Iepurasi Martie-Aprilie 2010 (73)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Ina, pentru tine! Esti o mamica de nota 10 si e normal sa te simti obosita uneori. Eu te apreciez foarte mult pentru ca reusesti sa mergi si la serviciu, sa te mai trezesti si toata noaptea...
Stanucel, eu nu am dat Nurofen niciodata. Am in casa in caz de febra, dar daca nu e bolnava nu cred ca e cazul, medicamentele afecteaza ficatul copiilor. Adelinei si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

CORI sper ca totul sa fie in regula cu micuta. Nu-s extrem de priceputa insa n-as gandi la fel de radical precum doctorul la care ai mers si asta pentru ca am mai intalnit cazuri de bebelusi, ai cunoscutilor, care aveau pustula vaccinului destul de mare. sa fie bine!
ILEANA fain locul de joaca dar si mai fain e ca a adormit printesica acolo. Am vazut si admirat puzzle-ul.
ASTEROPI sedere placuta!
SILVIA distractie placuta si relaxare maxima!

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa ma doare dupa ce mananc creme, grasimi, porcarii din astea , dar cand ies afara imi trece, colon iritabil ce stiu, eu oricum inca merg la medic pt analize etc

am vazut.o pe kira ! ce frumos a adormit sa poarte sanatoasa cizmele noi , geaca mov e superba! si vine bine cu blugi
si blugii-colanti ai silvanei sunt preferatii nostri

l.am admirat si pe eric atent la tv si mancand cu pofta sfecla:)

cori nu ma pricep la bcg, noi nu l.am facut! dar sper sa fie bine pana la urma

acum o vad pe mara de rebiana, rade scumpa de ea si e imbracata ca de obicei, tare frumos!

dj petru

child imi plac tare pozele de la inot! ce bine va intelegeti si ce frumosi sunteti imi place poza 10 si locul de joaca cu covoras :)

irene ma bucur ca suntei mai bine, diana e mai somnoroasa pt ca a pierdut multe lichide
v.am admirat si voua pozele

robin si andrei deja s.au intalnit la o cafea! frumusei amandoi

si maria de oanka! doamne ce finuta e! a vazut.o si ivan, s.ar putea sa nu-l mai vrea pe alejandro :))

ami acum citesc

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

jeni

asteropi ma bucur ca ati ajuns ok

cumnata unde esti?

dimineata
mar+piersica+banana+cereale

la pranz
dovlecel+morcov+cartof+jumate borcan

trebuia sa pun avocado dar unul era stricat si 2 crude :)

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Vroiam sa va intreb: ce sa fac daca la baita Justinei i se desprinde coaja de la vacicinul BCG?
Aproape de fiecare data, se inmoaie si cade.
CoriMmai si Justinei i-a copt vaccinul. N-a avut nimic cand i-a spart, nici febra, nimic.
sa nu aibe nimic nici Petala.
iliraluca vai ce frumos a adormit.
De-acum poti sta linistita, cand va obosi, va adormi singura.
Asa o gaseam si eu pe Ioana, numai ca ea se juca in tarc pana adormea.
michelle_sf nici mie nu-mi place avocado, si cum nu-mi place nu i-am luat nici Justinei. I-am luat mango, cand vom ajunge acasa incep sa-i dau. (maine dimineata plecam spre casa)
Asteropipan wow..sunteti in Roamania?
Am pierdut mesajul tau..am citit in diagonala.
Bine-ati revenit in Romania si vreme frumoasa sa va puteti plimba!



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Asteropi, welcome
Sigur ca as vrea sa ne vedem, sa depanam povesti despre 8 martie si ce a mai fost de atunci incoace :))
Dar cu vremea asta....nu stiu cum sa procedam.
Eu stau in Tineretului.



Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Salutare!

Facem si noi CRA-CRA, avem bilantul primelor 9 luni, cu urmatoarele progrese:
- face PA, da salut cu mana si bate palma, se ridica singur in fundulet, astea nu-s noi, dar si-a perfectionat tehnica
- face BRAVO
- ii spun sa ii faca "gigea mai-mai" lui mami pe obraz si ma mangaie tare frumos, dar mai imi prinde si cate o palma de toata frumusetea
- cand il strig raspunde "DEA"
- si una mai rusinoasa cand il spal dupa kk la chiuveta, ii dadeam un picior intr-o parte sa il spal bine la bijuterii, acum, cum il pun in chiuveta, cum se cracaneaza singur, ridica piciorul stang, parca ar fi un caine ce se usureaza la gard (asta nu-i la progrese, e la funny )

cam atat imi vine in cap ...

Eu cred ca la noi nu se mai termina episodul trezirilor nocturne de 3 zile plange rau cand se scoala, poate ii mai creste vreun dintisor acolo in interior, ca de iesit nu se intrevede nimic ... offf, trag de mine ca de caini morti dimineata cand ma scol Daca nu citeam pe aici ca mai sunt iepurasi cu treziri asa dese ma luam de ganduri ca are ceva copilul meu ...



Oana, Ami felicitari iepurasilor pt progrese

Oana, Alina, Michelle multumim de urari

Ileana ce scumpa e Kira, imi plac la nebunie copii care adorm la locul de joaca iar cizmulitele-s faine tare, sa le poarte sanatoasa!

Oana e tare dragut Ericutzu', cum se uita el la desene, ca un "copil mare"

Cori urata treaba cu BCG-ul, offf, sper sa nu fie nimic grav ...

Jeni este salutar ca ai reusit sa alapatezi 8 luni, stiu ca-i dureros ca este ceva impus, dar vezi partea plina a paharului

Alina sedere placuta la mami acasa!

Meniu:

- compot mar+para+scortisoara+biscuiti
- supa-crema de conopida si galbenus+branzica+iaurt+mamaliguta
- cartof+morcov+iaurt
- cereale

Oana nu am timp de poze in seara asta, stiu ca am promis, dar maraie Pishti, apoi fac si eu un dus si ma bag la somn, nu stiu pt cat timp ...

somnic usor



Poze & www.youtube.com/user/andrastephanie#p/u" target="_blank"> Video

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Andra, felicitari lui Ianis! LA MULTE LUNITE pentru azi!
LA MULTE LUNITE si lui RICCARDO de Nafi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Ioanact, eu nu am umblat deloc la bubita Kirei. Eu zic ca, daca va cadea singura cojita asta e. Eu decat stergeam dupa baie locul prin tamponare. Si Kirei tot la baita i-a cazut cojita.

Pupam fetele si drum bun maine.

Va multumesc tuturor pentru aprecierile voastre. Sunt foarte mandra de fetita mea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Andra,

pupam Ianisul mare si frumos. La multi ani sa isi faca parintii fericiti. El sa fie sanatos si norocos. Pupam si pe mami cea frumu si vesela si ii uram nopti cat mai bine dormite.

La multi ani si lui Riccardo, tot ce isi doreste mami pentru tine sa ti se intample.

Mergi la inceput