Prietene la bine si la greu - 64

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

...si Raresh, felicitari , sa inteleg ca avem mai mult de un fulgusor pe zi desprins.

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

ieiiiiiii Andra ce frumos mergi, Rareselu felicitari

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Dana, cum se mai simte Davidutz?

Lidi, ush-ush la stafilococu ala plin de aur....si sa te faci bine! Aici, stii tu, intotdeauna ca acasa

Ralu, imi pare rau ca ai pb cu meselutele. Du-te negresit sa le rezolvi, ca sa nu fie mai grav, mai incolo . Si poat ernu e intru-totul de pe urma alaptatului....mie mi s-au spart masele cu mult inainte de Rares, si m-am dus imediat la reparatii....si le-am salvat, ca atare, toate maselele sunt la locul lor , chiar daca plombate. Poate o fi vreuna mai sensibiloasa si nah, a crapat ....Hai, fuguta la dentist!

Miany, sa-mi spui si mie ce masuri iei impotriva caderii parului....caci, si la mine, tot scurta fu perioda de alaptat, si cu toate astea...zici ca-s brad uscat..asa-mi pica paru'....si vorba aia, m-am si tunsulit acu' juma' de an, si tot dejaba......si apropos de dinti, nu stiu daca o avea vreo legatura, dar sa stii ca si Rares, cam tot la fel face, musca de zor din periuta de dinti cauciucata si are nopti/dimineti cand se trezeste in plansete....

Retroactiv, pentru RamoniX cu drag!.......si luniversatilor Natalia, Timotei si Giulia!

Angi, tare frumu e printesa ta, sa-ti traiasca

Cosmynik, multam de link, caut si eu niste supe pentru mofturiciul meu.

Sper totusi, sa nu o tin prea mult cu supele astea, ca nah, nu-s foarte consistente...

Lumi, sa va fie de bine Tenerifele voua, si Anabelei, busilatul la nudu' gol ...

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Multumesc ca ati scris ce mananca copii vostri, dar se pare ca Andra e aproape de greva foamei nu- i mai place nimik. Am fost azi de am luat toate fructele posibile si sa incerc maine sa vad care ii mai plac.
Krelia albastrelul mananca lp sau tin eu minte prost? Te rog mai pune odata linkul de la poze ca nush cum dar l-am ratat.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Licurici esti talentata si la desen si la crosetat. Ce talente ascunse mai ai?


Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna seara si de la noi.
Sotul e la pc-ul mare asa ca va scriu de pe laptop.Culcat una bucata copil,taiat unghiutele lui dupa ce a adormit(altfel nu se mai poate) si intrat pe net.
Tati a facut curat dupa 2 copii (a fost nepotica in vizita) si acum urmareste meciul.
Geo azi a papat bine spre foarte bine.
La 07.30 tzitzi iar la 09.30 am avut eu treaba la frigider.A vazut o banana a luat-o si a vrut sa o pape cu tot cu coaja.I-am dat-o bucatele,a papat si kiwi si jumatate de portocala.
Am incercat si somon.E bun cu legume .
La 18.00 a papat legume cu putin unt si o linguritza branzica Mili.
La 19.30 a baut un iaurt,baitza,tzitzi si nani.
Andra si Rares felicitari pentru primii pasi.
Geo azi a mers tinut de o manuta cand a vazut-o pe Bibi(verisoara de 2 ani) si ar fi vrut sa o ia singur dar mi-s fost teama sa il las.Astept si eu marele moment.


de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Strumfy, albastrel papa LP, asa este. A avut 3 luni de tztz (combinate tot cu LP) si apoi, gata, a secat izvorul....
(intra pe mailul comun si vezi un mail de la mine, acolo am trimis linkul )

Licurix, si eu vroiam sa-ti spun super-felicitari pt desen. Si totodata, pacat ca Zmau nu vrea nsite linii curbe, neshte trebi abstracte prin dormix....caci sutn sigura, ti-ar iesi ceva interesant

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Am fost vineri la pedi.Si ea e de acord cu R.O.R .Crede ca la 1 an ii va face un vaccin si la 13 luni urmatorul.De prevenar mi-a zis ca e ok dupa un an spre doi pentru ca acum oricum sunt prea multe vaccinuri.Ce a mai subliniat:daca duceti puii la cresa sa le facem acum prevenarul si vaccinul contra hepatitei A (acum=cu ceva timp inainte de ai duce la cresa).La 2 ani se face doar o doza de Prevenar iar la 1 an daca incepeti veti face 2.
Vaccinul contra hepatitei A se repeta dupa 5 ani.
Ne-a dat liber la ananas din compot(sau aburit/fiert.Kiwi ii daduse liber de la 7 luni.Citricele merg si ele de acum.Geo azi a papat prima data portocala.)
La un an ea recomanda analize de sange:
-calcemie
-HLG
-sideremie
.Eu ii fac in plus si sumar de urina.
Mi-a recomandat spital privat pentru analize si nu laborator de stat pentru ca supun copiii la mult stres (nu au dotarea suficienta din punct de vedere al amuzarii copilului.Asa s-a exprimat).


de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Krelia Albatrelul e foarte frumos.Fara parutz pare inca bebelus.Am si eu o intrebare:de unde iei scutece Puffies?Am cautat ieri dar nu am gasit decat foarte greu nr.2 si 5 atat in Auchan cat si in Carrefour.Noi inca suntem pe BL acum nr.4.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Angi ti-am vazut papusa.E dulce foc.
Am vazut si o fetita frumu' tare din tari departate.Laura_Asi mandra ta e o dragutza.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput