FIV in Ungaria 117

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:


Imunoglobulina G (IgG) de care spui este Imunoglobulina IgG (subclase 1-4)?

Caci pe site la Synevo este si numai Imunoglobulina G (IgG) care e mai ieftina (18 lei fata de 380 cea cu subclase).


Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Miro, analizele ar fi astea
- Imunoglobulina G (IgG)- daca iese in afara limitelor normale, se recomanda efectuarea Imunoelectroforezei si Imunofenotipare limfocitara (limfocite B, T si NK)
- ATPO
- anti-tireoglobulina.
- Anticorpi antisperma
- Factor antinuclear
La laparoscopie nu se poate vedea interiorul cavitatii uterine.
Se vede doar exteriorul uterului (pe langa altele - trompe, ovare etc).
Cel mai bn este ca FET-ul sa-l faci dupa ce faci histeroscopia (parerea mea).

28+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis
Bombi, am vazut ca intrebai de o metoda de a injecta toata substanta- iti spun cum fac eu clexanele a.i. sa nu mai ramana picatura de substanta in seringa: clexanele este in seringa preumpluta, dar eu, pt ca trebuie sa fac de 0.4 si am gasit numai fiole de 0.2, trag substanta din cele doua seringi de 0.2 intr-o seringa de insulina si nu scot tot aerul, ci mai las f f putin. Dupa aceea, bat cu degetul in seringa pt a ajunge bula (f mica) de aer langa piston. Astfel, aerul ramas acolo impinge toata substanta si e suficient de putin incat sa nu intre in piele.

tamy, m-am gindit si eu la metoda asta, dar am aplicat-o doar in caz de forta majora (cind pierdusem cam mult prin trambalarea dintr-o sticla in alta), ca mi-a fost frica sa nu bag aer.
intre timp am descoperit alta metoda: pun ce ramine in seringa la frigider si folosesc a doua zi in completare la doza obisnuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliad spune:

Este cineva din Beius pe acest forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Neata unguroaicele!
O zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna dimineata fetelor!
Vin si eu cu o intrebare, s-ar putea sa vi se para prosteasca: daca sambata seara mi-a venit menstra, duminica o consider ziua 1 a CM? va intreb asta pentru ca as vrea sa ma duc azi sa-mi fac hormonalele, si nu as vrea sa ma duc gresit. Azi, dupa cum ma gandesc eu, ar fi ziua a-3-a a CM. Voi ce ziceti?
Iar daca ma duc la Synevo este ok? Pentru ca vreau sa-mi fac si AMH, si nu m-as intepa de 2 ori.

Va pup si va multumesc.
O zi frumoasa, desi cum este acum in Bucuresti, iti vine sa nu iesi din casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

vio, z1 e cand curge rosu. daca te duci azi, esti intre z2 si z3, taman bine. pt amh, la synevo tre sa ajungi pana in 12. bafta!

Adi +32 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna din nou.
Am sunat la Synevo si mi-au spus ca pentru AMH si pentru hormonale, sa nu beau apa si nici cafea. Eu stiam, cel putin pentru hormonale, ca nu este necesar acest lucru. Voi ce stiti?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Miro, eu am facut-o pe asta fara subclase, la Synevo, iar imunofenotiparea la instit. Victor Babes. Acolo poti face si ANA su alti autoanticorpi. (eu nu i-am facut acolo, ci tot la Synevo).
Bombi, e buna si metoda asta.
Vio, astia la Synevo asa recomanda pt toate analizele. Acum nu stiu ce sa spun de cafea, dar eu beau apa inainte de analize. Poti suna si la alte laboratoare sa vezi ce parere au si ei.

28+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Adi saru-mana! In legatura cu bautul cafelei si a apei, ce stii? Si scuzati-ma ca va bat la cap cu niste probleme care poate vi se par stupide. Ca eu apa si cafea am baut in dimineata asta.
Pup burtica mare ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Tamaryllis Inainte de a suna la Synevo pentru asta, l-am sunat pe cumnatul meu, care este medic de laborator in Brasov si mi-a zis ca nu este necesar. Sincer m-as lua dupa el, ca am mare incredere, dar in acelasi timp as putea lasa pentru maine dimineata. Problema este de hormonale, ca maine as fi intre Z3 si Z4.

Pup si la tine burtica ... poate cine stie, se ia....

Mergi la inceput