Ghiocei de Martie-Aprilie***263***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Sa va povestesc una buna, calduta:

Stiti scaunel din acela de plastic, care se pune la chiuveta ca sa ajunga copilasii la chiuveta? Aveam unul inca de cand eram gravi (stateam cu fundul pe el in cada, caci altfel nu puteam sa stau), a inceput sa-l foloseasca si David cu succes. Ma acheama acum 10 min Cristi din baie, ca el l-a spart. Se urcase si el pe scaunel, sa se spele pe Dinti Mititelul de el...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Eu am chef de vorba...Chiar nu este nimeni pe-aici?

Aaaaa, sa va mai zic ceva: sa aveti grija de lucrurile voastre in parc. Lui Chiti i-a disparut ghiozdanul. Am fost sa o iau de la scoala, i-am pus ghiozdanul in carut si am plecat in parc. Cand am ajuns acasa ne-am dat seama ca nu mai este ghiozdanul. Cred ca la locul de joaca ni l-a luat cineva, caci nu am stat langa carut. Astazi a trebuit sa-i cumpar iarasi tot, tot, caci mandra isi luase toate caietele si cartile la ea, desi stia ce ore are, iar eu nu am mai avut timp sa il controlez. Asa ca am ramas fara ghiozdan, carti, caiete,penar, rechizite Nu stiu de unde sa-i iau manualele.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Eu va las material pentru maine dimineata la cafea

astazi am facut ciorba adevarata cu bors, telina, verdeturi si alte alea. A iesit buuuuuuna, ca pana si copiii au mancat cu placere si nu mi-au scuipat-o intre ochi Miha m-a invatat Saraca mai avea un pic si lesina cand a vazut ca am lipita pe frigider reteta pt piure Asa ca ciorba este o mare realizare. Eu mai faceam un fel de ciorbite la copii, dar asta a iesit chiar buna. Maine il pun si pe barbata-miu sa manance.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aaaaa, cica si spanacul a iesit bun. A fost apreciat de cei mai mari. Macar atat

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

olga ce ma bucur ca ti-a iesit ciorba si ca au mancat copiii.bravo. esti pe drumul cel bun.si ce necaz ca a ramas chiti fara ghiozdan. aveti si voi mare grija ca nu-i de glumit cu infractorii astia.

noi am fost pana la urma si la petrecerea de la botez si la petrecerea de la ziua unei fetitze. am bagat un somn cu maria de 3 ore, dupa care ne-am trezit cu chef de duca.asa ca ne-am echipat cu ce-am gasit in mare viteza si am impacat si capra si varzacateva poze maine ca a murit aparatul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Inca una si ma duc,promit.

Mi-am adus aminte de faza haioasa, uitandu-ma prin pozele de la nunta noastra. Actiunea se petrecea la nunta noastra, la un moment dat mi se pare ca-l vad pe Cristi in celalalt colt al salii. Ma duc spre el si-i zic "Iubitule". Nu vreti sa stiti de fapt cine era: Wilmark Wilmark? Mai negru, mai mic si cu muuult mai mult par decat Cristi. Bineinteles ca s-a uitat f ciudat la mine Nu stiu cum am putut sa fac asa o gafa Adevarul este ca eram obosita rau (nu stiu daca mai tineti minte patania mea de la nunta...), desi am baut la nunta numai apa plata si am mancat cateva saratele, ma simteam de parca fumasem ceva.

Faza tare este ca am patito o data la o nunta, cu un alt tip (de data asta chel), acre avea si o prietena/nevasta si care s-a uitat f ciudat la mine Si o patesc des cu "ochi albastri" cand sunt si el si Cristi pe langa mine. Dar pe ei pana si david ii mai confunda...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

tufete, sa ma anuntati si pe mine cand baga redueri la zara. doar acolo am vazut pantaloni de care vreau pt maria, dar sa fie musai la reducere.da sa nu vina vara pana atunci ca n-am pantaloni pt vreme rece la maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelacg

olga ce ma bucur ca ti-a iesit ciorba si ca au mancat copiii.bravo. esti pe drumul cel bun.si ce necaz ca a ramas chiti fara ghiozdan. aveti si voi mare grija ca nu-i de glumit cu infractorii astia.

noi am fost pana la urma si la petrecerea de la botez si la petrecerea de la ziua unei fetitze. am bagat un somn cu maria de 3 ore, dupa care ne-am trezit cu chef de duca.asa ca ne-am echipat cu ce-am gasit in mare viteza si am impacat si capra si varzacateva poze maine ca a murit aparatul




Maria


Bravo Miha!!! Ma bucur ca ati reusit sa mergeti pana la urma. V-ati distrat?

Am fost astazi la C&A, dar nu am gasit caciulita de care vrei tu, cu blanita. O sa mai caut si pe la alte magazine

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

iupiii.....luaram si turta fetii (ala de se sterge pe frunte)
A fost super frumos.


Fata a ales de pe tava:
1.chei de masina
2.bani
3.foarfeca
Aveti aici cateva poze

Si ca alta noutate, ce nu v-am spus, este faptul ca de 4 zile a inceput sa faca pasi prin casa

Noapte buna tuturor!



fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

iupiii.....luaram si turta fetii (ala de se sterge pe frunte)
A fost super frumos.


Fata a ales de pe tava:
1.chei de masina
2.bani
3.foarfeca
Aveti aici cateva poze

Si ca alta noutate, ce nu v-am spus, este faptul ca de 4 zile a inceput sa faca pasi prin casa

Noapte buna tuturor!



fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


Felicitari Simina!!! Bravo Maya pentru pasi Te asteptam in parca sa alergi ghioceii

Foarte frumoase pozele. Interesanta turta. Asta se face doar la fete, ca eu nu mai tin minte...

Ilinca haqi ca ai si tu treaba. Baga aici: chei, bani foarfeca.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput