Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

michelle, eladea, crispro multumim de aprecieri


_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Vai, pai daca ar fi asa ar fi super
Nu stiu de ce stiam ca e procent din CIC 1


si eu stiu ca e procent din cic 1.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145103


_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada


adica e procent din cic 1 nu?

----------------------------------------------
my somebody....

a sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

michelle, mersi de pont...eu ii dau de 2 ori, cand imi amintesc...in jur de 15 picaturi odata...dar in special seara...nu cred ca are colici, el n-a avut si nu cred ca ar avea tocmai acum...dar tot cu pumnii in gura e si saliveazaaaaaaa....

calciu iau ceva f bun, cica...se numeste calciu gai bao, produs de Tiens, firma chineza...cica e ff eficient...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Si Seby face la fel, ii gasesc bluzita uda de la saliva, nu inteleg de ce saliveza atat??????

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna seara mamici si copilasi!!!!

In primul rand va multumesc la toate pt sfaturi,m-ati calmat si incurajat.O sa ii fac in Iasi analize pt a ne asigura ca totul este bine

Eladea ce emotionant .felicitari,ai un baietel mare de acum.Nu ai avut emotii?Caci si noi sambata seara am vazut cum Paul s-a rostogolit singur de pe burta pe spate.Nu pot sa zic ca mi-au dat lacrimile

Rody Isa e SUPERBA!!!!!!!!!

Michelle mi-a placut articolul postat despre ceai.

Nici eu nu sunt de acord cu ceaiul deloc.pe noi nici aia de colici nu ne-au ajutat.
Iar in legatura cu eliminatul meselor de noapte prin ceai mie sincer si fara suparare mi se pare o prostie.Daca copilului ii este foame cum sa ii umplem stomacul cu un lichid ce nu contine nimic?
Ma pun eu in situatia lui si sincer daca l-as bea nu m-as satura,tot mi-ar fi foame,poate as mai dormi o ora insa nu mai mult.Eu merg pe ideea ca daca ii e foame sa-i dau de papa.Nu incerc sa-i fac nici program cum mi-a propus socru "sa-l las sa urle de foame si sa-i dau la o ora anume".NU!!!cand ii e foame eu ii dau,indiferent ca a mancat acum 6h sau 2.Asa cum nici noi nu avem un program anume asa nici ei nu au.Iar ceaiul si apa dupa parerea mea si a medicului meu,nu au ce cauta in alimentatia lor.Am mai postat eu un articol legatd e ceai insa nu stiu daca l-ati citit.





Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Vroiam sa mai intreb daca stiti carti bune pentru psihologia copilului?????

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR NOSTRI DE ASTAZI

Diana felicitari pt micuta crestina
Pufeasco ms de pont.ideea este ca noua ne-a aratat kinetoterapeuta la controlul de 2luni o jucarie asemanatoare si ne-a recomandat calduros sa o cumparam pt a-i dezvolta simtul "apucatului",insa din pacate am cautat pe la cateva magazine si nu am gasit.oricum trebuie sa mai cautam caci noi nu avem Ikea in Iasi.Mc mult oricum.Pup la nazdravanul cel scump.

Coteasca



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Am luat toate pozicile delfinasilor, cam asta am facut eu in pauzele de pompat azi, desi multe dintre poze le vazusem, reluandu-le m-am topit incetul cu incetul din nou :) Mamici, aveti niste puiuti absolut superbi! Sa dea DD sa fie sanatosi si noi sanatoase ca sa putem avea grija de ei!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

am pus cateva pozici noi cu grasunelul...

http://picasaweb.google.com/eric.rusu2009/Octombrie2010#5529415301436320658

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

dragaica,asta mi s-a parut foarte buna : Anii magici de Selma Fraiberg
Dar sunt abia la inceput cu documentarea,te tin la curent cand mai gasesc ceva bun :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ca tot incepem sa vb de diverisificare, una-alta..eu personal nu sunt de acord cu autodiversificarea asta..bine, nici n-am citit f mult, dar esenta sa inteleg ca dam copilului sa manance cand si ce si cat vrea?
scuze, dar o mai mare aiureala eu nu vad. pai noi dc am tot rontai toata ziua cate ceva, senzatia de foame nu ar mai exista si am trai mai cu nimicuri..
pai oare carui copilas o sa ii placa sa manance asa, de la el legume, carnita..in detrimentul..io stiu..cerealelor..biscuitilor..fructelor..laptelui.
or, toate sunt necesare organismului, nu numai ce isi selecteaza ei.

eu zic ca noi trebuie sa le stabilim programul de masa, ca e o chestie ce necesita nu numa poftele si intuitita copilului sau nu stiu pe ce se bazeaza metoda asta,ci cunostintele noastre de adulti, in privinta nutritiei.

nu e chestia ca ii fortam sa manance sau ceva, CI II INVATAM,asa cum ii invatam multe alte lucruri.

si nu mi se pare ca putem pune semnul egalitatii intre alaptatul la cerere si autodiversif. alaptatul asta pe langa functia de hranire mai are uneori si pe aceea de alint, de ajutor sa doarma, de alinare a durerii.si nu ne straduim noi sa ii facem o rigoare si la mesele la san?

acu fiecare va face cum crede pt copilul lui, dar oricum va intra la gradinita, scoala, unde totul este o rutina,joculm, invatatul, mancatul.
iar pentru copii rutina (ca si murdarirea) este buna. cd ii scoti din rutina ii bulversezi, iar respectarea regulilor de micuti, mie mi se pare esentiala.

acu dc n-oi fi inteles eu bine filosofia autodiversificarii, m-am straduit degeaba cu randurile de mai sus :):)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput