FIV DR. DRAGOS ALBU 14 BRAVO LUMI

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Inna, nu mai imi face niciun estradiol inainte de punctie, foliculi oricum au fost monitorizatie ecografic si det estradiolul ultima oara luni...asa ca acuc numai are relevanta marimea estradilolului...vede la punctie ce si cum..
Lumi parca ai luat progesteron de 100 unul la 2 zile?cat ai facut rost(fiole)?iti tb reteta?
La clinica lui Tutu da la toata lumea?ai idee?
rica,bafta multa si tie!tu faci protocolul lung?cat ai AMH?
mirela,fata si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimineata

lylyshor,poti comanda Prg injectabil la Viena la Internatioanle Apotheke si ti-l trimit cu DHL-ul.
acolo sigur are daca nu reusesti sa gasesti in RO.

bafta multa mmaine...rugaciunile mele vor fi pentru tine.

pun si site-ul farmaciei

http://www.internationale-apotheke.at/english/index.htm



3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaia spune:

Mikaiaeu zic ca trebuie sa fi optimista si increzatoare,sa gandesti pozitiv si rezultatul va fi pozitiv
Beta poti sa il faci incepand de la ziua 10 a et ,insa mai bine este sa il faci la 14.Eu l-am facut si la 12 si la 14,asa ca decizia iti apartine.Gandirea pozitiva te va ajuta sa treci mai usor peste perioada asta grea de asteptare
Pupacei


sal. as vrea sa stiu daca i ziua in care fac beta pot sa iau progesteroul (eu am ovule utrogestan pe care le iau de 3 ori pe zi, odata la 8 ore), decei si in ziua recoltarii pt beta tb sa iau, influenteaza cu ceva? medicul a spus sa nu intrerup tratamentul deloc.
din ce am citit pe aici, am vazut ca si daca se prinde exista o probabilitate de a se pierde ulterior sarcina , mai ales pana in 4 luni. de ce? vi s/a explicat de catre medic?care ar fi cauzele? este cineva pe aici careia i s/a facut ET cu 4 mititei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Eu am avut 4, nu s-a prins niciunul, lumi si monas, tot 4 - si monas are gemeni, lumi, banui ca tot gemeni, dar n-are o confirmare inca.

Samiruta - sa inteleg ca te-ai aprovizionat si cu progesteron injectabil? Pai te lasa sa mai treci la vama cu progesteron, clexane, diphereline, merional si ce mai ai la tine? Nu stiu soro daca reusim sa ne vedem pana pleci si asa te-as "descoase" despre IMSI si P-ICSI, ca Damian de la Gynera mi-a dat un raspuns care m-a pus pe ganduri (p-asta il bantui online)

mariuca nu te-am mai pupat de mult. Cum e la munca? Ce planuri aveti?



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Buna ziua fetelor va poftesc la cafeluta de pranz,pe cea de dimineata am ratat-o
Mikaia,utrogestanul il pui char daca mergi sa faci beta
Lily,eu rg l-am de 250 si fac una la trei zile
O poti ruga pe Aristica sa te puna in legatura cu Morareza ,fata de pe celalalt forum care face fiv cu Tutunaru pt detalii legate de progesteron
Pupici,


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

motanii cresc, se misca din ce in ce mai tare
sapt viitoare mergem la cantarit
au inceput contractiile
mainile ma dor ceva de speriat, am avut azi noapte niste dureri atroce

suport orice, numai motanii sa stea pana la Craciun

pupii fetelor

+27 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

buna ziua.sunt noua pe forum si am nevoie de ajutorul vostru. as vrea sa fac fiv cu dr albu. am citit pareri si pro si contra dar cred ca oriunde este mai bine decat la giulesti.
eu am probleme cu ovulatia.
as vrea sa stiu tot demersul pt fiv: daca v-ati programat la dr albu direct??sau la comisie???
daca se respecta programarile?
daca tot el face monitorizarile??
pretul monitorizarii de ovulatie am vazut ca este 430 ron parca...dar pt FIV am vazut ca este de 665ron.
as vrea sa stiu costul analizelor pt FIV si daca se fac tot in clinica?
si un total pt FIV ar fi:6800FIV+665monitorizarea+ stimularea..in functie de caz in jur de4000ron???+ analizele?? nu stiu cat costa+tratamentul de sustinere=???FIV TOTAL??
sper sa ma intelegeti..din punct de vedre financiar trebuie sa-mi calculez toti banutii...si nu cred ca sunt singura in aceasta situatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui valy27

buna ziua.sunt noua pe forum si am nevoie de ajutorul vostru. as vrea sa fac fiv cu dr albu. am citit pareri si pro si contra dar cred ca oriunde este mai bine decat la giulesti.
eu am probleme cu ovulatia.
as vrea sa stiu tot demersul pt fiv: daca v-ati programat la dr albu direct??sau la comisie???
daca se respecta programarile?
daca tot el face monitorizarile??
pretul monitorizarii de ovulatie am vazut ca este 430 ron parca...dar pt FIV am vazut ca este de 665ron.
as vrea sa stiu costul analizelor pt FIV si daca se fac tot in clinica?
si un total pt FIV ar fi:6800FIV+665monitorizarea+ stimularea..in functie de caz in jur de4000ron???+ analizele?? nu stiu cat costa+tratamentul de sustinere=???FIV TOTAL??
sper sa ma intelegeti..din punct de vedre financiar trebuie sa-mi calculez toti banutii...si nu cred ca sunt singura in aceasta situatie


Bine ai venit Valy si sedere cat mai scurta
Pt programare suni la receptie MMF si ceri programare la dr Albu-nr de tel 0746464629,pt prima intrevedere cu dr este bine sa ai la tine toate investigatiile pe care le-ai facut
Costurile pt fiv cred ca ajung in jur de 5000 euro,cred ca am pierdut sirul la un moment dat.Eu am facut fiv+icsi+congelare de embrioni=9100lei,analizele cred ca au fost in jur de 2000lei,iar medicatia de stimulare in jur de 5000lei+deplasarile la Bucuresti,hoteluri,analize suplimentare la mine si la sot,etc,etc nici nu imi mai aduc aminte.....
Analizele le poti face si in clinica si la Synevo
Daca le faci in clinica,sa iti faci CARD Medlife si beneficiezi de o mica reducere
Pupici si bafta


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

mai am o intrebare pt voi: la monitorizarea ovulatiei platiti de fiecare data 430 ron pt fiecare ecografie endovaginalain parte?? ca poti face si 3-4 monitorizari intr-o luna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

aristica la serv este f nasol luni am examen suntem deocamdata 4 pe un post, legislatie la greu si eu nu am nici un chef de invatat, si nici tragere de inima:
1. pt ca se fac unele chestii chiar pe fata si ne cam cred prosti, pe cei fara pile
2. pt salariu de 6 mil, nu stiu daca merita sa ma stresez

in legatura cu alte planuri astept sa treaca o luna sa ma duc la control la dl dr (pt ca asa mi-a zis peste o luna sa ma duc la control)si sa vad daca ma lamureste cu stresurile pe care le am:
1. eu am eliminat embrionii dupa 15 zile de la ET (aveau cam 3 cm) si am avut dureri groaznice si sangerare putina, multe zile si de culoare ff inchisa............deci la mine este posibil sa fi evoluat si sa nu se fi prins
intrebarile ar fi de ce nu s-au prins daca ei s-au dezvoltat?
sper sa ma poata lamuri
oricum pana la sf anului PAUZA si in f-ctie de lamuriri sper sa ma hotarasc ce sa fac mai departe


valy27 pe mine procedura FIV m-a costat in jur de 64 mil, tratamentul 52 mil, vreo 8 mil monitorizarile + analize in timpul monitorizarilor, vreo 20 mil analizele inainte de FIV, deci in total 140 mil (eu nu am avut embrioni de congelat si am facut FIV simplu)


va pup pe toate

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
3 IA, FIV 1 nereusit

Mergi la inceput