FIV DR. DRAGOS ALBU 14 BRAVO LUMI

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Fetele, va multumesc pt urari
Si voi sa fiti sanatoase,sa aveti parte de multe bucurii si reallizari si cea mai mare dorinta a vostra sa se realizeze!

Bravo Honeys,eu cred ca sunt gemeni,poate dr s-a inselat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Honeys,ce tratament ti-a dat uschi?tu ai vreo mutatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Da, am mutatia 667.

Mi-a dat ieri, clexane 0,2 si aspenter 3/sapt., mai am de la dl. Albu femibion 1/zi, elevit 1/zi, acid folic 1/zi, si utrogestan 4x200 pe zi.

Pupicei


MULTUMESC DOAMNE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeys

Rezultat ziua 14 de la ET 251.92

Va pup cu mare drag.


MULTUMESC DOAMNE.

Bravo!!!!!
Felicitari mamico!


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

felicitari honey!

hai sa va spun si eu o parere personala: nu contest ca albu e dragut si amabil ca om, dar prin prisma exp mele si a fetelor de aici, n-as zice ca are cine stie ce reusite.
mai stiu pe cineva care a facut cu el acum, dar nu scrie pe forum si tot n-a reusit. si era cu amh bun si fara nicio alta prb, decat ceva mici prb la sot.


a reusit honey, cu amh ff bun si sot cu normospermie.

ce se face insa cu noi, cele cu amh d 0.4 si sotii cu oligo asteno. sau noi dam 3000 de euro doar ca sa ne alfam in treaba? si tot cu 3000 de euro reusesc doar fetele fara probleme mari?


nu vreau sa stric dispozitia nimanui, insa eu sunt inca, f f suparata. nu-mi revin din depresie si suparare. consider ca la amh ul asta mic, nu pot face o mie de fiv-uri care si asa sunt exorbitante, ca raman fara ovocite. ce fac? intru la menopauza la 30 de ani?
cred ca ar fi trebuit mai multa atentie pt fetele cu prob mari.

mie albu mi-a zis in ultima zi de stimulare ca vede un fel de polip si ca ar congela embrionii, apoi s-a razgandit. de ce? e mai usor sa mai iei inca 3000 de euro pt un fiv?

eu personal, dc mai fac vreun fiv, nu-l mai fac la medlife.

va tin pumnii la toate sa reusiti, nu e decat o loterie morbida....o chestie cumplit de nedreapta, nervi consumati la maxim si pana la un punct, bani munciti din greu si aruncati pe iluzii.





_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....






Fetelor scuzati interventia!

Amy, Lyly, Mirela, Sami.. salutari fetelor !

Babyblue, iti scrisesem un msg. inainte, dar l-am pierdut din gresala, nu-i bai, incerc sa reiau punctele esentiale.

Bebitza, noi am mai vorbit un pic si inainte de FIV-ul tau si eu ti-am zis sa te duci acolo cu asteptari realiste, adica nici negativism dar nici optimismul ala de filme americane, zvanturat pe toate drumurile. Iar tu ai si zis atunci, ca vei incerca sa nu te imbeti cu apa rece si ca stii ca trebuie sa ai asteptari realiste. Pai ..unde e fata aia rationala si curajoasa? Esecul ca si succesul au forta mare, copilule, ele lovesc in plin si de acum incolo trebuie sa te pregatesti temeinic pentru ele, asa cum poti tu mai bine.
Cum bine a zis si Amy si stii si tu, in domeniul asta din pacate nimeni nu ofera garantii..

Acum, ca il invinovatesti un pic pe doctor mie nu mi se pare mare tragedie. Albu e un doctor OK, nici geniu, dar nici lipsit de chemare, asa ca nu ii cade blazonul dintr-atata. Ba dimpotriva un pic de criticism ajuta la balanta imaginii lui si ii imbunatateste performantele.

In fine, vroiam doar sa-ti spun ca sunt si eu alaturi de tine, ca stiu cat esti de furioasa, revoltata si suparata, inteleg ca iti pare rau de corpul si sufletul tau si de banii munciti din greu. Asta e un proces normal, prin care trecem toate in caz de esec, indiferent ca o recunoastem sau nu. Prin urmare inteleg toate astea si imi doresc din suflet pentru tine, ca dupa ce scapi de perioda asta grea, sa uiti de amaraciune, sa reusesti sa te ridici si sa continui sa iti faci planuri si sperante in legatura cu viata ta si copiii pe care sigur ii vei avea.
D-zeu nu te va lasa, o sa fie bine, ai sa vezi draga mea.
Mii de imbratisari si ganduri bune din partea mea!

Lumi30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

felicitari honey!

hai sa va spun si eu o parere personala: nu contest ca albu e dragut si amabil ca om, dar prin prisma exp mele si a fetelor de aici, n-as zice ca are cine stie ce reusite.
mai stiu pe cineva care a facut cu el acum, dar nu scrie pe forum si tot n-a reusit. si era cu amh bun si fara nicio alta prb, decat ceva mici prb la sot.


a reusit honey, cu amh ff bun si sot cu normospermie.

ce se face insa cu noi, cele cu amh d 0.4 si sotii cu oligo asteno. sau noi dam 3000 de euro doar ca sa ne alfam in treaba? si tot cu 3000 de euro reusesc doar fetele fara probleme mari?


nu vreau sa stric dispozitia nimanui, insa eu sunt inca, f f suparata. nu-mi revin din depresie si suparare. consider ca la amh ul asta mic, nu pot face o mie de fiv-uri care si asa sunt exorbitante, ca raman fara ovocite. ce fac? intru la menopauza la 30 de ani?
cred ca ar fi trebuit mai multa atentie pt fetele cu prob mari.

mie albu mi-a zis in ultima zi de stimulare ca vede un fel de polip si ca ar congela embrionii, apoi s-a razgandit. de ce? e mai usor sa mai iei inca 3000 de euro pt un fiv?

eu personal, dc mai fac vreun fiv, nu-l mai fac la medlife.

va tin pumnii la toate sa reusiti, nu e decat o loterie morbida....o chestie cumplit de nedreapta, nervi consumati la maxim si pana la un punct, bani munciti din greu si aruncati pe iluzii.





_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....





Fetelor,
e un pic trist ca putine i-ati adresat lui Babyblue doua vorbe de consolare la msg. de mai sus, ci mai degraba v-ati abtinut sau ati simtit atacul la adresa doctorului si nu amaraciunea din sufletul ei.

Cu riscul de a va intriga, eu cred ca ea sau alte fete, in aceiasi situatie ar trebui sa fie mai importante pentru noi/voi decat sensibilitatile create in jurul unui doctor, indiferent care ar fi el.

Poate sunt cam idealista, dar eu percep forumul ca pe un grup de suport pentru aspirante -indiferent ca-s ele mai optimiste sau mai deprimate- si nu pentru breasla medicilor. In sfarsit, sper sa incercati sa aveti mai multa intelegere pentru Babyblue si in general pentru toate fetele, care sunt mai sensibile in fata esecului.

Lumi30+

NB. Felicitari Honey si tuturor celor care au reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lumi42 muahhhh

ce ti face printesa?
ma bucur ca te am vazut

baby..........ma simt oarecum vinovata, caci eu ti am vb de Albu, pls fi tare, o sa rasara soarele si pe strada ta

honey super beta, ti o tot asa

+26 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

lumi42 muahhhh

ce ti face printesa?
ma bucur ca te am vazut

baby..........ma simt oarecum vinovata, caci eu ti am vb de Albu, pls fi tare, o sa rasara soarele si pe strada ta

honey super beta, ti o tot asa

+26 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)


Si eu ma bucur Mire! Te-am mai citit pe la odisee si-mi tot venea sa-ti zic ca faci treaba prea multa pentru o gravida cu gemenasi.. Fetita din burta creste, pe mine ma dor toate alea, sunt la regim de ''odihna'', de m-as vedea la 38 de saptamani sau chiar 40..Si pe tine la fel!
Multi pupici!

Lumi30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Ceea ce am scris eu nu era un repros pentru baby. Stiu ca e foarte sensibila si mai stiu ca a mai trecut printr-o pasa proasta, parca a facut un IA tot nereusit.
Sunt convinsa ca toate fetele sunt alaturi de ea, la fel si eu.Mirela, chiar daca tu ai indrumat-o, a fost alegerea ei. Si eu am trimis-o pe Soricica la Dracea, dupa FIV-ul meu nereusit si Soricica e graviduta cu gemeni. Eu ce sa zic? Ca e ea de vina ca s-a prins FIV-ul si la mine nu?
Baby, e foarte grea perioada asta, o stiu si eu prea bine, eu unu nu as mai avea putere sa trec prin ce am trecut si de aceea am hotarat sa mergem pe adoptie. Dar trebuie sa mergi mai departe, ai o viata frumoasa si e pacat sa o lasi umbrita de nereusita.
Te pup cu drag !
Si pe olandeza mea preferata, stie ea care.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
ASPIRANTA FOREVER
http://handmadeamy.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna seara fetele!

In primul rand ...La multi ani Lylysor! Sa ai parte de bucuria de a fi mama curand! Te pup!

Luminita42 ce mari v-ati facut! Doamne ce trece timpul...parca mai ieri ne anuntai ca esti gravi :)

Vreau si eu sa scriu cateva randuri referitor la "subiectul sensibil" de zilele astea. Bebitza iti inteleg supararea,disperarea, epuizarea, lehamitea...Sunt stari prin care din nefericire am trecut mai multe dintre noi.
Eu am ajuns anul trecut la dr. Albu recomandat de o tipa care acum are gemenasi. Nu stiam altceva nimic de el. Am cautat pe net despre el...prea putine informatii. Am stat in dubiu daca sa ma duc la un medic deja cu un portofoliu de reusite sau la el. Pana la urma l-am ales pe el. Asa mi-a dictat inima. Am facut 2 IA-uri si un FIV cu el...nereusite DAR, asta nu inseamna ca cineva m-a fortat sa ma duc si a doua si a treia oara la el. Am crezut in el.
Urmeaza sa fac FIV 2 la Budapesta cu PK. Imi garanteaza cineva ca o sa raman? NU! Dar incerc!
Intr-un fel sau altul trebuie sa trecem peste...
Reusitele depind de prea multi factori ca sa-i controlam pe toti: starea de sanatate a ambilor parteneri, varsta, un pshic tare, doctor, embriolog, mediul in care lucram, nivelul de stres la care suntem supusi zilnic...etc...etc...si nu in ultimul rand de voia Domnului.
A cauta un vinovat in toate nereusitele noastre e greu... Iar medicii sunt si ei oameni...doar Dumnezeu e unul!


Va imbratisez pe toate si sa aveti un somn usor...pentru ca pare a fi luna plina...si eu sigur o sa am o noapte alba :))

Mergi la inceput