Iepurasi Martie-Aprilie 2010 (73)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ina_3040

am vazut-o si pe Kira ce loc fain de joaca are si cum doarme apoi ca un ingeras Si ia spune Ileana tu esti responsabila de puzzle-ul ala de pe masa cu Monalisa?

Michelle multam de poze draga mea . iepurasii s-au placut din prima, Andrei e un copilas tare cuminte si bun, genul care te analizeaza ca un om mare si se uita mirat cand zici ceva catre el :) iar parintii lui sunt doi tinerei (fata de noi )veseli, optimisti si descurcareti. Robin desigur ca s-a dat in petec si pe acolo, s-a agitat, tragea tot de pe masa, tipa, nu avea stare, a plans pe masina si alte din alea din program. Pana la urma copilul e oglinda mamei, parca asa se spune nu?
o sa mai punem poze si de la urmatoarele intalniri.


Nu eu, sotul. Am participat si eu putin si evident am pus piesele cele mai importante Rade de mine, cum era una usoara, cum o gaseam eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

stanucel eu stiu ca nurofen se da doar in caz de febra peste 38, si atunci cand nu trece cu ceva mai slab, gen supozitor paracetamol. Eu nu i-am dat niciodata lui Andrei, nici cand a avut 38 temp, i-am pus un sup paracetamol si i-a trecut. Asta la primul dintisor... Nu cred ca e bine sa ii dai Adelinei doar pentru ca e agitata. Astia sunt dintisorii, tre sa trecem si prin etapa asta

Mamica lui Andrei (23.03.2010)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui jeni_h

Buna ziua dragelor,

multumesc tuturor celor ce mi-ati urat de bine . Astazi sunt un pic mai bine, am inceput tratamentul. Dar sunt tare necajita Din cauza medicatiei nu mai pot sa-mi alaptez copilul Si, odata intrerup alaptatul, nu mai pot sa reiau peste 10 zile si trebuie sa o invat cu biberonul. Noaptea trecuta a plans mititica , nu vroia sa accepte biberonul. In plus nu o accepta nici pe mama mea in preajma ei. O respingea cand o lua in brate, ma vroia pe mine. Ma doare sufletul ca trebuie sa o dezvat de tzitzi si sa o tin departe , dar asta-i situatia, n-am incotro Offfff, hai ca iar m-am vaicarit.
Va pupacesc de la distanta, si mercic inca o data pt urarile de bine de sanatate.



mami de Sarah Maria 27.02.2010



Jeni sanatate multa in primul rand. Ai grija sa te faci bine ca acum asta e important. Ai alaptat 8 luni, bravo, e super, acum nu se mai poate. Nu e deloc o tragedie, i-ai dat ceea ce trebuia, cand trebuia. Acum, ca sa accepte bibe, las-o cu altcineva. Mama ta, sora, vecina. Nu-i da tu ca e inutil, nu va accepta.
Doamne ajuta, printesica va fi bine, ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

STANUCEL sfatul meu este sa nu dai Adelinei Nurofen decat in caz de febra de peste 38 de grade (si atunci la indicatia unui medic pediatru, zic eu). Este un medicament!
CHILD am trimis PM

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Cori dcotorita nu ti-a spus ce se poate face sa se elimine de acolo puroiul? care sunt riscurile pentru Petala?

iliraluca ce comfortabil e acolo pe paturica, doarme ca un ingeras Kira! Sa purtati sanatoase hainutele!

am pus si eu cateva poze pe contul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

JENI sanatate multa!! Eu te felicit pentru alaptatul timp de aproape 8 luni; ai facut un lucru minunat pentru fetita ta. Sunt sigura ca micuta Sarah va accepta biberonul in cele din urma.

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Ina stiu cum este sa trezesti la doua ore noaptea si chiar mai des, se manifesta si la mine acut lipsa de concentrare si oboseala. seara imi simt toti muschii, ma dor oasele, talpile si parca nu reusesc sa adorm profund, am un somn asa superficial, la orice zgomot ma trezesc. Trebuie sa fie tare greu sa mergi si la munca, sa stai cu grija pentru puiul tau cat timp este la cresa, ca doar nimeni nu il ingrijeste si il iubeste asa ca tine.

Robin este un baietel minunat, puternic, simte cat de mult il iubesti si momentele petrecute cu el dupa amiaza si seara sunt ale voastre si ele conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

am vazut pozele cu Ina,Robin, Michelle si Andrei, cu Oanka, Ioanact si printesele lor, cu Eric cel nazdravan, cu diana de irene, Mara cea dulce si zambitoare, Child si printul Albert, iepuras cu doi dintisori!

acum fug sa ma pregatesc, Petru ramane cu bunica in seara asta si noi iesim sa mancam ceva in oras.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:



BAUUUU din Romanica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mai fetelor, am plecat val vartej din rodos si am aterizat ieri seara la scumpa noastra romanica
a fost o decizie luata in ultimul moment din cauza de sot ocupat cu niste treburi, drumuri, zboruri ext....si ce era de facut????...decat singura, mai bine la mama acasa

drumul cu pitica a fost super super ok, a fost fffff cuminte, mititica...bine si drumul scurt..o 1h25min atena-bucuresti si mai mult de 45 min piticutza mea scumpa si draga a dormit la mine in brate, pe umarul meu,dragostea mea
rodos-atena a durat 45 min si am zburat impreuna cu sotul , asa ca nici nu am simtit...el a ramas in atena si noi am zburat peste 2 ore spre bucuresti.

carutul l-am dat la cala din rodos si bine am facut, ca nu l-am mai carat dupa mine in aeropport...am avut marsupiul si bratele si a fost ok

nasol cu vremea asta cacacioasa din romania ca deja nu mai am rabdare sa stam in casa, abia astept sa o scot la plimbare.

fetele, bucurestencelor.......hai, cand punem de o intalnire???????????????????????????????????????????????

nu am reusit sa citesc nimik de vreo 5 zile, sunt in urma rau.....am citit decat pag asta asa la repezeala si am vz ca JENY_H nu e ok, are probleme de sanatate :((((((((((((((( insanatosire grabnica, sa te faci repede bine, sa ne vedem
si imi pare rau ca trebuie sa incetezi alaptatul:(((, dar asta e, lasa ca ai alaptat-o atatea luni, creste mititica si cu lp , oricum anticorpi a luat de la tine ...

cam atata, nu stiu ce sa va mai spun...
decat, ca vreau soare sa imi plimb printesa

va pupacim pe toate, multa sanatate celor bolnavioare(mamici sau pitici) si toate celor bune tuturor

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna! Noi am fost afara o ora, aerul rece i-a prins tare bine Marei, ca a dormit apoi o ora si jumatate nemiscata!
Jeni, imi pare rau de problemele tale, multa sanatate iti doresc! Stai linistita, fetita se va obisnui si cu biberonul si cu buni, important e sa aiba o mamica sanatoasa. Ai grija de tine!
Corimami, Petalei, sa ii treaca repede bubita. Sigur o sa fie ok, probabil e doar o reactie locala.
Irene, ma bucur ca sunteti mai bine, multa sanatate si Dianei!
Ileana, super locul de joaca! Mie mi-au fugit ochii fix la puzzle, ca ne povesteai despre el! Chiar e mare, cred ca a muncit tati intens. Si mi-a placut cum a a dormit Kira pe jos, tot te plangeai tu ca nu o poti adormi in nici un fel.
Oana, tare atent Eric la desene! E un scump in toate pozele. Ce mananca acolo, asa rosu?


Mergi la inceput