FIV DR. DRAGOS ALBU 14 BRAVO LUMI

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Buna dimineata fetelor!Am preparat cafeluta si va invit sa o savuram impreuna
Pupici la toate fetele fara exceptie


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amacuba spune:

neatza fetelor si un pentru fiecare.pe mine m-ati cam uitat dar tabar eu pe voi
lumi mama, dormi soro mai mult ca esti prima mereu.puii tai mici trebuie sa doarma ca sa creasca si sa se faca mari.
mire pup dulce fata si pe motanei
maria da un semn de viatza
aristico bre vazu-si pm-ul?

fetelor in legatura cu 'subiectul fierbinte' de zilele acestea.subscriu la ceea ce a zis luminita42.aici trebuie sa ne sprijinim si sa ne incurajam una pe alta si ce este mai important sa intelegem si necazurile si bucuriile.aduceti va aminte ca nu mai departe de o saptamana si eu am avut esec in ceeea ce priveste fiv-ul, iar in iulie facusem o IA cu doctorashul nostru soldata tot cu un rezultat 0.insa pana acum este singurul care mi-a spus ce inseamna boala mea si ce consecinte are si de aceea am toata stima pentru el.in ceea ce priveste fiv-ul facut cu el, are nota 10 toata echipa. si mie mi-e f greu sa trec peste acest esec dar nu am ce face, continui sa imi pun intrebari si sa incerc sa-mi dau raspunsuri.
insa unele dintre noi poate ca sunt mai sensibile si de aceea trebuie sprijinitechiar daca nu au cuvinte de lauda la adresa doctorului.sunt sigura ca baby o sa se refaca psihic si o s-o ia de la capat cu el sau cu alt doctor , ea decide.dar trebuie s-o intelegem si sa fim alaturi de ea pentru ca toate stim ca nu e usor.
amy 2007 si eu m-am gandit la varianta adoptiei dar undeva in sufletul meu stiu ca intr-o zi voi fi mama.mai incearca poate DD face o minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

lumi42 ce sa fac mama, deocamdata sunt ok, in sensul ca ma pot misca, greoi, dar ma misc
nu ma omor facand lucruri grele, dar inca mai pot sa fac
cei mai nasol e ca ma dor mainile foarte tare, de la cot spre degete care amortesc si ma dor cumplit
si iau magneB6 grupa mare
umblu ca babele cu hapurile in buzunarele de la halat si cu alifia chinezeasca
numai tata avea cate o cutie de alifie chinezeasca in fiecare buzunar de la toate hainele

in rest sunt ok
arat ca un cangur urias, ieri imi spunea o amica ca numai burta e de mine, am in fata o minge mare........am ajuns la 86,3kg, sper sa nu depasesc 90kg
bine ca nici nu ma omor cu mancare, am zile si zile
al meu se sperie ca cica nu prea manc si las copii nemancati

fetelor pupici la toate

+26 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Buna fetelor,

In primul rand multumesc pentru felicitari!

In al doilea rand, aveti dreptate, din pacate nu toate suntem la fel si nu reactionam la fel. Si eu am trecut pe la mai multi doctori de cand ma tot caut: pe la Tutunaru, inca vreo 2 mai putin cunoscuti, am fost si la clinica grecilor si-am ajuns la dr Albu pentru ca mai vroiam o analiza a dosarului inainte sa ma hotarasc. Eu in z8 am avut o scurgere roz, am crezut c-am pierdut totul, dar n-am pus-o pe seama nereusitei doctorului. Eu cred ca fiecare avem sansa ei, indiferent de varsta, amh, spermiograma sotului si suntem compatibile sau nu cu dl dr. Eu nu puteam face fiv la greci ca nu mi-a placut dr roman de acolo si daca ma duceam cu juma de inima,mai bine stateam acasa.

Nu va invinovatesc ca nu vreti sa ramaneti la dr Albu, Doamne fereste. Poate puteti face ca mine, mergeti la mai multi doctori cu dosarul, cereti parerea si poate va dau si schema de tratament ce ar trebui s-o urmati si analizati posibilitatile. Eu vad reusite destul la dr. Dracea si la Sibiu.

Scuze daca am deranjat pe cineva cu postarile mele, nu am intentionat, stiu cum e sa lupti pentru un bebe...

Va imbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ama ieri a fost o zi ciudata cu multe pm-uri la care eu cred ca am raspuns, dar nu bag mana-n foc...adica daca ai mai scris unul si n-am raspuns, sa nu te superi, ca-s zapacita rau in ultima perioada!

lumi, "miere" cred ca va luati de mana cu gemeni...fetelor, Albu nu le lasa pe toate bortoase, dar, dupa cum vad eu, cand le lasa, toate-s cu gemeni. Daca si la voi sunt baieti, ca la Mire deja intru la banuieli

Mire cam cat cantaresc pruncii acum?

Mariuca tu ce faci? Cum iti e? ce i-ai mai gatit sotului?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Lumi, daca in burtica ai gemeni, imi spui si mie, daca-ti amintesti valoarea beta din ziua 14? Multumesc.

Maria81, eu sper ca vei scoate capul din barlog, cand vei simti tu, si ne vei scrie planurile tale. Noi te imbratisam cu drag .

Ama

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

ama ieri a fost o zi ciudata cu multe pm-uri la care eu cred ca am raspuns, dar nu bag mana-n foc...adica daca ai mai scris unul si n-am raspuns, sa nu te superi, ca-s zapacita rau in ultima perioada!

lumi, "miere" cred ca va luati de mana cu gemeni...fetelor, Albu nu le lasa pe toate bortoase, dar, dupa cum vad eu, cand le lasa, toate-s cu gemeni. Daca si la voi sunt baieti, ca la Mire deja intru la banuieli

Mire cam cat cantaresc pruncii acum?

Mariuca tu ce faci? Cum iti e? ce i-ai mai gatit sotului?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA


ari nu i am mai cantarit de la 22 de sapt
la 28 ii cantaresc iar, adik pe 1 nov, atunci fac 28
tre sa sun la filantropia sa aflu cand e medicul de garda sa ma duc la ele acolo la eco
scap si eu mai ieftin
oricum, cred ca au luat in greutate, caci atunci cand se misca se simte bine de tot, deja se vede cum mi se ridica burta


+26 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Muahhh,fetelor cat ati scris ,cred ca v-a placut cafeluta mea si ati savurat-o cu placere....
Eu am fost sa repet beta in ziua 14 de la et
Apoi am mers putin pe la serviciu,
Va pup pe toate

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Ama


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

fetelor va pup pe toate
eu sunt ok, dar datorita si problemelor de la serv nu am mai avut nici timp sa mai scriu
trebuie sa merg mai departe si sa lupt pt ceea ce imi doresc
sper sa vina cat mai curand ziua in care sa va spun ca voi fii si eu mamica

aristica aseara chiar am gatit

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput