FIV in Ungaria 117

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimineata ,unguroaicelor

azi il mai mailuiesc si io pe doftoras nitel...ii trimit clamydia,secretie si paps....si vroiam sa-l mai intreb ceva...da nu reusesc sa-mi aduc aminte ce !!!

o zi buna va doresc!!!

adi..ueit for mi


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_mona spune:

Fetele .....

mi-am facut AMH : 0,39
mai astept rezultate de la trombofilii si cariotip ....
si apoi il bombardez si eu pe PK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:

Mersi tamy , asa o sa fac, la synevo, mi-e mai greu sa ajung la Buc

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Miro, eu am facut-o pe asta fara subclase, la Synevo, iar imunofenotiparea la instit. Victor Babes. Acolo poti face si ANA su alti autoanticorpi. (eu nu i-am facut acolo, ci tot la Synevo).
size=1]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Am uitat sa-ti spun ca la mine a fost o chestie cam ciudata, caci IgG-ul era in limite, iar NK-urile usor marite.

28+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

vio, eu am fct hormonalele mereu mancata si bauta. mai ales amh n-are nicio gara cu alimentatia. numa la synevo te keama nemancat. nush de ce. te duci nemancat cand faci glicemia si alea de ficat. pt hormoni nu are logica asta cu nemancatu.

Adi +32 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Espe spune:

http://happyhour.protv.ro/video-un-credit-pentru-un-copil/41452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_miha_75 spune:

Salutare fetelor,
Am revenit in program . Astazi am fost la Zadori si mi-a dat liber la urmatorul FIV in noiembrie, la jumatatea lunii. Ceea ce nu inteleg eu e de ce nu mi-o fi dat sa fac analizele de care tot vorbiti voi: cariotip si trombofilii. Oare astea se fac doar cand celelalte analize (cele cerute initial) au anumite valori? Mi-a spus in schimb ca avea mari sperante ca voi ramane insarcinata la FIV-ul din septembrie pt ca totul arata foarte, foarte bine. Oricum sunt foarte hotarata sa reusesc in noiembrie. Dintotdeauna am avut imaginea ca voi afla ca sunt insarcinata de Craciun, ca asta va fi cadoul meu. Doamne ajuta sa fie asa.
Good helps everyone. Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Espe . Din pacate si eu ma numar printre cei care trebuie sa apeleze la anumite surse pentru a rezolva problema financiara. Asta este si motivul pentru care inca nu m-am hotarat daca mai incerc odata sau nu.

Adi saru'mana . Ma duc maine dimineata sa fac AMH-ul. Azi era prea tarziu si nu ajungeam. Imi este cam teama de rezultat. Hormonalele o sa le fac la CM urmator.
Pup burtica mare !

Pupici la toate unguroaicele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna dimineata!

Am fost dimineata la Synevo si mi-am recoltat sange pentru AMH. Rezultatul este gata dupa 3 Noiembrie. Pana atunci stau cu oarecare teama, pentru ca sincer, nu ma astept la un rezultat satisfacator.

Va doresc o zi frumoasa!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimineata ,unguroaicelor.
o zi buna sa avem



3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput