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Fetele m-a anuntat ca joi fac punctia si sambata ET.
Voi dupa ET cat ati stat la pat la clinica?
la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaia spune:

sal sunt mai noua pe aici, am facut si eu un fiv la albu, pe 19,10 am facut punctia si pe 21,10 embriotransferul, as avea nevoie de sfaturi, de la voi,vad ca multe lucruri scrise aici nu prea imi dau sperante.multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

honeysbuna cafeluta ta de dimineata
Eu am uitat de ea ,a trebuit sa plec devreme la serviciu ,insa promit ca o sa ma revansez
Ricaam luat ac pe o perioada de 14 zile
Mikaia,embrionasi lipiciosi iti doresc,sa stea la mamica lor noua luni in burtica
Sper sa nu stai mult pe aici si sa treci cat de curand la odisee
Crezi in sansa ta pana la capat si vei vedea ca va fi bine
Pupici

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Honeys,Maria,Amacuba va pup cu drag ,imi este dor de voi



Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Lily,iti tinem pumnii pt joi
Eu dupa et am stat cam o ora si jumate pe masa,apoi am mai stat inca 40 min in pat in camera aceea,si a continuat statul si in camera de hotel inca doua zile
Pupacei ,bafta multa si curaj maxim



Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Mikaia, eu cred ca si optimismul conteaza destul.
Asa ca, spera si roaga-te. Ai exemple pozitive si negative pe forum; pana la test ia-le pe cele pozitive, nu ai nimic de pierdut.
Tinem pumnii si daca scrii mai des, te vei simti mai bine, cred eu.

Pup toate fetele, fara exceptie.

DOAMNE AJUTA.

Mergi la inceput