Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

buna ziua, delfinariu!
Sabina de Ramo, bebe de Vadia si David de Bamboleta
Multumesc fetelor care mi-au raspuns la probema mea cu alaptare !
eladeea nu ma mai pot mulge in sensul ca atunci cand il mai puneam pe Matei la san, cand ma mulgeam iesea lapte din toate canalele cred(7-8), iar acum mai iese laptic la pompa doar din 1-2 si cateodata din 3 canale, am incercat si cu comprese calde si masaj dar degeaba, probabil nici lapte nu mai e cine stie ce.
Ideea e ca am sa continui sa ma mai mulg cat si cum pot, iar atunci cand nu o sa mai am ce mulge am sa ma bucur ca am putut sa i-l dau si pe asta.
De vineri, de cand i-am facut program lui Matei la papa, face bebelusul meu caca relativ usor o data pe zi dimineata in jur de 10-11.Am incercat sa-i dau papa la 7, 10, 13, 16, 19, 22 si noaptea la 2-3, depinde cum se trezeste el, iar fiecare masa e de 110-150 ml. Si, cel mai important, nu i-am mai dat nici un medicament, doar vigantolul, ATAT.

Vreau sa stiti ca de vineri ne jucam, gangurim, radem cu mami sau de mami, suntem un copil normal, vesel, jucaus, fara nici o problema!
Diana, sa va fie de bine botezul, felicitari pt micuta si dragalasa crestina!
crispo, voua nu va place biberonul, iar al meu e inebunit dupa el, inaint cand il tineam la titi 30-40-60 min, cand ii bagam apoi biberonul, il halea cateodata in 5 min pe tot!
bts-ovi, eu zic sa nu te sperii de mucisori in caca, pediatrul lui Matei a zis ca asa mai elimina ei mucisorii, poate mirosul urat sa te sperie....Eu i-am dus caca in recipient din ala cu gel pt coprobacteriologic pe care l-am luat de la laboratorul respectiv.
bumblebe si eu sper ca la urmatorul bebelus sa stau altfel cu alaptatul, dar cam greu caci tot cezariana ne paste, iar lapticul poate veni iarasi mai tarziu....poate sa ne rugam de asistentele de la neonatologie sa nu le mai dea biberon, ci cu lingurita sau seringa pana putem noi sa-i alaptam.
Carla superbe pozele, a meritat asteptatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Rodyka - super delfinasa ta! Grasunica, cumintica... Nu am putut s anu remarc costumasele foarte dragute si cat de cuminte sta pe cantar si ce mult ii place balaceala!

Referitor la cezariana - eu inca mai sper sa pot naste natural a doua oara

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Coteasca, merci de urari! Acum a mers sotul dupa ceai de soc, vedem cateva zile si va dau de stire...

Si io am auzit ca vrea sa umble Boc pe unde nu-i fierbe oala...

Ieri nu a facut Vlad kk deloc, noi care aveam diaree... Azi a facut unul zdravan, mai urat mirositor ca pana acum... Dar tot azi am primit rez de la copro- curat ca lacrima.

Am iesit afara, a dormit 40 de min in carucior, dupa care urlete... E asa fain afara, cald, soare...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

crispo, vezi ca vin pe la tine...aici ploua si e innorat, asa fu toata ziulica......Al meu bebelus stie sa doarma ziua doar afara (2 ore), daca sta in casa doarme cel mult 30 min, deci iau odorul,carutul si vin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:


diana, sa va traiasca micuta crestina! asteptam pozici...

creatza, inteleg ce zici...dar totusi cu cat stimulezi cu atat ar trebui sa vina mai mult...of, greu cu alaptatul asta...si ar trebui sa fie atat de usor si natural...dar numai asa nu e...

rodi, sunteti mortale...pupam grasunica si surioara cea cuminte...


aaaaaaa....sa va zic... azi stateam cu Filip la masa, eu pe scaun el la mine in brate...si numa ce vad ca puiutul meu se ridica de pe mine si sta in fundulet 2-3 secunde...appi s-a lasat iar pe spate, pe mine...a repetat faza de 3 ori...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, ce ochi are Isa... Si ce imi place cat e de cocheta, cu fundita in par...

Racusor, ce imi place de blondinu' tau cu ochi albastri! Si cum sta el cocotat in varful patului mare!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

michelle, mersi de pont...eu ii dau de 2 ori, cand imi amintesc...in jur de 15 picaturi odata...dar in special seara...nu cred ca are colici, el n-a avut si nu cred ca ar avea tocmai acum...dar tot cu pumnii in gura e si saliveazaaaaaaa....

calciu iau ceva f bun, cica...se numeste calciu gai bao, produs de Tiens, firma chineza...cica e ff eficient...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Creata, te astept cu mare drag! Pun de un ceai de soc pana bajungi, sa mai stimulam lactatia...

Eladea, ce fain!!! Deja e mare si Filip, imediat face 4 luni...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Vai, pai daca ar fi asa ar fi super
Nu stiu de ce stiam ca e procent din CIC 1

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)


si eu stiu ca e procent din cic 1.



LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Vai, pai daca ar fi asa ar fi super
Nu stiu de ce stiam ca e procent din CIC 1


si eu stiu ca e procent din cic 1.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145103


_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput