Prietene la bine si la greu - 64

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Tina, eu am luat Puffies no 4+ din Carrefour. Merg si 4, dar astia cu + mi se par ceva mai ok, peste burtocu' lui Rares . Cred ca nr.4 astia (simplu sau cu +) sunt foarte cautati. Cred ca ar trebui sa-ti mai incerci norocul inca odata, imposibil sa nu gasesti....ah, si eventual uita-te si in Kaufland, caci si acolo mai au.

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Buna seara

Ava nu le prea am cu imunitatea (de fapt nu le prea am cu nimic, mai pun si eu cap la cap ce stiu cu ce mai citesc )... stiu doar ca fructele proaspete si f bine coapte sunt bune pentru asta, legumele, alimentatia sanatoasa si echilibrata in general (si nu incarcata), miscarea mai ales in aer liber (si curat ), vitamina C, vit A, vit B (parca b2 si b6) si f important vit D (despre fier am citit ca si deficitul, si excesul dauneaza sist imunitar...), odihna suficienta si deloc de neglijat, optimismul . Sunt f multe produse imunostimulatoare pe piata acum, dar cine saracie stie care si daca sunt bune. Eu am incercat acum o vreme un extract de pin marin, cred ca Picnogenol se cheama (e si antioxidant pe langa imunostimulator) si a fost ok (am luat dupa un tratament cu antibiotice, ultimul si nu pot spune ca nu am mai racit de atunci - sunt 7 ani! - dar antibiotice nu am mai luat si n-am murit ). Si exista si niste puncte de stimulare a imunitatii in care pun acupunctorii ace. Mai multe nu prea stiu...

Cosminyk ma bucur ca esti cu noi . Poate ne scrii cateva randuri si de Emma

Dana vad ca sunteti mai bine, ma bucur tare

Lili sper ca ai trecut cu bine peste noapte si nu te-a papat lupul cel rau

RamoX vacanta placuta la Timisoara si ma bucur tare ca ai avut asa aniversare frumoasa

Laura_andreea sanatate si tie si fetii

Tina sper sa veniti cu vesti bune de la analize, si tu si Geo!

Lumi si noua ne e f dor de voi

FELICITARI ANDRA si RARES pentru primii pasi . Mamicilor cred ca sunteti topite - TO-PI-TE

Magda ce face Raresul mic si frumos foc? Cum merge recuperarea? Sper ca-i este bine inimioara


gata, nu mai poc , pup toate mamicile cu copilasii din dotare




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Krelia mersi de info.Kaufland nu am in zona doar Peny si Plus.In Peny au ceva pampersi marca ceha iar la pret ies ca si un pachet normal de BL(42buc) asa ca nu fac o afacere.Ce imi place la aia e ca au banda elastica si in spate.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

ma tot chinui de ceva vreme sa zic si eu doo vorbe:

Tina, in Dragonul ala am fost o singura data acum 5 ani si am jurat sa nu mai calc acolo. am vazut masinute ca ale gemenasilor la Cora, la 32 de lei. eu sigur nu ma duc in Dragon, nu dati cu rosii

Strumfy si madame K, sa va traiasca mergaretii

Many, va pregatiti de petrecere? sa va fie de bine cumparaturile

Monica, ati ajuns bine acasa? ce face maseluta?

Lumi_R, wb! stii ca abia asteptam pozele da??

Licurici, mie imi plac tare desene tare, poate te reprofilezi, daca tot zici ca firma nu merge bine

nu stiu care mai cititi pe la dovlecei: Danangie va avea tot baietel si va fi, dupa cum a spus ea, soacra cu 3 nurori
aah, si a nascut si Bravegirl, colega de odisee a Alexei (), un baietel, Patrick

mai aveam ceva de zis, dar nu-mi amintesc

Coque? Shtephy? Lili?


Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Krelia acu stiu de ce am ratat linkul ca n-am mai intrat si pe mail doar in album. Nici Andra nu bea apa dar cand ii fac lp la unul din biberoane( nu la cel de seara ca se trezeste mai rpd) ii pun mai multa apa si asa stiu sigur ca am hidratat-o macar putin.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

azi am lasat copilu la soacra si eu am stat pe net si am recitit incurajarile voastre cand am nascut, felicitarile de dupa, admiratiile pozelor
programul i s-a dat peste cap si acum alerga prin pat in loc sa doarma

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Lyly nasol cand isi da programul peste cap sa prinzi putere si sa-i faci fata.
Krelia le dau dreptate celor care il laudau pe Rares e un dulce de-ti vine sa-l mananci.
Am si eu o nelamurire inainte de aparitia fiecaeui dinte saliveaza mai mult copii sau e valabil doar la primii? Va intreb pt ca mie mi se pare foarte umflata gingia de sus si as tinde sa asociez multele treziri plangand su lipsa de pofta de mancare cu aparitia dibtilor, dar nu saliveaza deloc si nici nu roade jucariile cu foarte multa pofta . nici nu stiu ce sa mai cred

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Fetelor, multumesc pt complimente vis-a-vis de mazgalelile mele pe pereti. Mi-a crescut inima cat o casa!! Sa va zic reactia apropiatilor de aici? 'aa...da de ce nu ai cumparat niste maimutoi de aia de cauciuc care se lipesc pe pereti. Sunt si ieftini si poti sa ii dai jos oricand..Auzi, da vopseaua asta se poate sterge?' Cam astea au fost complimentele primite de aici..de asta is cam descurajata. Si pt asta si zmau cred ca nu mai e asa incantat de ele..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Scuze pt erorile de scriere din mesajul anterior, dar e greu tare cu scrisul de pe telefon si cu editatul si mai greu.
Gata ma culc si eu ca vad ca voi ati plecat deja la nani

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Strumphy, la noi cand au iesit din dintocii nu prea a fost marea baleala la nici unii. Nu cred sa fie un tipar anume pt fiecare dinte iesit. La primii 2 am ajuns la urgente, la urmatorii 2 am ajuns tot la urgente cu vomele alea de va ziceam eu..Urmatorii doi au iesit pe rand cu sau fara prea multa valva..
La cum ma plange in ultimul timp noaptea, si se trezeste mereu plangand si zi si noapte as zice ca ii mai ies unii, ..dar nici urma de ei.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput