FIV DR. DRAGOS ALBU 14 BRAVO LUMI

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Honeys, Lumi felicitari! Dumnezeu sa aibe grija de voi si de minunile din burtica.
Luminita42 ce a trecut timpul!
Maria imi pare rau! insa cred ca varsta te favorizeaza, asa ca nu dispera!
Lyly buna productie. Mergi mai departe.
Babyblue iti inteleg supararea si frustrarea. Si eu am incercat sa gasesc vina in alta parte (la doctor, embriolog, la mine), insa din pacate Dumnezeu este primul care intervine in aceasta problema.

Mirelush pup fata bortoasa cu tot cu continut

Am fost pe 20 Octombrie si mi-am facut AMH-ul la Synevo. Rezultatul va fi gata dupa 3 Noiembrie.
In functie de rezultat ma gandesc daca mai incerc inca un FIV sau nu. Oricum, nu la Zadori: poate la Budapesta sau cine stie poate aici, la Albu.

Va pup si va doresc un week-end cat mai placut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Rezultat ziua 14 de la et 245,8
Va pupacesc pe toate si sper sa simtiti toate,cat de curand bucuria pe care o traiesc eu acum


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

LUMI CRED CA AM 2 NEPOTEEEIIIIIIIII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui inna08

LUMI CRED CA AM 2 NEPOTEEEIIIIIIIII!!!



Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Lumi,am mai zis si zic ca, sunt 2
Violeta, sper sa ai un AMH cat mai bun
Maria ,ce faci fata frumoasa?cum esti? stiu ca e greu,dar vb fetelor.... ai atul varstei....acum ocupa-te de servici ...fa o pauza de 3 luni si din februarie pe baricade.....putere multa!
Inna,tu cand te apuci de stimulare? sau deja te stimulezi?scuze,dar baba nu a retinut
Ama
Elenus
Honey
Bebita eu sper ca o sa treci cat mai repede de perioada asta....si sa ai putere sa o iei dela capat.......raman la parerea mea ca ultimul cuvant il are DD...doctorii sunt si ei doar oameni
Mirelabaieteii si mamica...lasa ca slabesti tu...important e sa duci sarcina la capat cu bine
Voi ati luat dupa vreuna dintre voi dupa ET,Medrol?ca mie mi-a zis Uschi sa iau...stiu ca Lumi nu a luat....vreau sa ii zic dr maine sa imi dea...
maine ma duc la eco....sa vad ce mai zice...cred ca imi mai face inca o eco sapt viitoare ca sa imi zica de punctie...parca foliculii tb sa aibe minim 18 mm ca sa imi faca punctia? acum am alt stres ca nu cresc destul de repede(v-am zis ca sunt in perioada in care am idei putine si fixe.....mie mi s-au parut mici dupa 6 zile de stimulare(cei 3 cam de 10 mm si cei 2 cam de 6 mm) si endometru avea doar 4...dar a zis ca este din cauza dipherilinului...pai atunci cand mai creste??...este o fata care vine odata cu mine la eco,a inceput stimularea dupa mine,la 2 zile, si i-a zis ca ii face punctia miercuri... si vroiam, sa va mai intreb ,pe voi v-au durut saniipe perioada stimularii?ca ma dor asa pe lateral...o fi din cauza stimularii???
la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

LYLY EU INCEP SA IAU AC DE PE 27 OCTOMBRIE -21 ZILE.DECI MAI AM PANA SA INCEP STIMULAREA!LA MINE AU FOST PROBLEME LA SERV.(LUCREZ LA AC.INSTITUTIE CA SI MARIA NUMAI CA IN ALTA LOCALITATE) SI DE ACEEA AM SCHIMAT SCHEMA DE STIMULARE PENTRU NOIEMBRIE!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Lily vom vedea la prima eco,sa dea DD sa fie bine si indiferent de numarul lor eu sunt foarte fericita si ii iubesc de pe acum,
Tu ce ai facut la eco,te asteptam cu vesti bune
Fetelor va pup pe toate si va doresc un week-end placut si linistit


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Lumi,
Am stat cu sufletul la gura pentru tine. Astazi am aflat ca ai reusit. Felicitari mamico!
Honeys felicitari din suflet de fapt tu ai spart gheata.
Sincer reusitele voastre imi dati puterea mai incerc. De abia astept sa ajungem acasa sa o luam de la capat.
Cu Dumenzeu inainte.
Va pup si imbratisez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Din pacate vestile nu sunt bune...au mai crescut 2 foliculi,din punctul meu de vedere destul greu am reactionat la tratament(de fapt la ultima IA pe care am vrut sa o fac am intrerupt-o pt ca nu au crescut foliculii de la puregon)...insa am lichid in uter,care scade sansele de nidare.......dr a zis sa ma vada si luni ...si poate facem IA....a zis asa, cred, ca sa fac totusi ceva...stiu deja rezultatul...m-am resemnat.....a zis ca lichidul mi-a aparut din cauza stimularii....

la toate fetele si va astept cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

lyly_mar iti tin pumnii Doamne ajuta sa fie bine indiferent ce vei face

va pup pe toate

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput