FIV DR. DRAGOS ALBU 14 BRAVO LUMI

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

LYLY FI TE ROG PUTERNICA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amacuba spune:

neatza fetelor
lyly iti tin pumnii si sunt alaturi de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Buna dimineata fetelor sa aveti o saptamana plina de reusite
Va invit sa savuram impreuna cafeluta de dimineata
Rica,
Lilysucces si mergi increzatoare pana la capat si totul va fi bine.Iti tin pumnii si Doamne ajuta
Pupici la toate fetele



Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

mai fetelor!
Eu vreau sa-l intreb pe maretul Albu - ca deh, acum e si mare sef, deci cred ca are mai multa putere de decizie - de ce nu investesc mai multi bani in laboratorul de la MedLife. Sa va zic de ce: infertilitatea nu-i doar feminina, ci si masculina, sau de ambele feluri, sau inexplicabila. Ei bine, pentru cea masculina ce-i de facut? ca pentru sarmanii sotiori e nevoie de tratament diferit, de electie mai avansata a gigeilor, iar Albu degeaba citeste bine-n vagine, daca n-are un doctor de putulici bine specializat si care sa aiba un laborator performant. Deci eu deja oscilez intre Gynera-Bucuresti, care face P-ICSI si-l are pe urologul Damian si o clinica din Viena care face si ICSI si IMSI si PGD. Costurile la Gynera-s o leaca mai mari. In Viena sunt cam ca la medlife. mie mi-e drag Albu, dar cu puta sotului ce ma fac?

Iar eu ma gandeam asa: daca mai sunteti in situatia noastra, nu vreti sa incepem sa bombardam site-ul si pe Domn doctor cu intrebari despre fiv cu P-icsi si IMSI, deci despre o mai buna dotare a laboratorului, care ne creste si noua sansele de a fi mamici?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Buna fetele
Am fost la eco azi:vestea buna:nu mai am lichid in uter...si o veste mai putin buna:nu a crescut endometru(are 6,62),e aproape ca sambata.....mai fac azi 225 de menopur si maine preganil si joi punctia.Joi hotaram cand fac ET...eu i-am zis ca dc nu e bun endometru sa inghetam embrionii si a zis ca este o varianta...oricum hotareste si in functie de ce fel de embrioni am.....acu nu stiu cand as putea sa fac ET,ca eu stiu ca sambata si duminica nu face ET.....poate or lucra si sambata.....
am cerut ceva pt endometru si nu mi-a dat nimica.....
credeti ca mai creste endometru?el a zis ca incercam sa ne bazam pe 5 foliculi,3 crescusera mai bine(18,19,19) si veneau 2 din urma (aveau cam 14si ceva),azi era estradiolul 1350 si progesteronul 0,7(inainte de ultima stimulare din seara asta)
Ce sa mai zic...cu DD inainte!
pupici la toate fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Ari ,f buna ideea ta...de acord cu ea! io as propune sa isi extinda programul de punctii si ET si sambata si duminica...ca dc ne vine sorocu taman atunci???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Bravo Lily,foliculii au crescut conform grafic iar cei mici vor mai creste pana la punctie.Discuta cu dr si hotarati impreuna ce si cum
si pana la sfarsit va fi bine,fii increzatoare pana la capat
Pupicei




Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Lumi,tu la ce ora ai facut pregnilul?dar punctia?in ziua punctiei ai mai facut ceva analize?eco?..acum sper sa nu crape foliculii pana joi stiti ca sunt in perioada cu idei putine si fixe

pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

e doctorashu Albu la stiri la Antena 1


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Si maine o sa fie din nou, tot la stirile de la 19!

Mergi la inceput