FIV DR. DRAGOS ALBU 14 BRAVO LUMI

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikaia

multumesc si bafta si voua, nu stiu cand sa fac? cred ca la 14 daca mai am rabdare pana atunci.oricum imi este frica de rezultat? Doamne ajuta

Mikaiaeu zic ca trebuie sa fi optimista si increzatoare,sa gandesti pozitiv si rezultatul va fi pozitiv
Beta poti sa il faci incepand de la ziua 10 a et ,insa mai bine este sa il faci la 14.Eu l-am facut si la 12 si la 14,asa ca decizia iti apartine.Gandirea pozitiva te va ajuta sa treci mai usor peste perioada asta grea de asteptare
Pupacei


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

fetelor va pup pe toate

mikaia trebuie sa fii optimista si increzatoare pana la aflarea rezultatului. Doamne ajuta sa se prinda bebeii

lyly_mar bafta multa Doamne ajuta sa ai embrioni de calitate si sa creasca endometrul, daca tu crezi ca ceva nu este in regula (de ex endometru) amana ET
iti spun asta pt ca eu la primele 2 IA desi nu am raspuns bine la tratament (1-2 foliculi) nu am amanat procedura, am mers mai departe desi sansele erau f mici si acum imi pare rau; dar asta este mergem mai departe


aristica sunt incantata de palnurile tale, Doamne ajuta sa se indeplineasca toate .... si spor la treaba



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

mikaia,bafta multa! ia exemplu de la Lumi si fi optimista si increzatoare...stiu ca e greu ,dar acum asta e tot ce ti-a ramas
Ari,multumesc de sfaturi..am inceput sa imi dau cu oestrogel si beau vin pt cresterea endometrului...asta am luat si cand am facut IA...eu tot il stresez pe dr cu intrebarile(ii zic ca am citit pe internet,sa nu zica ca m-am desteptat peste noapte...dar eu stiu de la voi)..dar in ultima perioada este fff prins....el ma pofteste afara si eu il mai intreb ceva si in usa cabinetului
Lumi,tie progesteronul injectabil ti l-a recomandat dr?
Maria,o sa insist sa imi faca eco in ziua ET,ca sa vad cat de mare e endometru
la toate fetele si Doamne ajuata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar

mikaia,bafta multa! ia exemplu de la Lumi si fi optimista si increzatoare...stiu ca e greu ,dar acum asta e tot ce ti-a ramas
Ari,multumesc de sfaturi..am inceput sa imi dau cu oestrogel si beau vin pt cresterea endometrului...asta am luat si cand am facut IA...eu tot il stresez pe dr cu intrebarile(ii zic ca am citit pe internet,sa nu zica ca m-am desteptat peste noapte...dar eu stiu de la voi)..dar in ultima perioada este fff prins....el ma pofteste afara si eu il mai intreb ceva si in usa cabinetului
Lumi,tie progesteronul injectabil ti l-a recomandat dr?
Maria,o sa insist sa imi faca eco in ziua ET,ca sa vad cat de mare e endometru
la toate fetele si Doamne ajuata!


Mikaia bafta multa multa Doamne ajuta. Eu am mare incredere in Dr Albu. Tot ce face face cu suflet si pasiune.
Lylymar si eu am avut endometru destul de micut, iar in ziua ET a ajuns la 8.6 si a fost cu reusita numai ca sarcina s-a oprit in evolutie.
Multa bafta fetelor.
Lumi nu inteleg cum ai luat AC ptr numai 14 zile, nu trebuiesc si ele luate in functie de menstra? Eu inca iau cicloprogynova asa cum mi-a recomandat dl dr numai ca ma gandeam ca ultima luna tb sa iau microgynon, bine ca mai am pana in decembrie, si voi afla de la dr ce trebuie sa fac.
Mire
Honeys
Toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica pup
lyly bafta multa

+27 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Rica
Mestruatia in sitautia de fata este controlata din exterior,facand protocolul lung am putut incepe oricand netinand cont de cm ,iar ac se pot lua minim 12 zile si maxim 14 zile,parca asa citisem pe undeva
Eu am inceput ac in ziua 23 a mestruatiei,pt ca analizele sotului iesisera in sfarsit bune si trebuia sa profitam de ocazie


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Lili,
L-am intrerbat pe dr daca pot sa fac prg injectabil, a fost de acord cu el ,l-am procurat din Germania,dar am auzit ca momentan se gaseste si la clinica dr Tutunaru


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

rica pup
lyly bafta multa

+27 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mire,ce mari v-ati facut si ce repede trece timpul!
Ce fac motaneii tai?


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Mai Lyly eu nu inteleg!Daca te dai cu oestrogel,etc. o sa-ti creasca endometru da si valoarea estradiolului( din propria experienta).
Ori, crescandu-ti valoarea estradiolului nu vei sti nici macar cu aproximatie cate ovocite mature ai!
Eu luam 2tb/zi- numai tabletele albe de cycloproginova( se pot lua pana la 6-8 tb/zi).( pentru IA am luat)
Cycloproginova nu se mai fabrica si inlocuitorul ei este climen.
Doctorul Albu nu da nimic pentru cresterea endometrului, l-am intrebat eu.
Daca mie nu o sa-mi creasca endometrul, am sa-l inebunesc cu intrebarile pana o sa-mi dea climen (am inteles ca asta este inlocuitorul cycloproginova).
Fetelor, voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

samiruta ai inceput sa dai scuipi ce-ti statea pe limba?


nicidecum aritstico...mi-am exprimat doar parerea vis-a-vis de ideea ta.
acu' sa-mi fie cu iertare daca am alta parere decat majoritatea...asa-s io mai carcotasha din fire
si ce naibilor,suntem in democratie ...fiecare e liber sa-si spuna parerea...mai ales pe un forum public.

cat despre planurile tale..."marfa" de planuri ce ai.
sa va ajute DD sa le duceti la bun sfarsit pe toate.


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput